Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak ilyen...

Miért csodálkoznak ilyen sokan, hogy rossz az egészségügy Magyarországon, amikor maguk az emberek is legalább olyan rosszak?

Figyelt kérdés

Rengetegen csodálkoznak, meg szidják a rendszert, hogy ilyen rossz az egészségügy, holott ezen egy percig sem kellene csodálkoznia senkinek. Egy kórházban töltött szakmai gyakorlatom alatt megtapasztaltam, megláttam, hogy az egészségügy olyan mint a kommunizmus csak kicsiben. Mindenki csak ki akar venni a közösből, belerakni meg senki nem akar. Az állami kórházakat manapság kik veszik 90%-ban igénybe? Nyugdíjasok, romák, közmunkások, lumpen prolik akiknek látszik a fején is hogy nem sok (vagy leginkább semmi) hasznot nem termel az államnak. Nagyon ritka volt az olyan ember a kórházban aki ér valamit, hasznos tagja a társadalomnak, azok akik igyekvő emberek és van pénzük simán nem állami kórházba mennek ha valami bajuk van, hanem megfizetnek egy magán orvosi szolgáltatást.

A lényeg az, hogy, jó tudom hogy ha nekem is valami bajom lenne, akkor engem is a mentők vinnének el meg minden, de az arányok az ami nem mindegy. Egy cigánygyerek 10-szer olyan gyakran töri el a kezét például, mert a szülei felelőtlenek és leszarják. Egy nyugdíjasnak szinte már napi programja az egészségügyet terhelni, olyan szinten napi programja mint a TV-ben a sorozat nézés.

Szóval értitek, az egészségügyet 90%-ban olyan emberek használják, akik semmit nem tesznek bele a közösbe, hanem csak minél többet akarnak kivenni saját magának. Miért is várja valaki így, hogy működőképes legyen?


2017. aug. 11. 16:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt valja csak cigány meg alkesz jár állami korházba az még életében nem járt egybe se.
2017. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik,hogy az egészségügyi ellátás drága.Szinte luxusnak mondható,mintha az pl,hogy valakinek BMW-je legyen,vagy jachtja.


Na,már most egy ilyen rendszerben,mindig lesznek szegények.

Nekik már az a 7000 Ft is sok egy hónapban.

Viszont az egészsége mindenkinek a legfontosabb.

Ezért létezik állami egészségügy.


Mégis mit fizessenek be a közösbe kérem szépen?

100 ezer Ft-ból mit kellene még nekik befizetni?


A gazdagok nem akarnak már egyáltalán semmi adót fizetni,ez a nagy baj,ezért haldoklik az egészségügy is,mert aki havi 1 milliót keres,annak még adókedvezményt is adunk.


A jóléti állam alapja,hogy senkit nem hagyunk az út szélén,progresszív adózás van.

Nálunk ehhez képest megszavaztak egy olyan bandát,aki a gazdagoknak további adókedvezményt adott.

És,amit beszednek adót a szegényektől,azt is arra fordítják,hogy a gazdagokat szórakoztassák belőle,lásd focistadionok.

2017. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
#10: Xar környéken élhetsz, mert én meg vagy másfél hónapot voltam idén kórházban, de cigánnyal én sem találkoztam. Sőt, régebben sem, pedig krónikus betegségből kifolyólag, voltam párszor kórházban az elmúlt években.
2017. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ja,és mit vársz,hogy mit tegyen többet az ember,amikor azt tapasztaltja,hogy csak addig kellesz,amíg fiatal és egészséges vagy.


Belesz-rik mindenbe.Nem fog gürizni,mert tudja,hogy annál hamarabb betegszik meg.

2017. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Kérdező! Adózunk, nem? Az adónkból tartják fent a kórházat, nem? Akkor meg?
2017. aug. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Valóban sok a nyugdíjas a kórházban, de sok a középkorú is, akik dolgoznak! Az idő bácsika meg nénike pedig végig dolgozta az életét, és végig adózta!
2017. aug. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#7 Te szidod a cigányokat, a kínaiak nem szimpik, a liberálisokat is utálod! Kit nem utálsz? Hiába, aki szeret szitkozódni, az mindenkit szid! Szidja a nyomorékot, a beteget, az egészségest, a szépet, a csúnyát, a szegényt, a gazdagot, a gyorsat, a lassút, a kicsit, a magasat! Mert mindig talál okot, hogy szitkozódhasson!
2017. aug. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a sok lecsúszott ember közül sok pontosan azért lett olyan, amilyen, mert az állam nem jól avatkozott be 1990 után. Megszűnt sok munkahely és sokan nem tudtak alkalmazkodni az új idők új szeleihez. Ez részben az ő hibájuk és, részben nem. Az előző rendszerben azért még a romák jelentős része is dolgozott (jó, ők sem akartak már akkor sem integrálódni, meg el is ítélték őket, ez bonyolult ügy, tisztelet a kivételnek). Szóval rengetegen lecsúsztak akkoriban.


És szerintem nagyon igazságtalan a mostani rendszer, mert akik dolgoznak, azok tartják fent mind az EÜ-, mind a nyugdíjrendszert, viszont a pénzükért nem kapják meg a megfelelő színvonalat (a befizetett pénz elaprózódik). Ezért lenne jó egy olyan kétpilléres kassza, ahol az állam a minimum ellátásokat finanszírozza csak az állami biztosítóba történő befizetés után és erre mindenki jogosult (tehát ha elesel az utcán és eltöröd a lábad, akkor ezt az állam fizeti), és ha van pénzed, akkor fizessél magánba is, és akkor nem kell félned, hogy a kórházi koszt rossz.


A mostani magyar rendszer nem sarkallja az orvosokat arra, hogy rendszeresen továbbképezzék magukat vagy hogy a praxisok jól felszereltek legyenek. Németországban a praxisok versenyeznek egymással, de meg is van ennek a látszata. Én itt élek. Van egy csomó biztosító, amelyek félig magán- félig állami kézben vannak. A biztosítók is konkurálnak egymással meg az egészségügyi szolgáltatók is. Egyes szolgáltatások után ezek a biztosítók fizetnek a praxisoknak, ez neked "ingyenes" (pl. fogtömés amalgámmal), más szolgáltatások után (fogtömés kompozit anyaggal) már saját zsebből kell pengetned (de a biztosító magát az eljárást támogatja, neked csak a tömőanyagot kell megtérítened).

2017. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!