Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy kéne magyarországon...

Hogy kéne magyarországon házat, vagy akár autót venni, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, 2 hónapja költöztem el otthonról, és ugyszint 2 hónapja dolgozom "rendesen" (előtte fősuli + 5x4 órát voltam) jelenleg nettó 200-240-et keresek havonta (teljesitmény függő) és most hogy önálló vagyok, kezdtem el számolgatni kicsit, mi mennyibe kerül, mit mennyi idő félretenni. ebben a hónapban csupán 60e-t tudtam félre rakni, ami kicsit aggaszt. hogy kéne ebben az országban, ilyen alacsony fizetés mellett bármit is venni, ami több mint 1 millió? kis számolással kijön, hogy ha venni akarnék egy használt autót, - maradjuk az 1m összegnél - 16 hónapig kéne rá spórolnom. ti, és másik hogy csinálják? nyilván aki havi n.700-at keres annak könnyebb, de én ahogy elnézem, az átlag magyar emberek fizetése még ennek a felét sem éri el. jelenleg egy albérletben lakom, ami havi 75, és a rezsin és neten kivül semmire nem kell költenem (se hitel se gyerek se tartozás, csak az alapvető dolgok, közlekedés, étel, ital, stb)


szóval röviden a kérdés. hogy lehet magyarországon felépiteni egy életet, anélkül hogy külföldön dolgoznánk, vagy hitelt vennénk fel?



2017. júl. 3. 11:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
77%

Mintha saját magamat olvasnám...Barátnőmmel ketten lakunk albérletben havi 80-ért, a kettőnk fizetése 350 ezer, amiből olyan 100-at tudunk félretenni úgy, hogy azért másra is jusson pénz. Elvileg mindkettőnk fizetése növekedni fog a következő években, kérdés hogy mekkora lesz az infláció.


Autót még veszünk hitel nélkül, de lakást biztos hogy nem. Annak ellenére hogy normális a főbérlőnk, nem szeretjük az albérleteket. Bírom az ilyen dumákat, hogy Nyugaton mindenki albiban lakik. A nagy frászt!!! Többségben vannak a tulajdonosok. Utána lehet nézni... Ha nincs a hátad mögött szülői támogatás, akkor marad a hitel. Itt egy 2 szobás panel jó környéken 11-12 millió, ugyanez téglában 14-15 millió. Ha meg lesz a 30-40%-os önerő, megyünk is a bankba hitelt felvenni.

2017. aug. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Dehogy vannak többségben, itt van csak ez az öröklakás-mánia.
2018. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!