Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "szegasztok" köszönés Kádár...

A "szegasztok" köszönés Kádár Jánostól származik?

Figyelt kérdés
Ma is alkalmazzák még néha. Úgy tudom a szocializmusban a KGB ügynökök titkos köszönése volt, azért változtatták meg benne a v betűt g-re. Sokan használták ezt a köszönést a köznyelvben is, ami szerintem egy szándékos kiszivárogtatásnak volt köszönhető. Kádár jóban volt a KGB-sekkel és bizonyára tőlük tanulta meg ezt a köszönést. Ti hallottatok erről valamit?

2017. aug. 5. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a sunáználak kifejezés is Kádártól származik, mert jóban volt az úttörő cigányokkal is.
2017. aug. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam senkit így köszönni! Pedig éltem abban az időben.
2017. aug. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod, ilyen köszönés nem volt sosem szokás, ezt valami idióta találta ki.
2017. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Éltem ugyan a Kádár- rendszerben, de ilyen köszönést, hogy "szegasztok", életemben nem hallottam.
2017. aug. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, talán csak azért, mert nem nagyon mozogtam KGB- s körökben...
2017. aug. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok-sok éve volt egy műsor, ahol Sega játékokat mutattak be.

Ott köszönt így a srác.

2018. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!