Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is tapasztalja, hogy...

Más is tapasztalja, hogy amióta Fidesz kormány van, azóta az emberek sokkal inkább beleszólnak a másik dolgaiba?

Figyelt kérdés
Úgy a hétköznapi életben is ezt tapasztalom és a hivatalokban is csak a faggatás megy a magánéleti dolgokról. Kórházban is ha vagyok, gyakran a munkámról faggatnak és olyan magánéleti dolgokról, amit nem is illene megkérdezni szerintem. Úgy vettem észre, ez egyre természetesebb ma Magyarországon. Nem tisztelni más magán szféráját nem csak illetlenség, hanem bizonyos fokig jogsértő is. Más is tapasztalt már hasonlót?

2017. aug. 9. 19:07
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Szerintem nem velem van a baj, hanem a kérdéssel, pontosabban annak a nem odaillőségével. Nem hiszem, hogy egy ápolónőre tartozik, hogy mi történt aznap a munkahelyemen például. Ahogyan én sem szoktam megkérdezni, hogy ma hány beteget látott el, hány infúziót kötött be, stb. A beteg, és az ápolást végző személy között nem hiszem, hogy helye van egy ilyen beszélgetésnek. Lehet kicsit túlreagálom, de abszurdnak tartom mindenesetre és sértőnek!
2017. aug. 9. 21:02
 12/28 anonim ***** válasza:
47%
öcsém te beteg vagy
2017. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok Fidesz szavazó, ennek ellenére, ezt eddig nem tapasztaltam. Pedig voltam pár hetet kórházban az idén.
2017. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
67%
Ha orvosnál volt akkor valószínűleg beteg volt. Ettől függetlenül szerintem is etikátlan a betegektől ilyeneket kérdezgetni, amennyiben nem érinti közvetlenül az egészségi állapotát. Tehát mondjuk egy túlsúlyos magas vérnyomásos betegnél igenis tudni kell mi a munkája, mert ha mondjuk könyvelő vagy rendszergazda, akkor külön javasolni kell neki a testmozgást, míg ha teszem azt postás vagy kőműves, akkor kár neki mondani, hogy mozogjon többet, akkor arról kell vele beszélni, hogy mikor mit ehet, ha fogyni akar.
2017. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
55%

Azért,mert a fidesz egy kommunista rendszert hoz vissza,aminek egyik alap eleme a másik életével való foglalkozás.


Ennek az embernek mije van,mennyit keres,miből él,kivel él,stb.


Ők ezt hívják közösségi életnek..

2017. aug. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
73%

Kifejezetten a fideszesek szeretnek mások vagyonával foglalkozni.


Szeretik tudni ki mennyit keres,mennyit adózik.

2017. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
43%

Na, gyülekeznek a hülyék... A fidesz miatt még a krumpli is gyorsabban rohad a pincében, amióta ők vannak, sótlan a leves, és még a szar is büdösebb azóta.

De tudjátok mit? Akasszátok fel magatokat, aztán fogjátok rá a fideszre. Az ütősebb lenne sokkal, és még ha jól belegondolok, még hasznos is. :-)

2017. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
34%
A kocsmában minden nap ezt tapasztalom, habár ez mindíg így volt ott. Nem most kezdődött ez.
2017. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos a Fidesz nagyon rossz hangulatot teremtett ebben az országban, és maga köré gyűjtötte azokat a típusú fanatikus embereket, akik a múlt rendszer lelkes feljelentgetői, besúgói voltak, akik habzó szájjal ugatnak és harapnak is, ha pártot vagy a vezér személyi kultuszát a leghalványabb kritika is éri.


Ugyanez a típus mindig megvolt a magyar társadalomban, a kommunizmusban is, meg még azelőtt is, a nyilas-rendszerben. Az se volt ritka, hogy nemcsak a típus, de a konkrét személy is ugyanaz volt: gond nélkül köpönyeget forgatott, átállt és csaholt tovább az új hatalom mellett, meg feljelentgetett, rendre utasított, jelentést írt rólad, stb.


Az ilyen típusú szektás-nyalógép emberek kedvenc közegükre leltek a polgári körökben, ahol igazi "szupererővé" fejlesztették képességeiket.


Sokszor már olyanok, mint az elszabadult hajóágyú: annyira túlbuzognak, túltengenek, hogy katolikusabbak a pápánál (Fideszesebbek, mint Orbán Viktor).


Sokszor ha senki sem kéri tőlük, akkor is ugranak, habzó szájjal, ha egy halvány kritika éri is a vezért vagy a pártot.


Orbán Viktor maga kétszer annyi kritikát elviselne önmagáról, mint ők róla (pedig a viktátor sem arról híres, hogy jól tűri a kritikát).


Ezek az elvakult pártkatonák, keretlegények, buzgómócsingok, önjelölt főnyaloncok mérgezik meg az ország hangulatát. Sosem fogják fel, hogy az ő oldaluknak is az tenne jót, ha néha kapna és néha megfontolná a kritikát. Ők az ellenvéleményben gyilkos támadást látnak, és azonnal rácuppannak, szörcsögve marcangolják darabokra, mint a legjobb pitbull azt, aki ellenvetést fogalmaz meg.


Mert meggyőződésük hogy ezzel segítenek a legtöbbet az imádatig rajongott nemzetvezetőnek és állampártjának. És mert lelkükben is kutyák: egy kutyáé bennük a hűség és vakhit, de egy vérebé az agresszivitás is. Azt remélik, ha elég vadul támadnak minden betolakodót, a húsosfazékból bőséggel falatozó gazda majd talán róluk sem feledkezik meg, s dob egy csontocskát a csahos kutyáinak is, ha már jól lerágta róla a vastagját...


Ez az embertípus (kutyatípus) folyton figyel, résen van, ugrásra kész.

Gyakran kérdezetlenül is elkezdi dicsérni a kedves vezetőt és a pártot, és huncutul figyel a szeme sarkából, hogy reagálsz.


Ha nem ülsz fel a provokációnak, gond nélkül nyíltan is rákérdez, miért nem bólogatsz elég lelkesen, netán valami hazaáruló-féle volnál?


A házmesterek Magyarországa nem tűnt el a történelem süllyesztőjében, most kezdi csak el a reneszánszát élni.


Úgyhogy a kérdésre válaszolva: IGEN, tapasztalhatóan romlik a közhangulat, szűkül a magánszféra és egymás dolgában turkálnak könyékig az emberek a nagy pártállami illiberalizmus bevezetése óta.


De akkor visszakérdezek: csodálkozol ezen, kedves kérdező?


Maga az állam jár élen, mutat példát ebben!


Megmondják a nőknek, hol a helyük és mi a dolguk (a konyhában és unokákat szülni Kövér Lászlónak).

Vegzálják és stigmatizálják a civileket, miközben ők nem számolnak el a közpénz elrablásával.

Elveszik az emberek magánnyugdíját és saját fiskális politikai céljaikra használják fel.

Beleszólnak, mire költheted a PRIVÁT vagyonodat (már nemcsak Soros zsebében turkálnak, hanem egyre többekében, akik a saját pénzüket nem nekik tetsző módon költik el!), miközben ők az állampolgárok pénzét úgy költik, ahogy feláll nekik!

Meg akarták adóztatni az internetet!

Megfigyeltetnék az embereket, igazi Nagy Testvér jellegű államként.

Újabban a sajtóba is belekötöttek, ők az új migráncsok. Nem elég, hogy különadókat találnak ki a nekik nem tetsző médiumoknak, bezáratják, felvásárolják vagy cenzúrázni igyekeznek a médiatörvény által az ellenzéki orgánumokat, nem elég, hogy a közszolgálati médiát pártszócsővé degradálták, és nem elég, hogy Fidesz-oligarchákkal vásároltatták fel az ÖSSZES megyei lapot (!)...


A Fidesz belemászik az emberek életébe, fejébe, magánszférájába, megmondja mit tehetnek és mit nem, különösen, ha nők, mi legyen a feladatuk, mire költhessenek és mire nem, milyen hírek jussanak el hozzájuk és milyenek nem!


Miért csodálkozol, hogy csahos kutyáik, pribékjeik, akik a gazdáikon is túl akarnak tenni mindenben, hogy kegyeikben részesülhessenek, ugyanezt csinálják, talán még magasabb szinten?

2017. aug. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
20%
Rátok férne a grazi kezelés.
2017. aug. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!