Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb élet, egy középiskolai pedagógusnak lenni Mo. -n, vagy egy betanított munkásnak német nyelvterületen?

Figyelt kérdés

Egyetemi végzettségem van, friss diplomás történelem-földrajz pedagógus szakon végeztem. Német középfokú nyelvvizsgám van, mert kellett a diplomához. Viszont rájöttem, hogy ezzel a szakmával alig tudok megélni itthon, külföldön pedig csak betanított munkás pozícióba mehetnék dolgozni. Budapest ki is van zárva, mert ott már külföldi árszínvonalon van a megélhetés, tehát ha itt maradok mindenképpen egy olcsóbb vidéki városban próbálok elhelyezkedni, mert egy közalkalmazott ott is ugyanannyit keres. Viszont még így is alacsonyabb anyagi színvonalon tudnék élni vidéken is mint kint. Mert egy konyhai kisegítő az 1200 Euro + 13.14. havi fizetést kap, egy gyári munkás pedig 1500 Euro + juttatások + 13.14. havi fizetés. Legalábbis most Ausztriában ilyenek a bérek. Ha összevetem a megélhetési költséggel még így is sokkal jobban tudnék élni kint, de viszont úgy hallottam, hogy a társadalmi megbecsültsége odakint egy keleti munkásnak, az rosszabb mint egy menekültnek. Ráadásul mivel férfi vagyok, ilyen társadalmi megítéléssel képtelenség lenne külföldi feleséget találni, a kivándorolt magyarok között pedig sokkal több a férfi, facér magyar nő egyáltalán nincs külföldön, tehát a magánéletem nagyon nehéz lenne.


Ti mit gondoltok melyikkel járnék jobban? Ez a két választásom van, vagy vidéken leszek egy tanár a középsuliban, vagy külföldön egy munkás, aki még így is több mint kétszer annyit keres, mint egy pegadógus itthon. Kb. 2,5x annyit.


2017. aug. 5. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
A középsikolai pedagógus az egyik legjobb szakma. rengeteg szabadságod van. Nyáron 3 hónap, van őszi, téli és tavaszi szünet is ami 1 ihét. Mi kell még ? :XD
2017. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ezt nyilván neked kell eldönteni. Kezdőként tényleg szar a fizu, de ha fellépsz P1-be, akkor már nem olyan vészes. És azért a nyári szünet nem olyan rossz. Az első években próbálj esetleg magánórákat adni. Persze ilyen szakokkal nem lesz könnyű.
2017. aug. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Német nyelvterületen mindennek szar lenni. Én oda munkanélkülinek nem mennék el havi három millió segélyért.
2017. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki mindkettőt és utána dönts, menj ki fél vagy egy évre, próbaképp utána haza jössz és elhelyezkedsz pedagógusként. Aztán ha már láttad mindkettőt, eldöntöd melyiket csinálod a nyugdíjig. +külföldön ha gyűjtesz egy kis tőkét, akkor utána itthon kicsit jobban elengedheted magad pénzügyileg.
2017. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

"Szerintem próbáld ki mindkettőt és utána dönts, menj ki fél vagy egy évre, próbaképp utána haza jössz és elhelyezkedsz pedagógusként. "


Kb sírva fog hazarohanni, a német mentalitás az eleve undorító az osztrák meg még annál is rosszabb.

Ha már mindenképp külföldre akarsz menni, vannak igazán jó helyek, pl Spanyolország, Portugália, Franciaország, de gyakorlatilag bárhol elvan az ember, csak a német területet verd ki a fejedből, mert annál szarabb nincs. A svédek is germánok mégis élhető ország nem olyan fosháziak mint a német vagy az osztrák.

De persze a saját fejed úgy vered a falba, ahogy neked jólesik!

2017. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ezt tényleg komolyan írom, hogy ha most idejönne Merkel és azt mondaná kiutal nekem életem végéig havi 10 ezer euró életjáradékot és ezért csak söröznöm meg horgászgatnom kell, akkor sem költöznék oda.

Nem tudom azért ebből lejön-e neked mennyire gané a hely.

2017. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

'Kb sírva fog hazarohanni, a német mentalitás az eleve undorító az osztrák meg még annál is rosszabb.'


Mi alapján jutottál erre a következtetésre?

2017. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy anyagilag jobban jársz a betanított munkával, a kérdés, hogy bírod a robotot, monotonitást, ráadásul vadidegen környezetben.
2017. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Mi alapján jutottál erre a következtetésre?"


Menjél ki aztán meglátod.



Nem fogja bírni. A németeknek eleve olyan a mentalitása, hogy azt kultúember nem tudja elviselni.

2017. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És te voltál kint, ha szabad tudnom?
2017. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!