Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vágynak az emberek a...

Sulek Péter kérdése:

Miért vágynak az emberek a kommunizmusra meg a nácizmusra?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést láttam mostanában. Értem, hogy elegük van a Fideszből, a Jobbikból, illetve a baloldali pártokból, a mai politikából,de ezek az eszmék miért lennének jobbak?

Miért jön fel egyáltalán kérdésként,hogy állítsuk vissza ezeket?


2017. júl. 24. 08:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Alternatíva keresésnek tudom be, de ezek bukott eszmék. Legalábbis én nem próbálkoznék olyan ideológiákkal, amelyek elhasaltak.
2017. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Kíváncsi vagyok mi lenne, ha a Kínai-Magyar Kommunista Párt nyerné a választást jövőre.
2017. júl. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%
Kommunizmusra nagyon egyszerű a válasz: nem a rendszert sírják vissza, hanem az időt amikor még fiatalok voltak. Kik sírják vissza általában? Akik abban a rendszerben nőttek fel. Az idő meg mindent megszépít, így megse tudod magyarázni, hogy miért nem működött jól a rendszer.
2017. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
pedig az nyeri csak még úgy hívják fidesz
2017. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

nemcsak azok sírják vissza, hanem azok a mostani fiatalok is, akik tudják mennyivel könnyebb volt lakást szerezni, házat építeni 20 évesen 8 osztállyal, vagy szakmunkásként is és nem kellett a szülőknél nyomorogni, vagy albérletben tengődni szégyen szemre, ingyenes volt az egészségügy és a felsőoktatást, igaz nem is vettek fel mindenféle tróger léhűtőt, mert olyanok mentek dolgozni és pénzt kerestek


nem volt ennyire élhetetlen a vidék, sokkal többen dolgozhattak mezőgazdaságban (mégiscsak agrár ország voltunk, vagyunk leszünk)


manapság még pest úgy ahogy, meg győr és sopron környéke élhető

2017. júl. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

miért nem működött jól a rendszer."


azért nem működött jól, mert eleve tőkehiányos, szegény és részben vesztes világháborús országokban alakult ki a szocializmus


a Szovjetunió létrejöttekor 1917-ben ceruzát sem tudtak gyártani, annyira fejletlen volt a cári, az "úri" Oroszország, ehhez képest a szocializmus csodája, hogy 30-40 évvel később fellőtték a Szputnyikot, megnyertek egy világháborút, atombombájuk is lett és embert juttattak a világűrbe

2017. júl. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

'ehhez képest a szocializmus csodája, hogy 30-40 évvel később fellőtték a Szputnyikot, megnyertek egy világháborút, atombombájuk is lett és embert juttattak a világűrbe'


Azért a világháború megnyeréséhez kellett nyugati segítség és ha Hitler nem baltázza el a Barbarossát, állítom, Moszkváig meg sem áll a Wehrmacht. Atombomba is lett, ezzel kölcsönös fenyegetettség. Gondolom a MAD mond valamit.

Az amerikaiak pedig embert küldtek a Holdra. Nos, nekem úgy tűnik, a nyugati vetélytárs tovább jutott a világűrben.

Hadi ipari területen toppon voltak, de emögött egy gazdaságilag legatyásodott állam állt. Meg is bosszulta magát később.

2017. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

'nemcsak azok sírják vissza, hanem azok a mostani fiatalok is'


Akiknek telebeszélték a fejét, hogy bezzeg a Kádárunk rendszerében....

2017. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

,,mennyivel könnyebb volt lakást szerezni"

Nem volt könnyebb lakást szerezni.

,,házat építeni"

Maszekban, aminek az lett a vége, hogy a házban semmi se vízszintes.

,,nem kellett a szülőknél nyomorogni"

Ez se igaz, mert nagyon sokan ugyanúgy a szülőknél laktak + ha valakinek valamelyik szülője beteg akkor ne lakjon nála, mert a szülőknél csak nyomorogni lehet?

,,vagy albérletben tengődni szégyen szemre"

Nyugaton mégse jelent problémát albérletben tengődni. Albérleted lejár, fogod, keresel másikat, a házadat elviszi a bank, mert nem bírod fizetni a htelt, fogod és kiköltözöl az utcára hajléktalanak.

,,sokkal többen dolgozhattak mezőgazdaságban"

Igen, kapálni. Azt is feketén, valójában nagyon kevés ember volt rendesen felvéve, sokan emiatt szívták meg majdnem mikor nyugdíjba akartak menni.

2017. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

'nem volt ennyire élhetetlen a vidék,'


Ezt kihagytam. Vidéken is lehetett találni régiókat, ahol elég rosszul álltak. Nézegesd meg Valuch Tibor társadalomtörténész könyveit, szép kis körülményekről ír.

2017. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!