Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne tenni az ilyen...

Mit lehetne tenni az ilyen "hajléktalanokkal"/kéregetőkkel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felháborító, hogy milyen eszközökhöz képesek nyúlni a kéregetők csak, hogy pénzt szerezhessenek! Vannak ugye ezek a nők, akik az egyik gyerekét vetésforgó szerűen kézről kézre adogatják, és énekeltetik őket az aluljáróban még télvíz idején is, csak hogy az emberek megsajnálják őket. Na a múltkor mit nem látok!! Az egyik épp a vadiúj érintőképernyős telefonját mutogatja dugiban a gyereknek :S:S Én az ilyentől elvenném a gyerekét!!! Inkább nőjön fel egy árvaházban, mint így az utcán!! Ha egyáltalán felnő...
2010. máj. 22. 15:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%

Aki akar az, aki nem az nem.


Én sohasem adok.

2010. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Árpád hídnál szokott lenni egy pár vak emberke, akik reggel kiállnak, néha zenélnek. Adtam is volna nekik pár forintot, ha nem látom, hogy milyen menő mobilja van a srácnak, továbbá márkás, tiszta ruhákban álldogál mindig kinn.
2010. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

ukrajnában begyűjtik őket, és ledarálják parizernek.


talán kínában is, azoknál sosincs temetés.

2010. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
mi az hogy kínában sosincs temetés? :S
2010. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
51%
Kikerem magam es a tobbi notarsam neveben!Az nem no hanem egy koszhadek cigany!
2010. máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát...igen általában cigányok :S Amúgy láttam egyszer egy riportot erről: konkrétan van ilyen, hogy hajléktalan gyerekmaffia :S Ha egy hajléktalant/kéregetőt felcsinál egy másik (ennél undorítóbb képet el se tudok képzelni :S...a múltkor láttam két csövest smárolni, nem nagyon volt utána kedvem ebédelni...)szóval ha nem adja oda a többinek a gyerekét, minden nap másiknak, hogy kéregethessen vele, akkor összeverik :S:S:S

Egyszer egy ilyenhez kihívtam a rendőrséget! (egy 4 éves és egy 6 éves ült a földön a -10 fokban...)Tudom, hogy semmit sem ér, de legalább jobban éreztem magam tőle, de hát, én mint egyszeri kisember mit tehetnék??? Gyermek védelmiseket ki lehet hívni? Egyáltalán szabályozza ezt törvény, vagy csak akkor lehet tőle elvenni, ha már 62x figyelmeztették...szóval hogy megy ez?

2010. máj. 22. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Csalogassuk be őket Californiába! XDDD (South Park nyomán)
2010. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elbeszélgetni velük, hogy hogy gondolják az életet, meg a saját életüket, motiválni, és lehetőséget adni nekik. De semmikép se ítélkezni felettük,csak akkor ítélkezhettek ha kipróbáltátok, hogy milyen az az élet!
2010. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, talán a részletekben rejlik az ördög, és nem a király mobilra gondolok. Azt lophatta is, és nem lett tőle se gáz, se meleg víz. Nem, ne adjál bazzeg, főleg ha van is miből. Mibe kerül megkérdezni, hogy mi az ábra? Magadat véded csak. Pedig beccszó, hogy kibírod az átmeneti szomorúságot, ami a történeteket (és néha a gyerekes kifogásokat) hallgatva el-elönt. Különben is mit melózzál vele, igaz? Van jobb dolgod is, még szép. Félelem. Látod is, ahogy rádakaszkodik, ahogy nem éri be köszönéssel, ahogy segítesz és semmi se változik, ahogy kedvedet szegi (??) nap mint nap, ahogy szenved szemlátomást önszántából.


Nem kis meló, tényleg. Nem is vette a vállára senki. Néha pár fémpénz, máskor egy instant biztató pillantás (TM), olykor rendőr, és legtöbbször láthatatlanság. Eső és fagy, emberhez nem méltó állapotú test és ruházat, amiről jobb már tudomást se venni, mert nincs más.


Megtiltom, hogy ilyeneken gondolkozzatok!

2010. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

1.:Neked semmi jogod megtiltani bármit is! Ki vagy te? politikus? Bíró? Törvényhozó? Nem? Akkor meg legyél szíves tisztelettudóbban megfogalmazni a válaszod!

2.:Rendben van, tegyük fel, hogy elfogadom, amiket írtál, és sajnálom őket ahelyett, hogy ítélkeznék felettük. DE! Akkor azt mondd meg nekem, hogy ahelyett, hogy sajnáltatja magát, és lop magának egy menő mobilt, miért nem megy el inkább dolgozni???? És nekem senki se mondja, hogy mert nem kap munkát, mert mindig van valami!! VAGY! Ha már végképp kéregetni akar, miért gyerekeket használ fel pénzszerzés céljából? Tőlem aztán azt csinál a saját életével, amit akar, de a gyereknek ne tanítson ilyen "morálokat"! Lehet, hogy Ő nem éppen önszántából került az utcára, de a gyerek viszont azt fogja megtanulni, hogy ez így teljesen jó, és amikor felnő már önszántából fog az utcán maradni!

Tételezzük fel, hogy egy egyedülálló anyuka vagyok, felvettem egy lakáshitelt 5 éve, de a gazdasági válság következtében annyira magas lett a havi törlesztőrészlet, hogy képtelen voltam fizetni, ezért a gyerekemmel együtt az utcára kerültem. Nagyszülők már nincsenek, és az összes ember, akit a barátomnak hittem elfordul, nem hajlandó vagy nem is tud befogadni. Tudod, mit csinálnék??? Az első dolgom lenne beadni a gyerekemet egy gyerekotthonba addig, amíg nem sikerül újra talpra állnom!!! NINCS az az érv, ami felmenti a kéregetőket meg a hajléktalanokat arra, hogy ezt tegyék egy gyerekkel!! Vannak azok, akik a gyerekük fényképével kéregetnek, de közben munkát keresnek, DE a gyereket nem viszik ki az aluljáróba, és igenis keres közben munkát...na annak adok! Nem annak, aki egy gyereket fizikilag kitesz ennek, és közben röhög a markába, hogy mennyi hülye ember beveszi, hogy ő tényleg nyomorog...

2010. máj. 24. 16:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!