Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A légkondit kötelezővé kellene...

A légkondit kötelezővé kellene tenni?

Figyelt kérdés

Mindenütt, ahol nincs.

Magáncégeknél,közintézményeknél, állami cégeknél, tömegközlekedési járművekben.

Az USA-ban már a 70-es években is nagyon elterjedt volt a légkondi.Manapság pedig, nem építenek házat nélküle.


A 21. században a légkondi annyira alap, mint télen a fűtés.


Miért lenne erre szükség?

Az egészség miatt, ugyanis a klíma elhanyagolható egészségügyi kockázatokat rejt ehhez a nagy meleghez képest.


Manapság divat szidni a légkondikat,hogy mennyire rossz, sok energiát használ.A fűtés is baromi sok energiát használ.



2017. aug. 4. 19:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
És mi van azzal, aki nem pénzt szarik?
2017. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%
Most úgy elképzeltem,hogy építkezéseken pl hogy lenne kivitelezhető? Mondjuk biztos jobb lenne ,mint ma is 50 fokban betonozni.Vagy fent a tetőn cserepezni
2017. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1

Állami cégeknél nem hiszem,hogy tétel lenne pár millió forint klimatizálni, multicégeknél detto.


A tömegközlekedés területén, meg általában csak a régi bontószökevényekben nincs légkondi.Azokat már rég selejtezni kellett volna, remélhetőleg hamar megtörténik.



Másrészt, a légkondi már nem luxus,hanem elérhető áru.

Vannak ezek a "kínai" márkák, teljesen jók ezek is, előző munkahelyemen mindenütt Gree klíma volt, tökéletesen ellátta a feladatait, ugyanúgy,ahogy a márkásabbak.

2017. aug. 4. 19:21
 4/24 A kérdező kommentje:

2#


Úgy,hogy nyáron nem építkeznek, vagy bevezetni a "hőségpótlékot", vagyis, aki a szabadban dolgozik akkor, amikor a hőmérő meghaladja a 30 fokot, akkor hőségpótlékot kell neki adni.

Mondjuk 25-30 százalékot.


Vagyis, egészségre ártalmas hőmérsékletben és UV sugárzásban dolgozik a munkavállaló, akkor a munkáltató legyen köteles pótlékot fizetni.


A bányászok is kapnak veszélyességi pótlékot.

2017. aug. 4. 19:24
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Sok embernek a légkondi nagyobb egészségügyi kockázatot jelent, mint a meleg, mert ahol van, ott annyira hidegre állítják, hogy emiatt lesznek igen sokan betegek.
2017. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

5#


Ez nem a készülék hibája,hanem sok a hülye ember.

2017. aug. 4. 19:26
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

"És mi van azzal, aki nem pénzt szarik?"

Hogy mondta Lázár János? Akinek semmije sincs, az annyit is ér. :D

2017. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
A párom és én is díjazzuk az ötletet. Nembaj, hogy mindkettőnknek szétmegy a feje a légkonditól, egye fene...
2017. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, hogy vannak vele a nyavalygó irodisták - asszony is az, neki a csontjai fájnak a klímától - de én kamionosként már rengeteget szenvedtem, mert megállsz a parkolóban, kint van 40 fok, a motor még meleg, a kaszni vas, pokolian át tud melegedni, van a fülkében 70 fok is. Járathatom persze a motort, de az üzemanyag, ami pénz.


Úgyhogy én tudnék mit kezdeni vele, én már a lelkemet kiizzadtam az elmúlt bő másfél évtizedben az európai utakon, mikor pl. Spanyolországban vagy dél Olaszországban már reggel 5 - kor 30 fok van, vagy mikor Athénban 46, mert olyan is volt.


Valamit valamiért, el kell dönteni mi a jó, egy rosszul beállított klíma árthat is, de ha izzadsz mint a ló, az sem az igazi.


Legyen ez alap dolog, mint a fűtés!


Élő állatot nem szabad 30 fokot meghaladó raktér hőmérsékleten szállítani, egy ember ér ennyit?

2017. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Amíg létezik a világon olyan multi aki beszereltette anno, de jó ha 5-6 nyaranta kapcsolja be csak, amikor már műszakonként esnek össze emberek, addig a tetves munkáltatók fejében van a gond, ha kötelező is lenne majd azért szabnának ki bírságot mert nem kapcsolta be?
2017. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!