Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Követendő példa lenne számunkr...

Pro Patria kérdése:

Követendő példa lenne számunkra is, hogyan Nyugaton a kulturális integrálódást, a társadalmi beilleszkedést a életükbe szövik?

Figyelt kérdés

Funda Yilmaz 25 éves és Svájcban született. Egy nap elhatározta, hogy állampolgár szeretne lenni, hiszen Svájc az otthona. De ez nem elég a svájci útlevél megszerzéséhez. Okok amiért Buchs városa elutasította Funda kérelmét:


- Fundának nincsenek barátai ott ahova költözne,

- És egyébként is nagyon kevés svájcival tart fenn kapcsolatot,

- Nem ismeri a svájci földrajzot,

- Nem túrázik a hegyekben,

- És tipikus svájci sportok sem jutottak eszébe a falugyűlésen a meghallgatásakor.

- Továbbá Funda a helyi kisboltok helyett az Aldiban vásárol.


[link]


2017. júl. 27. 17:54
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Engem az érdekelne, hogyha ezt a példát követjük, akkor mit is várnánk el, mi az amit az átlag magyar megtesz?"

- A magam nevében írhatom egyedül, de - a saját korlátozott kereteim között, nyilvánvalóan - ismerem a magyar történelmet, a magyar földrajzot, a magyar irodalmat. Az országot elég alaposan körbejártam - bár ez a családi háttér érdeme, nem a sajátom.

[link]

Nem vagyok sportrajongó, de mivel ennek a kulturális közegnek a része vagyok, ezért kikerülhetetlenül ismerem, mik azok a sportok, amikben jellemzően jól teljesítek a magyar résztvevők.

Szinte minden, amit megeszek, vagy a kertből, vagy kistermelőktől származik, minimális, ami nem. Bár ebben inkább a bizalmatlanság és a magam felé való igény motivál, mint a gazdaságélénkítő kérdéskör - viszont ilyen hozama is van.


________________________


"Svájc nagyon gazdag (bár cserébe elkérnek 7 eurót egy alap kávézóban), emiatt van egy kultusza nemcsak Magyarországon, de a lakosok nem kicsit őrültek, pláne a falusi kantonokban."

- A falusi kantonokban? A kanton nagyjából a mi megyéinket jelenti közigazgatásilag. Akkor ezt így hogy? "A falusi megyékben"? Nem áll össze nekem ez a szóillesztés.


________________________


"Óvatosan használd a Nyugat kifejezést, Anglia, Franciaország, Németország, Svédország is elvileg nyugati országok, mégis ott teljesen ismeretlen ez a svájci mentalitás"

- Szándékosan ennek szólt a kérdés, amikor "A Nyugat" ismétlődő hivatkozási példa.

2017. júl. 29. 18:23
 12/12 Jeffrey Spender ***** válasza:
Függetlenül az integrációtól / asszimilációtól akkor sem engedném, hogy az arabok túlszaporodják magukat, Magyarországnak vagy Európának meg kell őrizni magyar / európai jellegüket, ahogy Izraelnek zsidó jellegét.
2017. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!