Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyhogy kiadhatták a szociali...

Hogyhogy kiadhatták a szocializmus idején hazánkban Orwell 1984 című könyvét? Első hazai megjelenése éppen 1984-ben volt.

Figyelt kérdés
2017. júl. 3. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
1984-ben már puha diktatúra volt.
2017. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Addigra a totális diktatúra elpuhult és átment autokráciába ott pedig ez a könyv vállalható volt
2017. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
a legtöbben 1981-től tudták, hogy vége van, 85-től meg mindenki tudta. Azért.
2017. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

A kommunizmus felszámolását már akkor eldöntötték, amikor felvették az első IMF hitelt.

Innen kezdve a kommunista színezet már csak díszlet volt.


A könyv kiadása elkezdte a kommunizmusból "kiszabaduló" energiákat a liberalizmus felé terelgetni.


És azt is tudomásul kell venni, hogy a kommunista-kapitalista felállás csak színjáték volt.

Igaz, Sztálin nem egészen úgy muzsikált, ahogy elvárták tőle, de a fő feladatokat teljesítette: felszámolta a falusi közösségeket

2017. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Pro Patria ***** válasza:
100%

13:38-es, ezt pár hete hallottad TGM-től, és most szereted beírni ide-oda - de mégis mennyit tapasztaltál meg a közhangulatból, amire így hivatkozol?

Vagy elég, hogy TGM prófétai nagyságban kijelentette ezt? Ugyan már, legyél ennél sokkal önállóbb.


Vagy az, hogy közben egyik hősöd kikezdi a másikat, hogyan manifesztálódik nálad hasonló súlyban?

2017. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

bhuhh.... jó, három dolog. :-)


1. Nem tartom prófétai nagyságnak, csak hallottam, és mások véleményét tudom osztani idővel, akár rövid idővel, és közben nem egy személy hanem több ismeret alapján válik számomra elfogadható véleménnyé. Az, hogy az ő mondatait használom (mert tetszenek pl) nem annyit jelent hogy prófétákkal vagyok elfoglalva.

2."Vagy az, hogy közben egyik hősöd kikezdi a másikat, hogyan manifesztálódik nálad hasonló súlyban?" Mi a rongybatekert f¤×t takar is ez? :-D Érthetőbben?

3. Te bepoloskáztad a házamat? :-)

2017. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
jjja: és konkrétan rakás dologban nem értek egyet TGM-el. Amiben mégis az meg gondolom nem bűn.
2017. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Pro Patria ***** válasza:

Nem poloska, internet. Csak olvasom a kérdéseket.

Az, hogy "a mindenki tudta", nem egy megfogható, egzakt történelmi ismeret, ami személyes tapasztalás nélkül is megszerezhető, pláne nem egy ember elmondása alapján. Kik a többiek, akiknek szavai összeadódnak, mint ahogyan hivatkozol?

És a közhangulat eleve nem olyan, ami évszámosítható lenne.


Miért pont '81? És miért pont '85? Ezt megindokolta neked TGM? Ha saját gondolatként, magabiztosan adod tovább, nyilván választ tudsz ilyenre is adni.


Azért írom ezt, hogy legyél igényesebb. Ami nem önálló állításod, csak átveszed, az gondolatilag benned nem megalapozott, az elmondója iránti tisztelet, és nem a felismert igazság ülteti el benned sajátnak, így egy vitában megvédeni sem tudod.

2017. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem is akarom megvédeni semmilyen vitában. Logikusnak tartom. Miért 81 és 85? na miért? Nincs benne semmi bonyolult.

Én se ma kezdtem, ha érdekel. Továbbá: nem tudom, de nem értem, hogy mi a problematika. Más tárgykörben éppen te is tudtál hasonlót hangoztatni.


Amúgy meg azzal szimpatizálok akivel én akarok.

2017. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Pro Patria ***** válasza:

"Nem is akarom megvédeni semmilyen vitában."

- Nem akarod a képességet birtokolni, hogy egy vitában megvédd az álláspontodat?


"Logikusnak tartom. Miért 81 és 85? na miért? Nincs benne semmi bonyolult."

- Akkor fejtsd ki nekem is, légyszives.


"Más tárgykörben éppen te is tudtál hasonlót hangoztatni."

- Lehet hivatkozni valakire, megerősítésként a saját szavaidban, de ez egészen más.


"Amúgy meg azzal szimpatizálok akivel én akarok."

- Úgy tűnik, nem értetted meg, amit írtam.

2017. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!