Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A többkulcsos adó elzavarná...

A többkulcsos adó elzavarná az országban megmaradt értelmiséget? ( Lent )

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy több párt is a többkulcsos adó mellett all. Kicsit utána olvastam a témának, és igen, tényleg a többkulcsos adó lenne a fair a " tömeggel " szemben, de ez vajon megéri ? Azt olvastam hogy nyugaton többkulcsos adó van míg keleten inkább egykulcsos.Tán azért mert a nyugati nem tud gazdagabb helyre menni de a keleti hamar lelepnek nyugatra többkulcsos adó esetén ? Na most ha behoznák a többkulcsos adod akkor véleményem szerint tovább romlana az értelmiség menekülése az országból. Továbbá én azt egyáltalán nem tartom helyesnek, hogy az aki éveket szánt rá hogy kitanuljon egy piacképes szakmat az egyetemen az miért adozzon többet ? Értem én hogy ő azt a kicsit megengedheti magának, másnak meg az is sokat jelentene,de ő pont azért tanult, hogy most többet keressen, és nem azt kéne büntetni aki tett érte. Így is menekül az értelmiség, miért kéne megjobban elzavarni ?


Szerintem úgy kellene megállapítani, hogy csak azok adozzanak többet akik tényleg kiemelkedően sokat ( mondjuk milliókat ) keresnek ( pl Mészáros úr ) és nem azokat aki tettek a dolgokért.



2017. júl. 26. 03:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
16%

"de ő pont azért tanult, hogy most többet keressen,"


Mondjuk én elég tragikusnak tartom, ha valaki a magasabb jövedelemért tanul elsősorban, és nem az adott hivatás miatt.

2017. júl. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

"

A progresszív adózású társadalom olyan mint egy biztonságosan, lassan, de folyamatosan és egyenletesen gyorsuló motor, amely fenntartható gyorsulást (fejlődést) biztosít. Az egyetlen igazán humánus és fenntartható megoldás! - és ezt értelmiségiként mondom."


es ez egyebkent hol erheto tetten a rendszervaltastol 2011ig?!

2017. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
36%

"hessen bevezetni. Sasnos nem veszik észre, hogy egykulcsos adóval A BÜDÖS ÉLETBEN NEM KERÜL OLYAN SZINTRE, mert a gazdagok pénze a gazdagok zsebébe vándorol vissza, hiába teremtenek több munkahelyet minimálbéren, a szegény rétegek vásárlóereje nem nő, ők maguk pedig külföldön költik el a hasznuk jelentős részét. Közben a szociális olló csak nyílik és nyílik, egyre többen szakadnak le, egyre lehetetlennebb az idő múlásával visszavezetni őket a hasznos társadalomba, és végül egyszerűen összeomlik a rendszer. "


sajnos nem vesze eszre, hogy egyreszt a toketulajdonos nem szja-t fizet, masreszt a toketulajdonos magyarorszagon leginkabb nem magyar

ezert marha felesleges am gazdagozni, mett magyarorszagon nincsenek gazdagok

2017. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!