Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyit nőtt az életszínvonal...

Mennyit nőtt az életszínvonal a II & III. Orbán kormány alatt?

Figyelt kérdés

Sokat változott az átlagember élete 2010-óta. Az MSZP-SZDSZ kormány szinte állandó megszorításai, áremelkedések, folytonos IMF és egyéb kölcsönök után, szinte defláció van. Nulla az infláció, nem volt egyetlen megszorítás sem a pénz tartja a vásárlóerejét. Ma is ugyanannyi a tej, kenyér, tejföl, mint a kormányváltáskor. Rezsicsökkentés és folyamatos béremelés van. Igaz, hogy még nem értük el a nyugati életszínvonalat, de 40 év (komcsi)+12 szocilib=52 évet nem lehet 8 év alatt teljesen meghaladni. Mint minden kormány ez sem tökéletes természetesen, de folyamatosan jobban élünk. Szerinted, ha nem lett volna kormányváltás hogy élnénk illetve a kérdés, az mennyivel élünk jobban mint előtte?


Én magam ebben nem tudok teljesen minden gazdasági szociológiai szegmenst érintő átfogó véleményt alkotni. Te igen?


2017. jún. 29. 16:58
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
23%

"én kérek elnézést hogy nem a "drága" kenyérrel számoltam hanem a txsxo bóvlival a minimálbéresnek tudod arra telik "


Fogyassz félbarna kenyeret, állítólag egészséges, és olcsóbb, mint 2010-ben.


"az általad linkelt táblázat pedig 2015 ig szól mennyi is volt akkor a minimálbér? "


Igaz, hirtelen ezt találtam, bocs. 2015-ben a táblázat szerint 270 volt a fehér kenyér, most 250-ért veszem. (Orbánmonnyonle.)


Beszéljünk a minimálbérről? Beszéljünk.

[link]

(kár, hogy a 2004 előtti időszak nincs a grafikonon, most lusta vagyok olyat keresni, de 98 és 2002 között 19.500-ról 50ezerre emelkedett, mondjuk ez meg biztos a Bokros-csomagnak köszönhető, orbántakarodj.)


"ja azóta nem 25% hanem 27% az áfa?"


Ja, és 2008-ban 20% volt?

2017. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 Fatal_3rror_ ***** válasza:
78%

"Aki olyan hülye, hogy évi 1 milliót fizet egy lyukért, az meg is érdemli."


Akkor te mint nagyon okos, kérlek mondd meg hogyan is kellene csinálni...


1. Lakhatsz vidéken a szüleid nyakán, cserébe 0 munkalehetőség, és imádkozhatsz azért, hogy hamar kihaljanak mellőled a szülők és örököld a házat.

2. Felvehetsz hitelt, amit az átlag fizetés mellett életed végéig fogsz fizetni. Nem mellesleg ez is akkor működik, ha van több milliós önerőd, amihez spórolni kell néhány évet, ameddig laknod kell valahol.

2017. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 Fatal_3rror_ ***** válasza:
82%

De ha viccesen akarok kifejezni akkor azt mondanám:


Olyan magasan van az életszínvonal hogy átlag ember el sem éri.

2017. jún. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
14%

Biztos fura számodra, de kb. 8 millió ember él vidéken, közülük a nullánál lényegesen többen dolgoznak is, nem jellemző, hogy a szüleik haláláért imádkoznának, ennek ellenére többnyire saját, kényelmes otthonaikban laknak.

Igen, előfordul, hogy egy lakásvásárláshoz fel kell venni hitelt, fájó dolog, de nem tart életed végéig kifizetni, és még mindig jobb, mint az ablakon kiszórni egy lyukért életed végéig.

Persze semmi közöm hozzá, csak akkor nem kell sírdogálni, hogy nincs pénz.

2017. jún. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
29%

"

1. Lakhatsz vidéken a szüleid nyakán, cserébe 0 munkalehetőség, és imádkozhatsz azért, hogy hamar kihaljanak mellőled a szülők és örököld a házat. "


én vidéki vagyok mindkét szülőm él és havi 300 ezer forint a nettó keresetem ,nem akarok kérkedni vele csak ezt azért írom neked hogy ledöntsem az ostoba sztereotípiát amit beléd neveltek

2017. jún. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 Pro Patria ***** válasza:
86%

Nem is értem, hogy mi ez a kényszeresség. Miért lenne evidens, hogy a 18. születésnapod bulija másnapján már kulcsrakész házba kellene költöznöd?

Ki mondta, hogy ennek így kell lennie? Ez hülyeség.


Két testvérem van. Egyikük sem költözött el a családi házból 25 évesnél fiatalabban. Pedig párjuk is volt.


Ezekalatt az évek alatt pedig magadnak rakod félre a pénzedet. Nem számlákra vagy hiteltörlesztésre megy.

2017. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
81%

"8 millió ember él vidéken, közülük a nullánál lényegesen többen dolgoznak is, nem jellemző, hogy a szüleik haláláért imádkoznának, ennek ellenére többnyire saját, kényelmes otthonaikban laknak."


Nógrádban, Szabolcsban és Borsodban nemigen szoktál körülnézni kényelmes otthonok ügyében, igaz-e? Azok nem léteznek,csak a nyugati megyék.

Mazsolázgatás.


"Igen, előfordul, hogy egy lakásvásárláshoz fel kell venni hitelt, fájó dolog, de nem tart életed végéig kifizetni, és még mindig jobb, mint az ablakon kiszórni egy lyukért életed végéig."


Tényleg,adósságspirálba verni még az ükunokáidat is sokkal jobb, felelősebb döntés :D

Csak pénzügytudatosan, hajrá! :DDD


"Persze semmi közöm hozzá, csak akkor nem kell sírdogálni, hogy nincs pénz."


Legyen munkahely, és akkor senki nem fog sírdogálni meg kimenni Németbe. Plain and simple. Ha jól emlékszem, anno a Nemzeti Viktátor beszélt valami 1 millió új munkahelyről.

Jaaa hogy úgy értette, hogy már csak annyi maradt? Bocsánat, én kérek elnézést.

2017. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 Pro Patria ***** válasza:
65%

Nógrádból és Borsodból nézve elhiszem, hogy ez egy fejlődési versenyben leszakadt országnak tűnik. Csakhogy ez ugyanannyira hamis, mint Sopronból és Esztergomból kiindulni. Nem a cigánytelepek a releváns adatgyűjtő pontok az ország helyzetében.


"Tényleg,adósságspirálba verni még az ükunokáidat is sokkal jobb, felelősebb döntés :D Csak pénzügytudatosan, hajrá! :DDD"

- A felelős hitelhasználat is a pénzügyi tudatosság része.

Amellett ennek alternatívájára szolgál a CSOK is, ami - megelőzlek - nem "a gazdagoknak" szól.

Persze, nem is a hullámpalákból összeborogatott kunyhóban, szeméttelepek mellett lakó tízfős cigány családoknak lett megírva - de társadalmi változást nem is ebbe a pénznyelőbe, hanem a középosztályba fektetve lehet érdemi megnyilvánulással elérni.

Jah, hogy egy bizonyos szintről nézve már mindenkire ráhúzható a "gazdag" jellző?

2017. jún. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
82%

Az oké, hogy nem a cigánytelepek a releváns adatgyűjtő pontok, viszont a kormány gondoskodik róla minden nap, hogy a mélyszegénység minél nagyobb léptekben terjedjen. A nyugati országrészben is ugyanúgy megvan ez, és egyre inkább terjed, persze a nagyvárosok bulinegyedeiben mindebből nem látszik semmi. Konkrétan a 4 millió koldus országa vagyunk. Ezért nem tudom komolyan venni a Rózsadombról okoskodókat.


Hitelt olyanra, és CSAK olyanra veszünk fel, ami visszahozza az árát. És még olyankor is kétszer meggondolja az ember, nem poénból fizet nagy összegeket pénzügyi tanácsadóknak. A lakás pedig max. akkor hozza vissza a hasznát, ha ki van adva (albérletnek például). Elég csak megnézni a devizamókát, mennyien rákúrtak, aztán erre jött még a Budacash-Quaestor botrány is. Soros Gyurika biztos bal lábbal kelt fel aznap, nem óhajtotta a károsultakat megsegíteni a fenenagy karitatív érzületével, pedig kb. egy szellentésébe került volna. Mindegy. Inkább nyújtózok, amíg a takaróm ér, semhogy egy hitellel leterhelt kecóba lapátoljam a pénzt, amivel úgyis csak a bank fog jóljárni.

2017. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
67%

"Amellett ennek alternatívájára szolgál a CSOK"


öhm na hol is kezdjem

kaphatok persze ha elveszem a párom mert ha csak élettársam akkor ez papíron lehetséges de valójában nemigen

"nőtt a házasságok száma magyarországon a fideszkormányzás alatt" tehát most kénytelen leszek elvenni a párom ha akarom ha nem


kaphatok csokot csak szegény ügyintéző sem tudta finoman kifejezni hogy első gyereket 4 éven bellül kell kitenyésztenünk a második kitenyésztésére van 8 évünk


ja ez pont jól hangzik (persze a levegőbe beszélek hisz 2 napja kezdtem(volna) el intézni)

csak most mehetek előtte elvenni az asszonyt vagy ebből is kizárnák, mennyi válás lesz itt pár év múlva mert mi ugyan nem de el tudom képzelni hogy más hirtelen kényszerből házasodik

2017. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!