Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az amerikai...

Mi a véleményetek az amerikai és nyugat-európai SJW - Social Justice Warrior kb. "Társadalmi Igazságosság Harcos" mozgalomról?

Figyelt kérdés

Szerintem modern társadalmunk rákja!


Szinte kizárólag bölcsészkaros tizen-huszonéves fiatalok a tagjai akiknek fogalmuk sincs róla, hogy milyen az élet!


"Kulturális kisajátítás" címszó alatt azt vallják, hogy egy ember csak olyan kulturális dolgokat csinálhat, amik a saját kulturájából származnak. Azaz egy fehér lánynak nem lehet raszta haja és nem játszhat Raggae-zenét, nem lehet Rastafari-vallású és nem főzhet mexikói ételt! Ez a feketék/Latin-Amerikaiak kiváltsága!


Már Európában is terjed ez a nézet, valamelyik londoni egyetemen például tiltakozott egy diákcsoport a közeli mexikói étterem ellen, mivel Sombrero-kalapokat osztogattak Május 5.-én ami egy mexikói ünnep!


Ezerrel nézik a 70-es, 80-as évek filmjeit, és vadásszák, hogy mi sértő mai szemmel számukra, pl. levennék a TV-műsorról a Sixteen Candles "Tizenhat gyertya szál" cínű tinifilmet, mert a kínai szereplő megjelenését minden esetben egy gong megszólalása előzi meg, és egy fiú elfantáziál benne, hogy miket csinálna egy bealtatózott lánnyal!


Az egész Vissza a Jövőbe-trilógiát elítélik, mert az első rész elején egy líbiai terroristacsoport az ellenség!



Nektek mi a véleményetek erről a társadalmi jelenségről? Mi lesz, ha Magyarországon is terjedni kezdenek az SJW-nézetek? Az ilyen emberek nem viszik szerintetek túlzásba a politikai korrektséget?


Azt értem, hogy miért ne bántsunk az utcán egy feketét, vagy egy ázsiait, én se bántanám őket se verbálisan, se fizikailag, semmi bajom nincsen velük, de hogy megszállottam nézzem a régi filmeket, hogy milyen "SJW-bűnt" követtek el 30 éve, és hogy betiltsam a külföldi kajákat fehér emberek számára?



2016. nov. 8. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

"Nektek mi a véleményetek erről a társadalmi jelenségről?"


Az hogy rendkívűl káros


"Mi lesz, ha Magyarországon is terjedni kezdenek az SJW-nézetek? Az ilyen emberek nem viszik szerintetek túlzásba a politikai korrektséget?"


Nemtudom, és igen túlzásba viszik. És még enyhén fejeztem ki magam.


"Azt értem, hogy miért ne bántsunk az utcán egy feketét, vagy egy ázsiait, én se bántanám őket se verbálisan, se fizikailag, semmi bajom nincsen velük, de hogy megszállottam nézzem a régi filmeket, hogy milyen "SJW-bűnt" követtek el 30 éve, és hogy betiltsam a külföldi kajákat fehér emberek számára?"


Ezt hívják agymosásnak.

2016. nov. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudom, de úgy látom, hogy lassan aktivizálni kell a bandát, aztán ki kell nézni az V. kerbe meg romkocsmákba, aztán pár liberális/bölcsész/egyéb hülyegyereket kicsit megagyalni:)

A régi szép szám :)

2016. nov. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

-Szám

+Idők

2016. nov. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként meg szánalmasnak tartom, igazából kár vele foglalkozni, mert aki fogyatékos, az az is marad. Tapasztalat.
2016. nov. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Az SJW-k pont, hogy a 30+-os szexuális együttlétben ritkán, vagy egyáltalán nem szereplő hölgyek és néhány esetben urak, akik a saját sikertelenségüket próbálják azzal kompenzálni, hogy jól odamond valahova.


Hülyeségért nekünk se kell a szomszédba menni az ORTT letiltotta a Dragon Ballt, mert volt aki kiugrott az ablakon a felhőt várva...

2016. nov. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
triggered?
2016. nov. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Károsak, mint gyakorlatilag mindenfajta szélsőséges, és elborzadva látom, hogy milyen felbolydulásokat okoznak az amerikai egyetemeken meg hogy tisztességes embereket zaklatnak és rúgatnak ki az állásukból csak azért, mert mondjuk elsütöttek egy nem polkorrekt viccet. Álszent, gyűlölködő népség, akik progresszivitásként hirdetik tevékenységeiket. Bezzeg sokan közülük az olyan társadalmak ellen alig mernek felszólalni, ahol a nőkkel, kisebbségiekkel, stb. tényleg rosszul bánnak. Inkább leköti őket, hogy szuperhősképregényeket meg lényegében bármiféle nyugati médiaterméket ostorozzanak.


Én jártam ugyan (jobb lehetőség híján) szabad bölcsészetre, szerencsére nem találkoztam ezzel a mentalitással. Remélem, nem is terjednek el nálunk. Viszont a neten rengetegszer beléjük futottam olyan helyeken is, ahol nem várná az ember. Olyanokat is láttam, akik például a transzneműek reprezentációját szorgalmazták vehemensen a Lego játékokban (!), és mikor egy pár valódi transznemű felszólalt ellenük, hogy ez nekik kínos, őket is letámadták. Sokszor nem is érdeklik őket azoknak ez embereknek az érdekei, akiket állítólag védelmeznek és képviselnek.


Szóval ja, irritálóak, pont mint a másik oldalon a rasszisták és társaik.


Ez meg apróság, de...


"Hülyeségért nekünk se kell a szomszédba menni az ORTT letiltotta a Dragon Ballt, mert volt aki kiugrott az ablakon a felhőt várva..."


Amennyire én tudom, ez a konkrét eset egy félremagyarázott városi legenda. Az ORTT a Dragon Ball (és más műsorok) tartalmát kritizálta, de nem tiltották be, hanem megegyeztek a tévécsatornával, hogy tegyék át éjszakai időpontba. Ott meg senki se nézte, és ezért került végül le a műsorról. Ez részben a csatorna és a forgalmazók hibája volt, amiért kisgyerekeknek való műsorsávban vetítették az ilyen erőszakosabb sorozatot. Évekkel később eljátszották ugyanezt az InuYashával és a Star Wars: A klónok háborújával is, tehát a csatorna semmit sem tanult, ezért lépett közbe ott is az ORTT. Az ORTT tényleg egy iszonyatosan beszűkült gondolkodású, kártékony csoport volt, és nagyon sokban hasonlítottak a mindenbe belekötő sjw-kre, de ha hibáztatjuk őket, hibáztassuk tényszerűen.

2016. nov. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont tegnap 23:24


[link]


Tehát előbb betiltásra került, majd enyhítettek rajta. OK, egy gportal nem a világ leghitelesebb forrása, de mivel konkrét ügyiratszámok ott vannak, mélyebben utána lehet nézni.


(Én emlékekből dolgozom, elismerem, hogy tévedhetek, de erre konkrétan úgy emlékszem, mint a szoksásos magyar ügyrendre. Hozunk valami durva ítéletet a Legfelsőbb Bíróság/Kúria meg majd eldönti rendesen, ha eléviszik)

2016. nov. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
undorítóak
2017. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!