Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz valóban be akarja...

A fidesz valóban be akarja záratni az összes iskolát ahol érettségizni lehet és azt akarják, hogy mindenki szakmát tanuljon?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem értem a magyar helyzetet ez az igazság. Ahol én érettségiztem iskola most tudtam meg,hogy megszűnt az egyik megyében nem Pesten van az iskola. Ahol az egyik régi ismerősöm tanított gimnázium az meg most tanév végén azt mondták bezár a suli .Ennyi volt. Szerencsére gyorsan talált magának másik munkát ,de nem tanárként.

2017. júl. 24. 21:28
1 2
 1/14 I noor Y ***** válasza:
49%

Mivel kevés a gyerek ezért képtelenek feltölteni a gimnáziumokat olyan tanulókkal akik nem csak 2 esre hajtanak

Ezért szükséges néhányat bezárni de az összeset hülyeség lenne

És erről nincs is szó

2017. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Amit az első ír, plusz elég sok középfokú végzettséget igénylő szakmában van hiány.

Ha két iskola bezár, akkor a logikus következtetés hogy az összes befog? Kétlem.

2017. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Nem. De tetszik nem tetszik kevesebb gyerek van, így hülyeség azt számon kérni, hogy miért zárnak be gimiket.

Ha már személyes példánál tartunk, a gimimben az évfolyamomon a tanulok harmada volt olyan akinek kár volt beiratkozni, a most végzőknél meg kb. a két elitosztályt leszámítva a többiek mind mehetettek volna szakiskolába. Pedig csak 10 év telt el.

2017. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 I noor Y ***** válasza:
47%
Ja és nekem mondta egy szakközépiskolás tanár hogy az én sulimba ( gimi ) sok gyerek jár aki a képességei alapján mehetne az ők sulijába mert ott is kevés nagyon a gyerek
2017. júl. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kettes ezt a 2 esetet amiről tudok csak példának hoztam
2017. júl. 24. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem erről van szó. A szakmunkásba szakközépbe és gimnáziumba csak formalitás már a felvételi. Olyan kevés a gyerek hogy vadásznak rájuk. Szinte mindenkit felvesznek . A kormány azt szeretné ami szerintem helyes hogy közepes átlaggal ne lehessen gimnáziumba menni. Közepes tanuló úgy se tud egy föiskolát egyetemet elvégezni. Inkább szorgalmazzák a szakgimnáziumot ami szakmát is ad. Vagy a másik kettőt a szakközepet és szakmunkást.
2017. júl. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem, senki nem akarja, hogy ne lehessen érettségézni. Csupán arról van szó, hogy a szakmunkáshiány miatt a gyerekeket az akadémikus tudás helyett a szaktudás felé terelnék.


Szerintem nagy baromság, de ez már egy másik kérdés.

2017. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szitakötő25 válasza:
Nyilván nem fogják bezárni az összeset, de arra tényleg szükség van, hogy a diákoknak kevesebb lehetősége legyen és azt jobban megbecsüljék. Én viszonylag jó gimibe jártam, de elég gyenge osztályba, mert a színvonala már annak sem volt a régi. Lehet, hogy csak én látom rosszul, de azok voltak az észrevételeim, hogy az évek során egyre gyengébb képességű és emellett egyre rosszabb erkölcsű (pl. az egyházi iskolák) emberek jelentkeznek, és muszáj felvenni őket, mert ha csak azokat vennék fel, akik tényleg tudnak teljesíteni, akkor a legtöbb gimi kiürülne. Így meg az iskolák színvonala romlik le!
2017. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én olyan gimibe jártam ahol mindenkit átvesznek egyik iskolából a másikba és abba az osztályba rakták be amelyet a gyerek előtte már kijárt. Kijárta a kilencedik évfolyamot jóvan átvesszük 10 be . Mind 1 volt,hogy szakmunkás kilencedik vagy gimis átvették a gyereket. Mert szakmunkás iskolából is kibuknak illetve azt mondják sokan,hogy nem ez az én szakmám inkább átmegyek másik isibe.
2017. júl. 25. 11:09
 10/14 anonim ***** válasza:

meg csak nem is a gimnaziumokat zaratnak be, hanem a gimnaziumi kepzest ado gyujto kepzeseket

teljesen felesleges emelt szintu fakultaciot es ket nyelvet oktatni azoknak akik egyebkent nem tanulnak semmit

sokkal jobban jarnak valamilyen alkalmazott tudomanyi ismerettel


a ballon hiszteria szokas szerint a valosagtol fuggetlen idiota orbanellenes frocsoges

2017. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!