Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a Fidesz-KDNP győzne, de...

Ha a Fidesz-KDNP győzne, de nem szerez parlamenti többséget, létrejöhet egy ellenzéki koalíció a kormányzásra, Orbánék leváltására?

Figyelt kérdés

Vajon megismétlődhet 2002, hogy nyernek, de az ellenzéki pártok összefogva alakítanak kormányt?

Akkor egyszerűbb volt az MSZP és az SZDSZ megegyezése.

Manapság valószínűleg az MSZP, Jobbik, DK, LMP fog bejutni a parlamentbe.



2017. júl. 1. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
igen lehetséges viszont akkora ellentétek vannak hogy az kormány működőképtelen lenne. Egy rosz kormány mindíg jobb a semminél
2017. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elméletben igen,a gyakorlatban meg.....a jelenlegi tagokkal/mentalitással nem.

De ez nem csak a politikusokra,hanem a szavazóbázisukra is igaz.

Egy MSZP-s meg egy Jobbikos se ülne le egy asztalhoz..

2017. júl. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

fideszbirkák után jobbiknak a legnagyobb a támogatottsága

jobbik megmondta rendszerváltást akar és nem ül le egy asztalhoz az mszmp-kisz tagokat, tehát fidesz, kdnp, mszp kizárva hisz annak a 90%a onnan szökött és hősen magyaráz hogy belülről bomlasztották a rendszert

2017. júl. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Én már azon a ponton vagyok, hogy bárcsak lenne úgy hogy összefog mind aztán valahogy tényleg kormányt alakít az ellenzék. Működésképtelen? Hát, valószínűleg nem lenne egyszerű dolguk.... de ha belegondolok, nekem sokkal szimpatikusabb az a verzió hogy egy kormányon belül megvívják a vitáikat különböző pártok és azok tagjai, nem pedig az ami most van, hogy reggel kimegy a körüzenet a kormányban hogy éppen mi a mai "álláspontunk", azaz mit mondott az Orbán vagy valamelyik gyűlöletszakembere és akkor az van.... Legyenek viták, érdekütköztetések. Abból lehet a végén olyan döntés, ami több szempontból meg van vizsgálva. Bólogató Jánosokkal nemigen megyünk semmire. A bajszossal sem.
2017. júl. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Semmi egyetértés nem lenne.
2017. júl. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem képes lenne az ellenzék felnőni a feladathoz és egyezségre jutnának. Az első hozzászólót pedig cáfolnám. Nem attól működik egy kormány, hogy bólogató jánosok alkotják. Ha vita van, közelebb az igazság. Minél kevertebb a kormány összetétele, annál valószínűbb hogy a lakosság legnagyobb része képviselve van és nem csak látszatdemokrácia működik, de valódi, gyakorlati demokrácia tud kialakulni.
2017. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!