Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Várható e az, hogy még nagyobb...

Várható e az, hogy még nagyobb lesz a mostaninál a munkaerőhiány? Mi lehet ennek az oka az emberek elmennek az országból és meghalnak itt?

Figyelt kérdés

2017. aug. 9. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi? Ha elmennek az országból akkor nem halhatnak meg itt
2017. aug. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért mennek el, mert nem akarnak itt meghalni!
2017. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Még a mostaniaknál is furcsább dolgok várhatóak.
2017. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nagyobb lesz, igen.

Részben az elvándorlás, részben a demográfia miatt.


Másrészt, a képzetlenebb emberek is rájöttek, nyugaton még utcaseprőként,takarítóként is megtudnak élni.Emiatt az ő kivándorlásuk is intenzívebb.


Magyarországon rosszak a fizetések, még a képzett munkaerőt sem hajlandóan rendesen megfizetni.

2017. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem egészen értem a kérdést. Sokan elmennek az országból, ezért lehet még nagyobb a munkaerőhiány, igen. De hogy érted azt, hogy meghalnak itt?
2017. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lazy Lover ***** válasza:
igen várható már most nem találok pl villanyszerelőt se! meg tegnap költöztetni hívtak arra se tudtam embert szerezni
2017. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Leginkább az elvándorlás és a kb 0-n lévő születésszám az ok. Ugyanis aki nem születik meg az sem munkaerő sem adózó nem lesz.


És az emberek évről évre mennek nyugdíjba örökké senki sem fog dolgozni. De utánpótlás az nincs.


Mit gondolsz mért akarja a kormány most foglalkoztatni a nyugdíjasokat ? Na pont ezért.


"Várható e az, hogy még nagyobb lesz a mostaninál a munkaerőhiány?" Várható. Mer nem igazán születik gyerek.

2017. aug. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem csak nem jól tettem fel a kérdést,hogy valaki elmegy innen azért kevesebb is velük a munkaerőpiac itthon illetve aki dolgozik mit tudom én orvosként idős beteg meghal még 1 el kevesebb orvos van a piacon. Erre akartam célozni csak elég rosszul tettem fel a kérdést.
2017. aug. 9. 21:14
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam én ,hogy valami sunyisán van itt,hogy visszahívják a nyugdíjasokat. Én ha egyszer nyugdíjas lennék (,de nem valószínű,hogy leszek mert addigra nem lesz nyugdíj ) akkor semmi pénzért nem mennék vissza dolgozni.
2017. aug. 9. 21:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem akarnak meghalni anyaföldbe, ezért mennek meghalni idegenbe.
2017. aug. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!