Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest tényleg más világ...

Budapest tényleg más világ lenne mint vidék? Én nem így látom, sajnos

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem fel Pestre, vidéki nagyvárosból, de nem látok semmi különbséget... azt meg pláne nem, hogy más világ lenne, amit sokan hangoztatnak. Magasabbak a bérek, de az árak még többel. De ugyanúgy és ugyanolyan típusú lepukkant panelekből és régi épületekből, régebbi villamosokból, és koszos és kátyús, magyar stílusú utakból áll. Nem így képzeltem el a fővárosi életet. Jó, van egy látképe a városnak ami szép, a hidak és a parlament, de azon kívül semmi más különbség nincsen mint egy vidéki nagyobb városban. Szóval ez így elég lehangoló. Miért hangoztatják olyan sokan, hogy az egy más világ, amikor szerintem egyáltalán nem?
2017. júl. 13. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Az emberek világnézetén , amugy hatalmas külömbséget akkor vennél észre ha vidéki kisvárosban/faluban éltél volna, egész más az életfelfogása és a hozzáállása a dolgokhoz egy falusi embernek meg egy városinak
2017. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a pénzt, amiből az országot kellett volna felépíteni, horvátországi nyaralókba, külföldi futball klubokba, luxus hajóutakra, svájci taníttatásra, spanyolországi kokaintúrákra, Egyesült Államokbeli utazásra, gucci cuccokra, londoni utazásokra, prostituáltakra és offshore cégeken keresztül kimenekített vagyonra költötték.
2017. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem azért nem látsz nagy különbséget, mert nagyvárosból mentél. Nyilván, aki egy kisebb településről költözik fel, annak sokkal több újdonság van. Pl. sok kisvárosban vagy faluban nincsenek színházak, mozik, kulturális programok, múzeumok, egyetem, bevásárló központok, stb. Ezek egy nagyvárosinak nem különleges dolgok.
2017. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Képletesen értik a "más világot".


Mivel egy pesti és egy vidéki gondolkodásmódja sok dologban eltér egymástól.

2017. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Én falusi vagyok. Mégse tekintek úgy a fővárosra hogy az valami kivételesen szuper hely lenne. Én utálom . Kosz mocsok bűz beton és aszfalt mindenhol. Az hogy van múzeum meg egyebek az semmit se számít a mai világban. Van autó oda megyek ahova csak akarok. Nem kell Budapesten élni ahhoz hogy eljussunk egy szinházba
2017. júl. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mindig borzasztóan utáltam ezt a Budapest/vidék ellenszenvet. A közép, mondjuk 20000-nél nagyobb lakosságú városokban azért már sok minden van, a falvakban, községekben viszont tényleg más az élet.

De alapjába véve az emberek jellemén nincsen különbség, persze csak akkor, ha nem gondolkodunk úgy a pestiekről, mint suttyó, fölényeskedő köcsögökről és nem gondolkodunk úgy a falusiakról, mint parasztok gyülekezetéről.

2017. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vidéki vagyok én nem utálom a pestieket ,ha ők utálnak engem falusi embert egészségükre nem leszek boldogtalanabb :D Én Szolnokra jártam fel középsuliba 6 évet mit látok egy megyeszékhelyet összehasonlítva egy faluhoz hát csak annyit,hogy a bevásárlóközpontokban jó sok mindent lehet megvenni. Amúgy én egy 4 ezres helyen falunak mondom ahol élek mert még közlekednek lovaskocsival:D Szóval boldog vagyok itt nem éreztem soha,hogy boldog lennék városban. Kimegyek szabad időmben a határba aztán nyugi van aki ezt szereti annak a falu való. Az nem igaz,hogy mindegyik fiatal bulizni meg inni akar. 21 évesen belőlem nem lesz Pesti mert nincs ott nyugalom:D
2017. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!