Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene megszüntetni, hogy a nők ilyen formában vegyék fel a férjük nevét?

Figyelt kérdés

Pl,Kovács Béláné.


Olyan keresztnév nincs,hogy "Béláné"

Olyan van,hogy "Béla",de az sem női név,ehhez képest egy nőt "Bélának hívnak".


Ha pl sportolóról van szó,akkor hogy fogják hívni?

Béláné Kovács?


Valamelyik nap néztem a vizes vb-t,és hallottam,hogy az egyik sportolónőt úgy,hívják,hogy Devecseriné.

Hát nekem ez kicsit nevetséges volt.


Másrészt van egy birtokos viszony benne,mintha a férje tulajdona lenne.


Nem lenne jobb,ha mondjuk Kovács Béla feleségét Kiss Katalint,Kovács Katalinnak hívnák?

Vagy ha nem akarja nem kell megváltoztatni a házasságtól függetlenül a nevét és marad Kiss Katalin.


Manapság elég divat a kötőjelezés,az viszont túl hosszú.


2017. júl. 20. 12:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki megfelel ez a forma, nem látom akadályát, hogy így viselje. A "Bélánék" nagy részét úgyis a keresztnevén hívjék az ismerősei. Annyira lényegtelen dologról van szó, hogy nem érdemes jogszabálymódosítással pattogni.
2017. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És mi lenne,ha Kovács Béláné sportoló lenne?


Akkor így írnák ki a nevét,hogy Béláné Kovács?:D

Szerintem tök röhejes.


Vagy elmegy egy idegen országba,megnézik,hogy mi a hivatalos neve.

Aztán mondják neki.

"Na jöjjön Béláné":D

2017. júl. 20. 12:10
 3/17 A kérdező kommentje:

Azért érdekes ez nekem,mert pl nem lehet bármilyen keresztnevet adni a gyereknek,illetve ha külföldi nevet adsz a gyereknek,akkor kiejtés szerint kell anyakönyvezni.


Mást meg Bélánénak hívnak,ez a hivatalos neve:D

Szerintem ez elég vicces.

2017. júl. 20. 12:12
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Megszűnik magától, ha nem lesz rá igény. Nem az ilyen kis kultúrdiktátorok fogják ezt megszabni, mint pl te is, kérdező. Ha neked ez nem felel meg, vedd fel a számtalan törvényes lehetőség közül más formában a SAJÁT nevedet, de ne ugass bele abba, hogy ki hogyan szeretne nevet felvenni.
2017. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Én is egyetértek, hogy ódivatú, és felesleges. Manapság nem is látom a házasodók körében, hogy így vennék fel. Inkább kötőjelet használnak felvéve a férj nevét és megtartva a magukét is, vagy szimplán felveszik a férj vezetéknevét. Nekem utóbbi a szimpatikus.


Pl. olyan családokban ahol hagyomány a férfi keresztnév utódlása ott is zavaró, hogy pl a dédi is Kovács Béláné, a mama is Kovács Béláné és anya is Kovács Béláné.


Engem ez zavart kiskoromban. A mi ajtónkra is ugyan az a név volt írva mint a mamáéra. Miért? Hiszen nem is ugyan az a nevük. Vagy akkor most ki-kicsoda?


De igen, végül is mindenki úgy nevezi magát ahogy jól esik.

2017. júl. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

"Másrészt van egy birtokos viszony benne,mintha a férje tulajdona lenne."

Kérdező, te nagyon messze állsz a valóságtól! Nem látsz a dolgok mögé.

Sok asszony trófeaként viseli a férje nevét. Jelezvén, hogy egy életképes pasast birtokol.

2017. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem mindenki viseljen olyan nevet, amilyet akar, ezzel nem árt senkinek. Ami nekem nem tetszik, az a felemás kötőjelezés, tehát amikor Kovács Béla felesége, Kovács-Tóth Judit azzal érvel, hogy "így annyival egyenrangúbb, mintha Kovácsné Tóth" lennék, mert ez elég röhejes érv, amíg a férje marad sima Kovács. De ezt sem tiltanám be, mindenki viselje úgy, ahogy neki tetszik.
2017. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A Kovácsné Tóth Juditban legalább benne van a saját keresztneve.


Egyszer valami rádióműsorban hallottam,hogy a gyerek fel szerette volna köszönteni a szüleit a névnapjukon,mert Béla névnap volt,és hát az anyjának is az a neve,hogy Béláné:D

2017. júl. 20. 13:45
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Megjegyzem mikor én nősültem /jó régen/ a feleségem 4 lehetőség közül választhatott. Úgy tudom ez most is így van.

Nézzük a Kérdező példáját!

Az asszony neve lehet:

1) Kiss Katalin (Megtarthatja saját nevét.)

2) Kovács Katalin ( Angol-szász módra.)

3) Kovács Béláné ( A hagyományos.)

4) Kovácsné Kiss Katalin ( Ez se rossz.)

Had döntse el minden menyasszony melyik tetszik neki!

2017. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Trófea?


Akkor miért nem Bélát hívják úgy,hogy Tóth Juditné?:D

Vagy Inkább Tóth Judité:D


Szerintem aki a másik nevét visel az a "trófea",és nem fordítva:d

2017. júl. 20. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!