Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyarországon élő történelm...

A Magyarországon élő történelmi kisebbségeknek (svábok, bunyevácok, sokacok, tòtok, rácok stb) mért nincsenek párt mai, mint a határon túli magyaroknak?

Figyelt kérdés
2017. júl. 15. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert mondjuk nincsenek elegen hozzá.
2017. júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

#1 vagyok

Mielőtt kapok mégegy privátot valami svábbogártól, megindokolom a válaszom. Ha asszimilálta volna szimpla befogadás helyett a kisebbségeket Magyarország, akkor nem lett volna Trianon sem. Legalábbis nem ilyen mértékben. Nem lett volna kinek igénye külön hazára a magyar területekből. Még a végén megéljük, hogy lesz cigányország, svábország, tótország is és Magyarországból ennyi sem marad. Azok az országok járnak jól hosszú távon, amelyek nem integrálnak, hanem asszimilálnak. Lsd pl Kína. Náluk nincs olyan pl, hogy a migráns nem eszik disznót, ezért az osztrák sem ehet már bécsi szeletet az iskolában. Vagy alkalmazkodsz vagy mehetsz és szerintem hosszabb távon ez az ésszerű hozzáállás.

Valamint meg lehet nézni hova fajult Magyarország. Nemhogy a szülők többsége nem nevel hazafiasságra, de még magyar nevet adni is szégyen lett. Ilyeneket írnak a magyar nevekről a saját hazában : fujj, borzalamas, stb. Ráadásul ilyen hozzáállást tanulnak a gyerekeik is. Ez szerintem szégyenletes és szánalmas egy népre nézve. Tényleg ezerszer különb Erdély. Nagyon sok rokonom van onnan, de ott ilyennel csak nagyon ritkán találkoztam.

2017. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont,hogy a magyar kormànyzat a kiegyezès utàn asszimilàlni akarta a nemzetisègeket ès így sikerült őket könnyen feltüzelni a magyarok ellen
2017. júl. 15. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert emberek. A különbség a nyelv. Semmi más. Nem létezik olyan, hogy Magyarország. Sem olyan, hogy Horvátország, sem Románia, sem Lengyelország, sem Németország, sem Olaszország, sem Francia-, sem Spanyolország. Ezeket emberek határozták meg. A határokat is, és magát az ország fogalmát is. Emberi kitaláció. Ha egy Spanyol férfi Franciaországban spanyolnak tartja magát, mert ő spanyol, csak ott él, akkor hiába mondják franciának. ugyancsak, ha rájön, hogy sokkal jobb Franciaországban, és már nem is akar visszaköltözni, és amikor azt mondják rá, hogy ő spanyol, akkor azt mondja: Nem, nem, én francia vagyok. Mitől függ tehát? Attól, hogy az illető a saját elméjében hogyan dönt. A nemzetek, az országhatárok.. Mitől ország egy ország? Hogy az emberek így fogadják el. Valójában nem létezik. Az emberek szabják meg, hogy "innentől odáig a miénk, az pedig a tiétek.". Még a nyelv az, ami nagyon fontos tényező, de sokszor még ez sem szabja meg, hogy az illető az elméjében melyik népet is akarja képviselni. De mindegyik nemzet csak kitaláció.
2017. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl. Hollandia úgy jött létre, hogy egyszer csak különvált Németországtól gazdasági okok miatt. És onnantól ő már Hollandia. Valójában nem történt semmi, az emberek elméjében történt a változás, hogy "ők már hollandok". Csak emberek vannak, a különböző nyelvek még érthetőek, de ha nem lennének különböző nyelvek, fölösleges lenne nemzetekről beszélni. Pl. Afrikában egyazon országban több törzs is található. És két külön országban is megtalálható ugyanaz a törzs, és az ORSZÁGON belül harcolnak egymással a törzsek. Tehát mit sem ér, hogy egy országban vannak. És ezek a törzsek is több törzsből tevődhetnek össze, és az egészből csak egy csomó szitkozódás, gyilkosság, gonoszkodás, és hasonló dolgok születnek. Mikor akár EGY-nek is tekinthetnék magukat, hiszen mind emberek.
2017. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sváb vagyok.


Mért kéne? ez csak a magyar nemzetiségen belüli sokkal kisebb csoport. Szerinted normális hogy van cigány önkormányzat? Miközben Magyarnak vallják magukat?

Saját maguk rekesztik ki ezzel is csak saját magunkat.

Bezzeg ha lecigányozod meg van sértődve.


A történelmi kisebbségek ily módon való elkülönülésének semmi értelme, szocializmus kezdetén szerinted hány családtagomat érte hátrányos megkülönböztetés mert a szovjet barátok ellenségeinek félig meddig leszármazottjai vagyunk? Azért mert nem csinálunk világra szóló hacacárét mint a zsidók-cigányok-jahvetanúk hogy mik értek minket szerinted akkor nem is történt semmi?

De semmi értelme nem lenne hisz elsődlegesen Magyarok vagyunk és másodlagosan Svábok.

2017. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is sváb vagyok de nincs szükségem 'sváb pártra' csak mert egy nemzetiséghez tartozom attól még nem biztos hogy ugyanaz a politikai beállítottságom mint a többi svábnak. Nemzetiségi összefogás jó ha van, nem kell ezért pártosodni.
2017. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban ember vagy! Viselkedj emberségesen mindig! Ha erre hagyatkozol, az nem hagy cserben! A #4 és #5 hozzászólásom pont erre akart rávilágítani! Hogy legyél bátor és igaz, hiszen nincs mitől félned, mind emberek vagyunk, és össze tartozunk!
2017. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!