Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy magyarországon csak gazdag és szegény emberek vannak?

Figyelt kérdés
Tudom furán hagzik elsőre,de szerintem a "középosztály" magyarországon lassan kihal.Azok akik minimálbérért vagy egy kicsit többért dolgoznak azok alig tudnak megélni.Akiknek meg cégük van és jól megy a cég azoknak jól megy.Középosztály mostanság inkább a szegények felé "zuhan" mert,amennyit megkeresnek és több a minimálbérnél jóval már az sem lesz elég,hogy eltartsák magukat.Mi történt Magyarországgal?

2017. aug. 4. 00:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#4

A feltevésed hibáa. Pl. nekem éretségim sincs mégis többet keresek az átlagnál

2017. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
nyilván nem hívnák átlagnak ha ez lenne az általános, nem gondolod?
2017. aug. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Kapitalizmus van, annak lehetnek ilyen mellékhatásai.
2017. aug. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, különösen akkor, ha még "illiberalizmussal" is párosul.
2017. aug. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. A világ legtöbb fejlett országában ez a trend egyébként, egyre tágabb az olló a szegényebb és a gazdagabb réteg között. Más kérdés, hogy anyagilag jobb helyeken az alsó réteg zárkózik a középosztályhoz, nem az csúszik lefelé. Bár az USA-ban éppen nem ez a tendencia...


Magyarországon gyakorlatilag a nulláról indult a történet, és néhány év leforgása alatt kialakult ez a két pólus, és azóta tovább merevedett. Nyugaton még voltak a dinasztiáknak felhalmozott javaik, amelyek lassítják ezt a folyamatot.

2017. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

"hát kérem! mérnöknek kell menni! vagy könyvelőnek, nyelvet kell tanulni, programozni"


Ezt már egyszer eljátszottuk a jogászokkal, közgazdászokkal úgy 10 éve. Egy ideig be is vált,csak aztán telítődött a piac, és most a 90%-uk mehet munkanélküli segélyért. Azzal hogy mindenkiből mérnököt meg programátort akarsz csinálni, csak azt éred el, hogy telítődni fog a piac, és a döntő részük a kutyának nem fog kelleni.

Magyarán szólva a problémát a legkevésbé se oldottad meg,csak jól odébbgörgetted.

2017. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tévedsz utolsó.

Olyan szinten hiàny van belõlünk,hogy nem tudnak mit tenni,vàlsàg értekezleteket tartanak.

Soha nem lesz telítve a programozó piac.Plusz legyél benne a legjobb,tanulj éjjel nappal,ahogy sokan tettük és sikeres leszel.

2017. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17, nekem 5 közgazdász ismerősöm is van, ebből egy se tudott elhelyezkedni a szakmájában. Hárman futószallag-melót vállaltak be jobb híján, kettő meg munkanélküli. Ennyire van rájuk igény...


A piac pedig telítődhet bármiből. A betölthető álláshelyek száma nem végtelen. Van kereslet rájuk, talán ezrekre, tízezrekre. Ha az egyetem kitermel százezer programozót, annak megintcsak egy töredékük fog munkahelyhez jutni. A munkaerőpiac nem feneketlen zsák, hogy bármennyi munkavállalót el tud helyezni. Ha így lenne, nem létezne a túlképzés fogalma.

2017. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ezért kell egyetem alatt már melózni teperni,hajtani.

Nàlunk programozókból nem fogsz szegényt làtni,nyilvàn rengeteg tanulàs van mögötte.

Azok az ismerõseid meg elk.rnak valamit,gondolom egyetem közben nem jártak a meló utàn,nem keresték a munkalehetôséget,gondolom ment a partizàs csak.

Na én pl otthon gubbasztottam tanultam 3+ évig és kódoltam.

2017. aug. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!