Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nyugat-Dunántúliak! Ausztriába...

Nyugat-Dunántúliak! Ausztriába hova jártok ki dolgozni?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy melyik városból ingáztok át Ausztriába és hogy megéri-e nektek?
2017. júl. 31. 14:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2017. júl. 31. 14:13
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkora pusztulat mégsem lehet, ha a fél ország Ausztriába jár ki dolgozni. Én is élnek olyan pusztulatban ahol 1500 euró egy recepciós keresete, az itthoni 500-600 euróval szemben.
2017. júl. 31. 14:15
 3/10 anonim ***** válasza:
6%

# 2


remélem elolvastad a szabályzatot amelyben az is benne van, hogy az ok nélküli bejelentgetés (rágalmazás) is bannt von maga után :) remélem jól érezted itt magad, viszlát!

2017. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ok nélküli, mivel láthatóan provokálni akartál a válaszoddal és normálisan nem voltál képes válaszolni.
2017. júl. 31. 14:19
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

az sem mindegy, hogy a hiltonban vagy recepciós több európai nyelv ismeretével, vagy pedig a zimmer feriben és csak annyit tudsz, hogy "hö?! miva?! nem értem"


ha az előbbi akkor itthon sem nehéz kialkudni 1000 eurós bért, és akkor nem kell 4 órát ingázni a 12 órás melóba, amiből a maradék 500 euró simán elmegy utazásra, ha meg az utóbbi, akkor te sosem fogsz ausztriában ilyen jellegű munkát végezni


én pl nem ingázok ausztriába, nem éri meg

2017. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem sokan fognak neked erre válaszolni, kérdező.:-) Egyébként annak éri meg igazán ingázni, aki vagy keveset utazik a kinti munkahelyére, vagy legalább a 4-5-szörösét megkeresi kint az itthoni bérének. Viszonylag kevés olyan munka van, ahol ekkora a bérkülönbség.
2017. júl. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én soproniként régebben Mattersburgba jártam ki, kb 20p volt az út. Viszont egyrészt Burgenlandba sokkal rosszabb a fizu is, meg a bejelentésekkel is szeretnek játszani, másrészt ismerős nélkül nehéz most már munkát találni, annyira telített a munkaerő piac. Soproniként ez nem akkora gond, a haverok, rokonok 90% kint dolgozik.


Bécsben sokkal jobb a helyzet, viszont nem nagyon éri meg ingázni. Egy soproni albi most már nem sokkal olcsóbb mint egy bécsi, ehhez az ingázás költségei és az utazással töltött idő is hozzájön. Mi is inkább Bécsbe költöztünk. Valamint itteni lakcímmel tuti hogy megkapsz minden juttatást, könnyebb melót találni. És 2 év ittlét után lehet regisztrálni az osztrák lakástámogatási rendszerbe, ahol nagyon olcsón tudsz támogatott lakásokhoz jutni, ezek nagyrésze új építésű.

Ha meg haza akarok ugrani akkor bármikor 1 óra alatt otthon vagyok.

2017. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szart dobálok meg is indoklom.
2017. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki is nézem belőled.
2017. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlodDrunk ***** válasza:

Szombathelyről ingázok Oberpullendorfba 75km napi szinten 2 műszakban dolgozom,és bőven megéri.


Ugyanis utazást a cég is támogattja illetve az államtól is igényelhető úgynevezett ingázói támogatás és kilóméterpénzt is fizetnek.


Ez nálam éves szinten 1500euro környékén mozog+amit a cég ad,ehez hozzáveszem 13 és 14. havi fizetést és már többet kerestem mint itthon fél év alatt.


Fizetés az munkafüggő szakmában,diplomásként elég szép fizetést lehet kapni,de batanított munkásként is simán megéri. 1000-1200eurót mindenhol megfizetnek ha napi 8órában dolgozol,teljes munkaidőben.


Ha műszakban szakmunkásként vagy betanított munkásként akkor ez jelentősen növekedik a potlékok miatt 1600+ nettő kezdőként.


Családi támagatásokról nem is beszélve akit érint gyerek miatt.

2017. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!