Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit nőtt az életszínvonal...

Mennyit nőtt az életszínvonal a II & III. Orbán kormány alatt?

Figyelt kérdés

Sokat változott az átlagember élete 2010-óta. Az MSZP-SZDSZ kormány szinte állandó megszorításai, áremelkedések, folytonos IMF és egyéb kölcsönök után, szinte defláció van. Nulla az infláció, nem volt egyetlen megszorítás sem a pénz tartja a vásárlóerejét. Ma is ugyanannyi a tej, kenyér, tejföl, mint a kormányváltáskor. Rezsicsökkentés és folyamatos béremelés van. Igaz, hogy még nem értük el a nyugati életszínvonalat, de 40 év (komcsi)+12 szocilib=52 évet nem lehet 8 év alatt teljesen meghaladni. Mint minden kormány ez sem tökéletes természetesen, de folyamatosan jobban élünk. Szerinted, ha nem lett volna kormányváltás hogy élnénk illetve a kérdés, az mennyivel élünk jobban mint előtte?


Én magam ebben nem tudok teljesen minden gazdasági szociológiai szegmenst érintő átfogó véleményt alkotni. Te igen?


2017. jún. 29. 16:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 Fatal_3rror_ ***** válasza:
57%

"többnyire saját, kényelmes otthonaikban laknak"


Mesélj még kérlek... :)

2017. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
16%

"Mesélj még kérlek... :)"


Csak magamról, meg a környezetem túlnyomó részéről tudnék, nincs benne semmi izgi.


Sosem fogom elérni azt az életszínvonalat, hogy egy 7. emeleti panel garzon használatáért havi 70ezret kidobhassak. Inkább vettem egy kertes házat itt vidéken, így legalább maradt pénz egy használt Mercire, erre nem jár a villamos.

2017. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
49%

"Tényleg,adósságspirálba verni még az ükunokáidat is sokkal jobb, felelősebb döntés :D

Csak pénzügytudatosan, hajrá! :DDD"


Igaz, mert mennyivel "pénzügytudatosabb" 10 év alatt egy lakás árát kifizetni albérletre, mint hasonló idő alatt megvásárolni.


"Legyen munkahely, és akkor senki nem fog sírdogálni meg kimenni Németbe. Plain and simple. Ha jól emlékszem, anno a Nemzeti Viktátor beszélt valami 1 millió új munkahelyről.

Jaaa hogy úgy értette, hogy már csak annyi maradt? Bocsánat, én kérek elnézést."


Csináltam magamnak, eszemben sincs kimenni németbe. Javaslom neked is, kezedben a sorsod.

2017. jún. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 Pro Patria ***** válasza:
22%

"Konkrétan a 4 millió koldus országa vagyunk. Ezért nem tudom komolyan venni a Rózsadombról okoskodókat."

- Vidéki kisvárosban élek, ez csúnya kapufa.

Pont _ezért_ hiteltelen számomra bárki, aki ebben a tízmilliós lakosú országban meggyőződéssel mantrázza a négymillió mélyszegényt. Valahogy én mindig véletlenül csak a másik hatmillióval találkozok.


"Hitelt olyanra, és CSAK olyanra veszünk fel, ami visszahozza az árát."

- Nem is merek senkit múltból és jelenből, közelebbi és távolabbi ismerettségből, aki hitel nélkül épített volna fel házat.

Persze, fizethetsz törlesztő helyett lakbért is. Kiadod egy ház árát így is húsz év alatt - csak a végén házad nincs.


"kaphatok persze ha elveszem a párom mert ha csak élettársam"

- Ha már összeköltözöl valakivel egy saját magatok által épített házba, mire számítasz még a jövőben? Párhónapos kapcsolatok vetésforgójára?


"tehát most kénytelen leszek elvenni a párom ha akarom ha nem"

- Áztááá mindenit ezamocskosdiktatúra...!


"első gyereket 4 éven bellül kell kitenyésztenünk a második kitenyésztésére van 8 évünk"

- 8 év házasság alatt 2 (két!!) gyermek megszületése! Hová durvul még el ez, te jó ég...!


És amikor kézzelfogható nincs, elkezdünk a jövő képlékeny halmazába kapaszkodni támaszul, "tutu majd tömeges elválások lesznek", a lényeg, hogy _valahogyan_ bebizonyítsuk, hogy rossz.

Ez így már elég kényszeredett kapálózás. Te nem érzed?

2017. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
72%

Ez jó! :D


"tehát most kénytelen leszek elvenni a párom ha akarom ha nem"

"első gyereket 4 éven bellül kell kitenyésztenünk a második kitenyésztésére van 8 évünk"


Kedves jövendőbelid ezek tudatában fogja kimondani a boldogító igent?

2017. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
73%

ebbe a beszélgetésbe néhány mondat nekem is feltűnt.


"tehát most kénytelen leszek elvenni a párom ha akarom ha nem"


nem lennék a helyedbe. (Amikor ezt így előadod az asszonynak komám...) :-D


"első gyereket 4 éven bellül kell kitenyésztenünk a második kitenyésztésére van 8 évünk"


Tiszta nyúlnak nézik az embert mi? Komolyan ilyeneket az asszonynak mondj már, aztán írd meg miket mond. :-D Lécci lécci lécci lécci.

Amúgy amikor valakinek az a legnagyobb kritikája hogy dugni kényszerítik azt fel kéne léptetni Stand Up-ba nem?

2017. jún. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 Pro Patria ***** válasza:
72%
Valamit elmond a CSOK-ról, amikor ilyen súlyos kritikák érik.:D
2017. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
54%

lehet rajta nevetgélni, szó szerint a kitenyészteni szót használta számtalan alkalommal a kedves hölgyemény, majd amikor szóvá tettem neki még ő volt felháborodva hogy ezt szerintem "hogy lehet szebben mondani?"


"Túrórudi2 nevű felhasználó válasza:


Ez jó! :D


"tehát most kénytelen leszek elvenni a párom ha akarom ha nem"

"első gyereket 4 éven bellül kell kitenyésztenünk a második kitenyésztésére van 8 évünk" "

2017. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 Pro Patria ***** válasza:
41%
Tökmindegy, hogy ő mit mondod. Nem érzékeled, hogy azon háborogsz, hogy el kell venned feleségül azt, akivel közös otthont építesz, és 8(!!) év alatt két gyermeket kell vállalnod...? Te tényleg nem veszed észre azt, amin mi itt nevetünk rajtad?
2017. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
89%

"lehet rajta nevetgélni, szó szerint a kitenyészteni szót használta számtalan alkalommal a kedves hölgyemény,"


Ez esetben nem csodálkozom rajta, hogy nem szeretnéd feleségül venni.

2017. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!