Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenki vagy jobb- vagy...

Mindenki vagy jobb- vagy baloldali, de a másik oldalról van szimpatikus politikusa valamelyiknek?

Figyelt kérdés
Aki baloldali az mely jobboldali politikusokkal szimpatizál vagy tud azonosulni? És fordítva, aki jobboldali az mely baloldalival? Mindegy melyik ország és mikor volt porondon az illető.

2017. jún. 27. 19:26
 1/10 A kérdező kommentje:

Életkort és nemet is írhattok, és hogy melyik oldalon vagytok, milyen eszménél.


És a miértek is izgatnak ha nem nagy fáradtság.

2017. jún. 27. 19:28
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Jobboldali vagyok.


Nekem Schiffer volt szimpatikus. (De egyébként az igazat megvallva jobb oldalról se tudnék sok politikust felsorolni aki kifejezetten szimpatikus.)

2017. jún. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ja nem olvastam a kommentedet... 21 éves fiú vagyok. Azért Schiffer, mert XXI. századi gondolkodású volt, nem volt még hatalmon, és nem volt demagóg. Pl. Budaházy elég szokatlan ítélete kapcsán is megszólált, hogy kiálljon mellette.


Hogy milyen eszme mellett állok... Legyek mondjuk kereszténydemokrata (de nem a KDNP-féle, hanem mondjuk a Helmut Kohl féle!)

2017. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Dúró Dóra a kedvencem. 38 éves férfi vagyok. Hogy miért izgat? Szerinted?
2017. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem Demeter Márta, Király Nóra és Lázár Andrea szimpatikus.
2017. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Sólyom László vagy Pokorni Zoltán olyan jobboldali politikusok voltak, akik képesek voltak értelmes és objektív, akár önkritikus gondolkodásra is és ezt kulturáltan képesek voltak közölni - el is tüntették őket a középpontból.


Kb. eddig tartott, hogy tévében követtem az eseményeket, innentől kezdve már csak neten, úgy pedig nehéz egy ember személyiségét levenni. Aki most hirtelen eszembe jut az azóta eltelt évekből, az Ángyán, aki nem tudom hogy szimpatikus-e emberileg, de kiállt az elvei mellett és inkább lemondott posztjáról, ami tiszteletreméltó dolog.

2017. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és a válaszomból következően ilyen sorosbérenc migránssimogató ballibsi vagyok :)
2017. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Nekem középkorú jobbosként a Schiffer szimpatikus. Egyszerűen értelmesek a megnyilvánulásai és korrekt a hozzáállása a politikához.
2017. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Igaz nem konkrét politikus,de meghatározó arca a jobboldalnak: Morvai Krisztina.

Azért,mert tisztelem a munkáját,amit a nők jogaiért, a családon belüli erőszak megelőzéséért,és kollektíve az emberi jogokért tesz.

A politikai nézeteivel,sokszor a stílusával sem szimpatizálok,de ettől függetlenül a munkája nagy része megbecsülést és tiszteletet érdemel,ha nem lenne,az ország is kevesebb lenne.


Értelemszerűen baloldali vagyok,20/l.

2017. jún. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki. Ha az elvek szintjén, emberektől elvonatkoztatva gondolod, akkor se, mert van köztes állapot.

Ha viszont a mai magyar gyakorlatból indulsz ki, akkor igaz. Én ebből nem tudok kiindulni, mert e pillanatban a baloldal mindent képvisel, csak a haladást nem, a jobboldal haladást képviselő rendszerét pedig elmosta az idő és fejlődés. Ma olyan mértékű a túltermelés, hogy egyetlen, a tőke elsődlegességében gondolkodó ember sem engedheti meg magának, hogy az emberiség fejlődésével törődjön. Szólamokban persze - az más, úgy lehet.

Szimpatikus embert nehéz ma mondani, mert aki az lenne, kikezdik. Továbbá nehéz jelentőségre szert tenni hatalom nélkül Ezért korábbi (rendszerváltás utáni) állapotokról írok.

Ángyán József. Következetes, vannak elvei és azok a hazai (és emberi) haladást szolgálják, kiáll igazárért, de bármire nem hajlandó.

Gémesi György. Egy ügyet szolgál következetesen és jól. Nem izgága, de határozott. Bár sokszor próbálták, nem süllyed alpári szintre.

Sólyom László. Sokáig nem volt szimpatikus, de kvalitásait, tartását mindig elismertem. Amikor kikezdték, mutatkozott meg nagysága, méltósága. Kevés ember van, akibe nem lehet belerúgni. Próbálták, de őt nem érte el.

Megengedhetem magamnak, hogy folytassam.

Csehák Judit. Kisebb kaliber, olyan férj mellett még nehezebb következetesnek lenni. Vajon hányan vannak, akik képesek felmérni, hogy a feladat meghaladja képességüket, és felállnak. Ha valaki belegondol, milyen emberi tartás ez...

Horn Gyula. Számos hibáját sorolhatnám. Nem tudok sorolni olyant, amiről ő maga nem tudott, vagy titkolta. Voltak sérelmei, ki is fejezte őket, ez emberi gyarlóság. De hogy munkájában soha nem ez motiválta, az bizonyos. Őszinteségét akkori legnagyobb és legravaszabb ellenfele, Torgyán József maga erősítette meg, mikor kétségbe vonták. Torgyánra nem ez volt jellemző, de ezt nem vonta kétségbe. A belpolitikában kevéssé volt eredményes, ebben jelentős szerepe volt pártjának, viszont a rendszerváltás után soha akkora tekintélye nem volt az országnak, mint az általa vitt (kül)politika okán. Az ország fejlődése céljai közé tartozott, és sokat tett is érte. Talán más (párt)közegben még többet is tehetett volna.

2017. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!