Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon nagyon sok megyeszékhely illetve kisebb-nagyobb város le van pusztulva?

Figyelt kérdés
Budapesten nem tudom mi a helyzet. Kamionos vagyok szóval járok erre arra szinte már az egész országot bejártam és néha meglepődök,hogy ez b'sszus megyeszékhely illetve város ? Olyan fejletlenek az országban a megyék,hogy ezt nem hiszem el. Múltkor Pécsen jártam olyan lepukkantnak éreztem az egész helyet igazából.

2017. júl. 11. 23:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nekem legutóbb egy MOME-s -Bokros Lajos pártja- fiatal mondta el, hogy szerinte miért nem kell Szegednek semmilyen termelő ipar. Kár, hogy előtte az algyői megbukott vegyi beruházást meg sajnálta. Aztán 10 percre rá megváltoztatta a véleményét...


Olyan emberekkel, (pl. MOME), akik 10 percenként váltogatják alapvető gazdasági kérdésekben a véleményüket, hogyan lehet várost fejleszteni?

2017. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Mondok mást, pl. van egy 8000-es falu, ami nemrég lett város.


Nos itt nyomták a fejlesztést, EU pályázatból és hitelből!


Új iskola, teljes szennyvízhálózat, szennyvíztisztítóval, új strand a bányató helyén, napelemek az önkormányzati épületek tetején, közösségi ház, kastélyfelújítás, múzeum létrehozás, tér kikövezés, új buszpályaudvar, stb...


De ez egy 8000 fős lakó-pihenő övezet maradt ettől, ami nem város. A nevében is benne van, hogy "falva".


Olyan adósságot hoztak az önkormányzatra, hogy azóta azt nyögi a lakosság, közösségi adó, ingatlanadó, ebadó, srb. formájában...


Természetesen azóta a polgármester, már messze jár.

2017. júl. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
22-höz még.: Kár, hogy a 165 000-es nagyváros 17 km-re van ettől a "falvától" és óránként megy kényelmes buszjárat, hajnaltól késő estig. Így csomó fejlesztés ráadásul kihasználatlan és az is fog maradni.
2017. júl. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%
#7 ez így igaz, ő kezdte el, és azóta minden kúrmány folytatja. Nem kell meglepődni azon, hogy a 4 millió koldus országa lettünk. 10 éven belül Szomáliában is jobb lesz élni, mint itt.
2017. júl. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Én pécsi születésű vagyok, Debrecenbe végeztem az egyetemet és laktam Budapestem, de végül vissza jöttem Pécsre, és úgy gondolom itt is fogok maradni. A három várost próbáltam összehasonlítani, és az igazság az, hogy nagyon sok minden múlik az embereken és a környezeten. Számomra Pest maga a szenny volt. Olyan dokan laknak ott, hogy mindenfele hajléktalanok, bűnözés. Igaz, hogy nem a gazdagnegyedben laktam, hanem a panelsoron, de katasztrófa, ami ott van. El sem hittem. Chicago 2 miniben. Debrecent viszont imádtam. Ot is vannak kicsit elgettósodott részek, de még az is jobb állapotban nez ki, mint egy pesti 8. ker... Pécsről annyit, hogy kicsit elöregedő város. Nagyon szép lenne amúgy és jó, de mivel kicsi, megmarad a nagyobb váorsban lakók számára a vidéki kisvárosnak. Számomra itt az a baj, hogy csak a belvárosra költünk, ott nyomorgunk, pedig lehetne a várost bővíteni, hogy a külvárosi foltokban építünk inkább házakat.
2017. júl. 15. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Tanult tehetetlenség. Kommunista rombolás a néptudatban. Ami mindenkié az senkié. Lenne látnivaló sok helyen Magyarországon, nézz Hazahúzót, nézz turisztikai filmeket, akár Gasztroangyalt, akár Hazajárót, akár MeneTrenet.

Nem ruháznak be, a kastélyokat hagyják romlani, a tájat, a magyar fajtajelleges növényvilágot, állatvilágot, vagy rossz kezekben van, mint pl: balatoni helyek, és odavizionálnak pálmafákat és beacheta Balatonra, illetőleg luxusyachtokkal nyomnák tele azt a nem épp óceánnyi tavat.

Rosszul gondolkodnak a vezetők, elmaradottak, szocializmusban szocializálódtak rosszul, nem látják a trendet, a saját nem érték, külföldet akarnak csinálni otthon, aztán csodálkoznak, hogy nem jönnek a turisták, miért tennék, ha nem tipikus magyart kapnak, hanem olyat, ami nyugattrend és máshol is van.

Pécs valóban nem sokat fejlődött, nem csak Páva, hanem már elődei idejében is problémás volt, sok gyár megszűnt, mert beengedték a kínai szemetet mindenhová. Bőrgyár, Dohánygyár, Kesztyű, cipő, bőrkabát, ezek mind remek színvonalú termékek voltak, ma nincs semmi.

Még az is hozzájön, hogy otthon a budapesti fővároskoncentráltság is egyedi, világraszóló hülyeség, minden csak pessst, csak pessst, vidékre nincspééééénz, így nem tud előrelépni sokat az ország, sajnálatos.

2018. jan. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Budapest talán az ország egyik legnagyobb problémája,

Egy metropolisz uralja a köztársaságot a(vár)megye székhelyek pedig márcsak dísznek vannak, a legegyszerűbb megoldás az lenne ha Budapestet leválasztanánk az országról így a megyeszékhelyek jobban betudnák hozni a fejlődési lemaradásukat és betudnák tölteni azta szerepet ami eredetileg is lenne, az adott régió irányítása

(környékemről mondok pár példát)

Például:

Pécs teljesen ura lenne Baranya

(vár) megyének.

Somogy megye teljes irányítása Kaposvár kormányzatának kezében lenne és Kaposvár szintén Somogy megye tényleges központja lenne.

Szekszárd elég fejlett lenne ahoz hogy eltudná látni a feladatát azaz, Tolna megye irányítását

És ez csak pár példa a 19 ből

a maradék 17 megyeszékhely sorsa ugyanúgy alakulna ahogy a fenti példáké

2023. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!