Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit nőtt az életszínvonal...

Mennyit nőtt az életszínvonal a II & III. Orbán kormány alatt?

Figyelt kérdés

Sokat változott az átlagember élete 2010-óta. Az MSZP-SZDSZ kormány szinte állandó megszorításai, áremelkedések, folytonos IMF és egyéb kölcsönök után, szinte defláció van. Nulla az infláció, nem volt egyetlen megszorítás sem a pénz tartja a vásárlóerejét. Ma is ugyanannyi a tej, kenyér, tejföl, mint a kormányváltáskor. Rezsicsökkentés és folyamatos béremelés van. Igaz, hogy még nem értük el a nyugati életszínvonalat, de 40 év (komcsi)+12 szocilib=52 évet nem lehet 8 év alatt teljesen meghaladni. Mint minden kormány ez sem tökéletes természetesen, de folyamatosan jobban élünk. Szerinted, ha nem lett volna kormányváltás hogy élnénk illetve a kérdés, az mennyivel élünk jobban mint előtte?


Én magam ebben nem tudok teljesen minden gazdasági szociológiai szegmenst érintő átfogó véleményt alkotni. Te igen?


2017. jún. 29. 16:58
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
58%
Pro Patria én annyit fűznék még hozzá, hogy nem is kell elvennie, de ha eovette nem is kell vállalnia két gyereket csak ha igényt tart valamire. Mert ugye az is egy megoldás ha nem igényel valamit. Csak ezt valahogy elfelejti.
2017. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
75%

"Igaz, mert mennyivel "pénzügytudatosabb" 10 év alatt egy lakás árát kifizetni albérletre, mint hasonló idő alatt megvásárolni."


Lakástakarék és részletfizetés mond valamit? Egyik sem a Sátán műve. Azért találták fel ezeket, hogy a hülye ember ne rohanjon egyből hitelrét a bankba, aztán mikor jön a nagy gonosz bank, hogy hé öcsém, vissza kéne fizetni, akkor meg teleajvékolja a médiát, hogy jájájájjj a csúnyarossz bank elveszi mindenemet, segítség segítség. Az adófizetők meg fizessék vissza helyette, mi?

Meg lehet oldani a saját lakás vásárlást. Nem kell az egyetemi évek alatt minden héten fekvehányós bulit tartani, meg tök fölöslegesen autót venni, és azzal jaszkarizni. Nem kell elpisálni a pénzt baromságokra, akkor lesz.


"Csináltam magamnak, eszemben sincs kimenni németbe. Javaslom neked is, kezedben a sorsod."


Ööööö...ugye még véletlenül se MLM-átverés?


"Pont _ezért_ hiteltelen számomra bárki, aki ebben a tízmilliós lakosú országban meggyőződéssel mantrázza a négymillió mélyszegényt."


Ó, ott vannak azok, köszönik szépen, csak hát a tévéhíradó mégse mutathatja őket, elvégre Magyarország jobban teljesít, ugye. Tegyünk úgy, mintha nem léteznének, problem solved.

Hogyha szerinted ez kevés, ne félj, szeretett kormányod gondoskodik róla, hogy egyre többen legyenek. Nem viccből menekül ki minden épeszű ember külföldre munkát vállalni, és inkább adja haza a keresetét. De a terjedő mélyszegénység bizonyítéka a boltocskázás is, a fogyasztói csoport átverés, az egészségügy tönkremenetele, a velejéig korrupt rendőrség, és a meredeken csökkenő GDP is. Igen, tudom, 4%-os növekedés volt...EU-s pénzből. Aztán 2020 után, amikor majd elapad a pénzcsap, fog menni a szájtátás rendesen.


"Persze, fizethetsz törlesztő helyett lakbért is. Kiadod egy ház árát így is húsz év alatt - csak a végén házad nincs."

"- Nem is merek senkit múltból és jelenből, közelebbi és távolabbi ismerettségből, aki hitel nélkül épített volna fel házat."


Olvasd fentebb. Aztán olvasgass kicsit a Hitelkárosultak blogján is.

2017. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
49%

42.

Az első két idézet tőlem származik, tehát:

1. Kicsit összeszedettebben is megfogalmazhattad volna a mondandódat, de én azt hámoztam ki ebből, hogy nagy vonalakban egyetértünk, nem is értem, miért szól ez nekem.

2. Fingom sincs, mi az az MLM.


Innen nem nekem szólt, de:

3. Szerintem szedned kéne valamit.

4. Olvasd fentebb.

2017. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
75%

"1. Kicsit összeszedettebben is megfogalmazhattad volna a mondandódat, de én azt hámoztam ki ebből, hogy nagy vonalakban egyetértünk, nem is értem, miért szól ez nekem."


Azért írtam azt, amit, mert egyáltalán nem kötelező albérletben nyomorogni, lehet lakást is vásárolni anélkül hogy hitelért kuncsorognánk. Aki meg elbulizza az éveit meg benzinzabáló kocsiba lapátolja a pénzét, az maradjon csak albérletben.


"2. Fingom sincs, mi az az MLM."


Ponzi-séma, Tribuszerné, legyél csiliomos napi 2-3 óra munkával...így se dereng semmi?

Csak azért kérdezem, mert a "csináld meg a magad üzletét" jelszó után többnyire kiderül, hogy piramisjáték van a dologban.


"3. Szerintem szedned kéne valamit."


Ez érv akart volna lenni? Ööö...okay...

2017. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Hát mi egyértelműen az MSZP kormány alatt éltünk jobban. Nagymamámmal hetente kétszer étterembe jártunk. Havi 40 ezres zsebpénzt kaptam és futotta jó nagy bevásárlásokra is a Tesco-ba + plusz még egy autót is lazán fent tudtunk tartani és volt működő egészégügy ahová bizalommal lehetett fordulni. Ma próbáljon meg valaki egy nyugdíjból ennyi mindent finanszírozni. Képtelenség. 33/F
2018. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
83%
Úgy érted kedves kérdező, mennyit csökkent, igaz? Sokat. Nagyon sokat.
2018. okt. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 Pro Patria ***** válasza:
95%

"Lakástakarék és részletfizetés mond valamit? Egyik sem a Sátán műve. Azért találták fel ezeket, hogy a hülye ember ne rohanjon egyből hitelrét a bankba, aztán mikor jön a nagy gonosz bank, hogy hé öcsém, vissza kéne fizetni, akkor meg teleajvékolja a médiát, hogy jájájájjj a csúnyarossz bank elveszi mindenemet, segítség segítség. Az adófizetők meg fizessék vissza helyette, mi?"

- Fel sem merül benned, miért etikátlan az, ha valaki felvesz ötmillió forint hitelt, majd nyolc év törlesztés után, mikor már látná az alagút végét, és visszafizette már akár túlhaladva is a célként megjelölt összeget, egy tollvonással tizenkétmillió forint a _hátraléka_?

2018. okt. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Nőtt az életszínvonal, viszont fontold meg azt, hogy az összes környező országban nagyobb arányban nőtt, mint kicsiny Hazánkban. Ne keverjük össze a minőségi kormányzást a regionális gazdasági fellendüléssel.
2018. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb lett a vízi bicikli, a hegedűtok, hegedűtoknak lement az ára! Meg ez a fülpucoló is nem tom hány forinttalnolcsóbb. Kánaán!
2018. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
71%

"Nőtt az életszínvonal, viszont fontold meg azt, hogy az összes környező országban nagyobb arányban nőtt, mint kicsiny Hazánkban"


a szlovák nyugdíjak mondjuk még mindig töredékét érik, mint a magyar

tehát áruljátok már el, hogy milyen mutató alapján nőtt nagyobb arányban

2019. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!