Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország nyugati részén...

Magyarország nyugati részén élők közül sokan miért vannak elszállva?

Figyelt kérdés

Vannak a szakon olyanok, akik Sopronból,Győrből jöttek ide (BP) tanulni.

Kicsit elvannak szállva.

Annyira nem lehet egyedi eset.


Az egyiknél anyuka, apuka az Audinál dolgozik és ötössel meg hetessel kezdődő fizetésük.


A másiknak az apja hentes Osztrákiában, a kislányának vett már autót,igaz egy használt Polot nem egy Porschét,de akkor is és a budapesti lakás sem bérelt, hanem saját tulajdon.


Ehhez jön még hozzá egy nagy csipetnyi nagyképűség.Vagyis, "sokszor gondolkodtam, hogy Ausztriába megyek főiskolára", a másiknál "putri ez a város, Münchenben kellett volna felvételiznem".

Az igaz, hogy a német nyelv mindkettőnek jól megy, de azért nem kellene úgy tenni, hogy a budapesti felsőoktatási intézménynek örülnie kelljen, hogy őnagyságuk idejött tanulni és nem Bécsbe vagy Münchenbe.


De, amikor Sopronban nyaraltam, ott is tapasztaltam egyfajta gőgöt.


2017. júl. 17. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánosítasz. Ott sincs több hülye, mint a fővárosban, és ott is ugyanúgy vannak rendes emberek, mint a fővárosban. Te itt most éppen két embernél tapasztaltak alapján akarod az összes nyugat-magyarországit minősíteni.
2017. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket úgyhívják hogy elkényeztetett snobok akik azt hiszik hogy ők szarták a spanyolt viaszt csak azért mert anyuci vagy apuci tehetős
2017. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Én néha mikor lent járok Pesten, csomó csövest látok, roskadó és felújítatlan épületeket tömkelegével, koszos köztereket, rozsdás korlátokat, ronda összetegelt falakat és még lehetne sorolni. Sajnos ezek az állapotok ami miatt én kicsit lenézem Budapestet. Nem bántani akarom a fővárost és a pesti népet, de lenne mit helyrerakni és se a vezetőség se a város lakói nincsenek a helyzet magaslatán. Egyébként én laktam Budapesten igaz csak a Petőfi laktanyában pár hónapot, de láttam a hétköznapokat is, hogy milyen abban a városban lakni. Persze van szép része is és nagyon rendes lakói is, ezt is elismerem.


Üdv egy győri.

2017. júl. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%

omladozó falak, bunkók, csövesek, hugyszag, por, szmog, rossz utak, mocsok

ez büdöspest

2017. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
így van, ez általánosítás. én meg Szegedieket ismerek ilyeneket. van, akinek nem volt jó a sote, és pozsonyi egyetemen tanul orvosnak, másik meg a ljubjanai egyetemen tanul jogásznak...ezek területtől függetlenül szimplán csak sznobok, ahogy az első is mondja. lenéznek mindent, mert megtehetik. ezt a nevelést kapták.
2017. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Oké, akkor:

1. Te se szóld le senki lakását, házát, városát, faluját! ha neked fáj, hát te se okozz másnak fájdalmat másnak!

2. Te se mond senkinek, hogy jobb lett volna külföldre mentél volna tanulni!

3. Ha lesz jó sok pénzed, te se vegyél kicsit drágább autót a gyerekeidnek!

4. Ha mégis megteszed ezeket, és saját magad nagyképűségét nem veszed észre, akkor senkire se szólj egy rossz szót se!

De mégis, mások jellemeit szándékosan felnagyítod, eltúlzod, és a hátuk mögött szidod őket! És aztán általánosítasz: "Mert ugyan már, nyilván ott mindenki kő gazda! Emberek! Sopronban mindenki gazdag és milliomos, tehát mindenki ilyen!!!!" Kb. ilyen véleményen vagy róluk. Pedig tévedsz! Egyrészt ott sem mindenki gazdag! Másrészt, a Budapesti gazdagok mennyivel jobbak? Tudod mit? Nem számít! Te akkor mégis miért kötsz bele? Te sem vagy jobb, ha így állsz hozzájuk! Az országban lévő oktatási színvonalat meg nem csak a gazdagoknak szokása szidni!

2017. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólásom a kérdezőnek szólt!
2017. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én Sopron közelében élek, de nem érzem, hogy jobban el lennének szállva az emberek, mint mondjuk Pesten, vagy máshol. Persze, vannak ilyenek, de hol nincsenek?
2017. júl. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amiért a más részeken lévők is,személyiség.

Egyébként annyiba nem kötnék bele,hogy a magyar oktatással problémájuk van.

Vannak nagyon jó tanáraink is,ez tény,de összességében a felsőoktatás nagyon erősen le van maradva,ha valaki megteheti,tényleg érdemesebb külföldi egyetemen továbbtanulni(bár nyilván ott se mindegy,hogy milyet választasz)

2017. júl. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én Bp születtem, de sopronban nőttem fel, viszont 3x pár évet visszaköltöztem pestre.

Azért a 2 várost ha összehasonlítjuk sopron mondjuk egy 12.ker, nem egy pusztulat mint Pest nagy része. Egyértelmű hogy Bécs, meg München jobb helyek, ezzel semmi olyat nem állított a 2 ismerősöd amivel túlzott volna. Max az elmondás stílusába lehet belekötni, a tartalmába nem nagyon..

2017. júl. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!