Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hagyjuk, hogy ez az...

Miért hagyjuk, hogy ez az ország kizsigereljen bennünket?

Figyelt kérdés
Felkelünk hajnalban elindulunk dolgozni 8-10-12 órákat naponta.Keresünk bruttó 160 ezer forintot és készhez kapunk 106 ezer forintot mert mindenféle hülyeségre levonják,mire oda kerül a sor úgysem kapunk nyugdíjat,orvoshoz nem is nagyon járok,de ha mégis elmegyek egy utolsó recepciós arrogánsan és lekezelően bánik ott az emberrel.mikor szegény nagyanyám befeküdt olyan volt ott a koszt mint a raboknak a börtönben,más országokban ehhez képest szállodai menü van....csúnya ezt mondani de magyarként utálom a hazámat,vagyis ezt az egész rendszert amiben vagyunk.Sosem lesz jobb?Mi magyarok nem lázadunk fel? XD

2017. júl. 21. 16:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nem csak játékra kellett volna a gépet használni. Mi ? :XD
2017. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Ha a parlamenti választáskor a választók zöme nem a jelen kormányra szavaz, akkor megváltozhat a helyzet."


Jah....vagy sokkal rosszabb lesz :XD

2017. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
#9: "...és mi uralkodnánk". Na, itt kezdődnek a bajok: 1. Kik azok a mi? 2. Uralkodni a mostaniak is tudnak...
2017. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Mi a megoldás arra hogy az emberek ne üríttessék a kutyáikat az emberi élőhelyekre?

Mi a megoldás arra hogy az utcán ne életunt zombik vonszoljanak kutyát hanem az ellenkező nemű párjukkal sétáljanak?

Mi a megoldás arra hogy Magyarországon is olyan fitt és élő emberek legyenek az utcán mint például Bécsben? És ne szobrozzanak le a hipermarket forgóajtójában.

Mi a megoldás arra hogy ha a boltban van 10 pénztár akkor mind a 10 üzemeljen akkor ha tömve van a bolt?

Csak nem azt akarod mondani hogy ha nyugati béreket vezetünk be akkor az ilyen problémák megoldódnak?

Vagy mi a megoldás arra hogy az útjaink minősége azonos legyen például az osztrákokéval? Szerinted a béremelés? Vannak magas jövedelmek itthon is. Megoldotta az ország problémáit? Nem oldotta meg hanem a magasabb bérektől a rosszat csinálják mégjobban. A jót kéne mégjobban csinálni.

Az ország egyik gondja az hogy azoknak nyílt ki a csippája akiknek nem lett volna szabad. Gondolok itt a tolvajokra, csalókra, fehérgalléros bűnözőkre vagy akik nem érdemelték ki a diplomájukat vagy még a szakmunkás bizonyítványukat sem. Lásd például Kulcsár Attilát a Quaestor vezérét. A szocializmus kezdte el azt hogy mindenféle kecskepásztorból akár felsővezető lehetett miután kitúrta a jogos pozíciójából az eredetit. A multik esetében még a jogos tulajdonosok vannak a helyükön, következésképpen úgy ahogy de működnek a külföldi cégek idehaza.

2017. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem értem,miért gondolja mindenki,hogy nem tanultam? Érettségi után,Egyetemre jártam Nagyváradra a Partiumi Keresztény Egyetemen végeztem,alkalmazott grafikusként persze h jön be fusi munkából kis plusz pénz,de az országban nem minden ember lehet vállalkozó,diplomás akárki az ország nagyrészének még Érettségije sincsen nem h diploma stb....
2017. júl. 21. 18:53
 16/23 anonim ***** válasza:

Pont ezaz, hogy az ország nagy részének van érettségije, de nem erről szól a kérdés, nem részletezem.

Kérdező, te kereshetnél többet is, csak azért tenni kéne. Nagyon egyszerű a saját gondjainkért másokat hibáztatni. Ellene tenni nehezebb, ezért tart itt az ország, ahol. Ezért a szemléletért én szubjektíven a kommunistákat hibáztatom, ők tették lehetővé ennek terjedését.

2017. júl. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vannak munkák bruttó 7-800.000 forintért is nem csak 160 ezerért és azok a munkák még nem is kormányközeli típusú munkák hanem "sima" vezető beosztású alkalmazotti munkák tehát az nem a csúcs. Ezt azért írtam le mert a kérdésből az jött le, hogy mindenki nyomorog 160 bruttóért. Amúgy a kérdésedre reagálva sok ember elégedetlen de nem hinném, hogy itt komoly lázadás lenne. Ezt hogy képzelted el? Fellázad valaki belemondja a főnöke szemébe, hogy egy utálja, utálja a munkáját majd a főnök kirúgja és jön helyette más? Vagy fegyverrel támadsz neki valakinek? Vagy mégis hogy akarsz lázadni áruld már el.
2017. júl. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Te leragadtál a "lázadás" szónál,pedig nem az volt a lényeg,hogy most az országot szétb@sszuk,hanem h csendben tűrje mindenki h rendesen levonnak 50-60 ezreket a fizetésünkből?És én is tudom,hogy vannak jobban fizető állások,de szerinted mindenki betölthet ilyen munkakört? Falusi,kisvárosi,szakmunkás emberek? az a hibás aki nem keres 6-700 ezer forintot? Nem ott a gond,hogy az ország nagy része minibálbérért többet robotol mint más 6-700 ezer forintért?
2017. júl. 21. 20:11
 19/23 anonim ***** válasza:

Nagyváradon tanultán az egyetemen, de Nagyvárad nem tartozik Magyarországhoz, akkor melyik országban is legyen az a lázadás?


Egyébként meg azt mondom itt a lehetőség külföldre menni, nem kell hagyni senkinek, hogy kizsigereljék, nyugatabbra jobb fizetések vannak, de már lassan Szlovákiában is.

Szerintem egyébként Ukrajna jó irányba indult el a Majdani tüntetésekkel viszont ez egy hosszú folyamat és a szakadár tartományok is akadályozzák, most őket.

Ennek apropóján én azt mondom lehet változtatást elérni egy nagy tüntetéssel, politikusok elüldözésével viszont én biztos nem kezdek neki, majd ha látom hogy haladtok a barikádok építésével a 4-es-6-os vonalában, akkor lehet meggondolom én is, hogy segítek nektek.

2017. júl. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem tölt be mindenki havi 7-800.000 forintos munkakört de nem csak szegények vannak ahogyan te leírtad. Amúgy amikor azzal jönnek, hogy hányan nyomorognak akkor nem tudom belegondolnak e abba, hogy ez máshol is így van. Amerikában ugyanúgy vannak eladósodott nincstelen emberek csakhogy ott a leggazdagabbak még gazdagabbak mint itt tehát máshol nagyobb is lehet a különbség ez nem hazánk egyedüli gondja.
2017. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!