Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebben az országban már tényleg...

Wytonkelly kérdése:

Ebben az országban már tényleg nincsenek villanyszerelők, közel nyugati bérért sem? MIért nem csinál semmit az állam?

Figyelt kérdés
Egy Budapesti ingatlanfejlesztő vállalkozásnál dolgozom, amely több száz milliós beruházásokat hajt végre ország szerte, tehát nagyon sok tőkéje van. A cég már évek óta ukrán és török villanyszerelő alvállkozókat alkalmaz, és egy társammal arra gondoltunk hogy alapítunk egy villanyszerelő céget, és alvállalkozóként ennél a cégnél sok munkánk lenne, de egy HR-es ismerősöm azt mondta esélytelen, mivel MO-n nincsenek villanyszerelők akiket lehetne alkalmazni, és rávágtam hogy nem baj hiszen közel nyugati béreket fiztenénk mi is, ugynaúgy ahogy jelenleg a mostani cég is fizet minket, (napi nettó 16 500 Ft) erre ő azt mondta hogy hiába, mert ők sem találnak ennyiért. A szakmunkás képzőt kb.10 kezdik el és csak 3-man végzik el és abból 1 kimegy, tehát szinte lehetetlen termelékeny munkaerőhöz jutni Mo-n csak külföldről lehetséges.

2017. júl. 24. 16:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem hiszem el hogy nincs villany szerelő... Nekünk az egész hazat újra kellett vezetékezni és sok ember közül lehetett válogatni, bár ez évekel ezelött volt még. De jó az ötletetek a villanyszerelős céggel!
2017. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Aggodalomra nincs ok, tervezik a gimnáziumok bezárását és szakmunkások képzését, mert tudják, hogy az ország lelke a jómunkásember! Hála nekik!
2017. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Én anno gondolkodtam rajta el is mentünk iskolalátogatásra az ablakokon rács volt a plafonon talpnyom és néhány tesztoszterontúltengéses emberke épp a sarokban rugdosott egy tanárt. Ezek után értelemszerűen eszem ágában sem volt odamenni. Arról ne is beszéljünk hogy az oktatás színvonala a béka s*gge alatt van. Ismerősöm elvégezte és egy konnektort nem tud bekötni.
2017. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%

A rendszerváltás után felnövő generációknak nem természetes, hogy munkából élnek meg - másrészt a villanyszerelés mocskos egy munka. A vésés tönkreteszi a csuklót, a marásra még olyan technológiát nem láttam, amelyiknél a munkavégző nem lett volna egyszínű pár méter után, akármit porszívózott, a gipsz rohadtul szárítja a kezet, ezeket hiába végezné segéd, a szaki sem tudja magát kihúzni annyira.

Akinek esze van, az előbb méri fel, hogy tűz- és életveszélyt okozhat pongyola munkavégzéssel, mint a 3 fázis áramviszonyait.


Napi 17? Egy ismerősöm azt mondta a főnökének 2005-ben (!) az éves célprémiumra: Ötvenezer? Annyit egy fusival megkeresek egy szombat délelőtt.

2017. júl. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 szántóvető ***** válasza:
82%
napi netto 50 euro mióta nyugati bér?el vagyol tévedve fijam.de legalább jót röhögtem rajtad.
2017. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Azért nincsenek mert szakmunkaskepzobe manapság már csak az megy, akit sehova máshova nem vettek fel, vagyis a kettes tanulók. Így aztán ezen iskolák tanulóinak nagyrésze nulla motivációval rendelkezik, és ha valaki akarná tanulni azt is elrettenti a többség. Nekem egyik szakmunkás ismerősöm mesélte erről. Nem volt jó tanuló de ő nem csak azért ment oda hanem az is érdekelte. Azt mondta hogy az első nap öten mentek rá " csak úgy ", jól el is verték. Így aztán ezekből az iskolákból mindneki menekül. Ha mégis elvégzi akkor sem lesz jó szakember, mivel nincsen elég pénz. Biztos hallottad már a van hegesztő papíron de életemben nem hegesztettem szobeszédet. Így aztán az aki elvégzi és ért is hozzá...ritka mint a fehér holló. Most kezdenek jönni a gondok, hogy kezdenek kihalni a régi endszerben nevelt szakemberek és nincs utanpotlas. De a kormány kezdi korlátozni a gimibe jelentkezők számát szóval a mennyiségi oktatás talán megoldodni látszik ... Na de a minőségi?
2017. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Építőipari cégem van, szerelünk villanyt is, vannak hozzá régi szakembereink, és megfelelő kapacitásunk. A probléma valós, nagyon kevés a jó szakember, viszont ennek ellenére naponta keresnek meg olyan vállalkozók, akik úgy akarnak alvállalkozói megbízást adni, hogy már ők is a sokadik alvállalkozói az adott beruházásnak, és nem ajánlatot kérnek, hanem felajánlanak egy munkát x forintért, mert annyi van rá. Ilyenkor végig sem hallgatom miről van szó, rakom le a telefont.

Ukrán és török alvállalkozóból azért látsz ennyit, mert ők hajlandóak annyi pénzért vállalni, amennyi marad kivitelezésre az alvállalkozói piramisrendszer legalján. Én pedig jobban szeretek úgy szerződni, hogy a tervdokumentáció alapján kiszámítva előzetesen árajánlatot teszek a kivitelezésre. Még így is sokszor van, hogy pótmunkában végezzük el a be nem tervezett, vagy az előre nem látott akadályok miatti többletfeladatot.

2017. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Rengeteg villanyszerlő van csak Budapesten [link]
2017. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

#5

Nyugati az, nyugaton egy 6 órában dolgozó wc-s néni bére.

2017. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Látod kérdező céget akarsz slapítani és máris hazugsággal kezdesz. És még csodálkozol hogy nem kap melóst? 16500 forint neked nyugati bér? Nekem két ismerősöm dolgozik kin az egyik autó villamossági szerelő rég óta kinn van megbecsülik nettó egy millát keres Németországban. A másik ismerősöm bádogos ő 800 és 1 milla között kap. Na ez a nyugati szakmunkás bér. De gondolom 6-700 minimum. Amit te nyugati bérnek tartaszt az alja munkára adják kb. Wc pucolás stb
2017. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!