Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy bűnös...

Mit jelent az, hogy bűnös város Budapest?

Figyelt kérdés
Valami köze van Horthyhoz... Őszintén szólva eléggé felbasz, amikor ezt ilyen 60-as IQ-jú nyuggerektől hallom.

2017. jún. 26. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Amikor Horthy 1919-ben bevonult Budapestre, akkor illette ezzel a jelzővel Budapestet, mert Budapesten erős támogatottsága volt Gerő Ernőéknek.


"Őszintén szólva eléggé felbasz, amikor ezt ilyen 60-as IQ-jú nyuggerektől hallom"


Csigavér haver

2017. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
minden nagyvárosban terjesztették az igét kun béláék a leninfiúk budapesten voltak a legaktívabbak ma is erõsen balosak. Meg Berlinben is a kommunisták elõretörtek egzebek. Még Londonban is próbáltak teret nyerni de az angolok allergiásak az elnyomásra. Szóval onnan ered hogy a baloldal a nagyvárosokban volt aktív erõs urbanizáció rákosinál erõszakos vagyis elvették az önállóságukat és bekényszerítették õket a falvakból a városokba erõs központosítás.
2017. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1, Megnéztem egy mandineres videót Horthyról és ottan az utca embere megmondta, hogy bűnös város... Nyugodt vagyok én meg minden, de azért könyörgöm: Mekkora demagóg baromság az erkölcsöt, a politikai nézeteket a földrajzhoz kötni?, Másrészt azért b4zdmeg... Bp is egy indentitást jelent (nekem, én budapesti vagyok), ne provokáljuk már egymást!

Én nagyon támogatom amúgy a ilyen jobb-bal, népnemzetikeresztány-liberálszoci, bpi-vidéki, fiatal-öreg stb ellentéteket feloldani, de akkor ezeket a kifejezésket és jelzőket mellőzni kéne

2017. jún. 26. 16:58
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Budapest egy ugyanolyan becsődölt ex-iparváros, mint Ózd.

Tönkrement az ipar, lehanyatlott, emiatt az értelmiség és a normális munkások elköltöztek.

2017. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amikor Kun Béláék átvették a hatalmat Budapesten a régi emlékműveket, olyan dolgokat ami az apostoli királyságra emlékeztetett vörös drapériával fedték el - például a Hősök téren levő szobrokat. Horthyék ezért mondták Budapestre, hogy bűnős város.

A drapériákról, meg a Tisza szoborról - azzal valami mást csináltak asszem - van kép fent a neten.

2017. jún. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy sok a komcsi
2017. jún. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Carrymanus válasza:
nyócker
2017. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami köze volt a mondásnak a komcsikhoz, vörösökhöz. (Nem a vörös hajú nőkhöz. :D)
2017. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!