Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kéne magyarországon...

Hogy kéne magyarországon házat, vagy akár autót venni, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, 2 hónapja költöztem el otthonról, és ugyszint 2 hónapja dolgozom "rendesen" (előtte fősuli + 5x4 órát voltam) jelenleg nettó 200-240-et keresek havonta (teljesitmény függő) és most hogy önálló vagyok, kezdtem el számolgatni kicsit, mi mennyibe kerül, mit mennyi idő félretenni. ebben a hónapban csupán 60e-t tudtam félre rakni, ami kicsit aggaszt. hogy kéne ebben az országban, ilyen alacsony fizetés mellett bármit is venni, ami több mint 1 millió? kis számolással kijön, hogy ha venni akarnék egy használt autót, - maradjuk az 1m összegnél - 16 hónapig kéne rá spórolnom. ti, és másik hogy csinálják? nyilván aki havi n.700-at keres annak könnyebb, de én ahogy elnézem, az átlag magyar emberek fizetése még ennek a felét sem éri el. jelenleg egy albérletben lakom, ami havi 75, és a rezsin és neten kivül semmire nem kell költenem (se hitel se gyerek se tartozás, csak az alapvető dolgok, közlekedés, étel, ital, stb)


szóval röviden a kérdés. hogy lehet magyarországon felépiteni egy életet, anélkül hogy külföldön dolgoznánk, vagy hitelt vennénk fel?



2017. júl. 3. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"értem magadból indulsz ki

én is magamból fogok"


Te a kérdező vagy? Mert szerintem nem.


Neked amúgy annyit mondok, hogy akkor olyan foglalkozást kellett volna választani, amihez nem kell a fél világot bejárni, mert magaddal szúrtál ki, brávó lett munkád és a pénzed fele meg oda, ennyi erővel maradhattál volna otthon, akkor legalább nem egy helyben toporog az ember évekig.

2017. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kèrdező pont,hogy ez az örök lakàs a kelet-euròpai mentalítàs
2017. júl. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
a keleteurópai nyomor és a keleteurópai mentalitás 2 külön dolog. én arról beszélek hogy 40-50 éves embereknek spórolniuk kell arra, hogy legyen mit enni. menj be egy nagyobb bevásárlóközpontba, az ott dolgozó emberek 120-140e-t keresnek. albit alig tudják fizetni, sporolgatnak, nézik mi mennyibe kerül a boltba. én erre gondolok. ausztriába meg 2000+ eu-t megkeres egy pályakezdő fiatal.
2017. júl. 3. 14:12
 14/22 anonim ***** válasza:

Ekkora fizetésre már lehet felvenni hitelt.

Képzeld nagyon sokan ennek a feléből élnek.


30-40 milliós lakásod meg ilyen fizetés mellett sosem lesz,ahhoz ennek a többszörösét kellene keresned.

Általában mezei alkalmazottaknak nincs is ilyen értékű ingatlana.

2017. júl. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha belegondolok, hogy nekem majd' 40 évesen sikerült az első házamat felépíteni, nem sok jót tudok jósolni. Igaz, 3 gyerek mellett, de hitel és szocpol nélkül.
2017. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Azért tisztázzuk az igényeket kérdező.


20 millióért is lehet venni nagyon szép, akár 150 négyzetméteres, kertes családi házat, csak nem Budapesten kell azt keresni, hanem az agglomerációban. Mi is 16 millióért árultuk a 7 hálószobás, 2 emeletes házunkat és még úgy se kellett senkinek. Nyilván településenként változik az ingatlanpiac is, de nézelődni kell.


Ami pedig a kocsit illeti. Feltétlen szükséged van rá?

Tegyük fel hogy igen, és jó, legyen az a kocsi 1 millió. Hiszed vagy sem, de szerintem 16 hónap nem rossz dolog. Hosszúnak tűnik, de élsz majd 70 évet, és azt a kocsid is használni fogod szerencsés esetben 10 évig. Szerintem ezek nem rossz arányok, pláne ahhoz képest, hogy régen 3 évnyi fizetésébe is beletelt egy hétköznapi embernek egy kocsi. A rendszerváltás előtt pedig külön listás várakozás is volt.


Aztán valaki ezelőtt mondta az okosat, hogy a hitelnek a törlesztőrészleteit is felfoghatja az ember, mint lakbért.


Nem tudom mennyit dolgozol. Nem mindenkinek bejövős az önkizsákmányolás, de ha csak napi 8 órát dolgozol alapjáraton, néha igazán elvállalhatsz egy kis plusz melót is.


Illetve sokan csinálják még, hogy az eredeti családi házhoz építenek hozzá. Viszonylag olcsó, ugyanúgy önfenntartás és a rokonok is közel vannak. Egyetlen hátránya, hogy így csökken a kert/udvar mérete.


Aztán ott vannak az önkormányzati lakások, de ezt csak megemlíteni merem, kifejteni nem. Annyira nem vagyok járta benne.

2017. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Jahh és a legfontosabb amit elfelejtettem! Lakástakarék-pénztár! Határozottan jobb, mint egy sima bankbetét, ami évente kamatozik 0,6%-ot és hasonlót. Ehhez a témához is kell egy kis utánajárás, de ez a legkevesebb, ha sok évünket befolyásoló döntést kell hoznia az embernek.
2017. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

"Te a kérdező vagy? Mert szerintem nem.


Neked amúgy annyit mondok, hogy akkor olyan foglalkozást kellett volna választani, amihez nem kell a fél világot bejárni, mert magaddal szúrtál ki, brávó lett munkád és a pénzed fele meg oda, ennyi erővel maradhattál volna otthon, akkor legalább nem egy helyben toporog az ember évekig."

Én bizony 250 kilométerre kerültem otthonról, mert itt a nyugati határszélen a kétszeresét keresem az otthoninak! 2 gyereke, 2 autó (normál, nem luxus) 140 négyzetméteres ház és nincs centizgetés...ennyire szar szakmánk van a férjemmel, pedig nem csontozok húst Ausztriában!

2017. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
64%

A fiatalok lakáshoz jutása nagy probléma szerintem. Ezen a téren még biztos lesz valami pár éven belül, mert ez tarthatatlan.


Az emberek albérletbe kényszerítése egy nyugati rémálom. Itt mindenkinek van annyi esze, hogy tudja: ha még a lakás sem a tiéd, amiben alszol, akkor végképp nincs semmid. (Persze értem én a bérlakás népszerűsítési álláspontot is. Lakni mindenkinek kell valahol; mi sem kellemesebb megélhetés, mint kiadni két-három lakást, és tartani a markunk a bevételért.)


Másrészt akar a fene albérletben lakni, mikor jön egy pici kereslet növekedés (AirBNB, spekuláció, mittudomén), és máris az egekben vannak az árak. Vagy jön egy olimpia, a tulaj meg kirak az utcára, mert kaszálni szeretne a külföldieken az alatt a pár hét alatt.


Nem. Akinek nincs saját otthona, az földönfutó, zsellér, proletár, nincstelen.


Ugyanakkor a hitel sem megoldás. Én úgy vagyok vele, hogy a devizahitelbe majdnem belebuktam. Hitelt többet nem veszek fel és pont. (Másrészt érdekes utánanézni, hogy a bank honnan veszi a pénzt, amit nagy kegyesen kamatra kölcsönad. Elárulom, sehonnan. Az a pénz a kölcsönadás pillanatában nem is létezik. Te fogod megteremteni miközben "visszafizeted". Ez vadul hangzik, de ez a valóság. Járj utána. A bank nem létező pénzt ad neked kölcsön!)


A CSOK szerintem óriási öngól volt, mást nem értek el vele, csak hogy mégmagasabbra szöktek a lakásárak.


Nem tudom, hogy mi lehetne a jó megoldás, mert így tényleg az marad, hogy "még lakást szerezni sincs reményem, akkor megyek külföldre szerencsét próbálni".

2017. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Utolsó, szépen leírtad a pénzteremtés folyamatát ( a bakjegy csak értéket képvisel, egy ígérvény)
2017. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!