Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak ilyen...

Miért csodálkoznak ilyen sokan, hogy rossz az egészségügy Magyarországon, amikor maguk az emberek is legalább olyan rosszak?

Figyelt kérdés

Rengetegen csodálkoznak, meg szidják a rendszert, hogy ilyen rossz az egészségügy, holott ezen egy percig sem kellene csodálkoznia senkinek. Egy kórházban töltött szakmai gyakorlatom alatt megtapasztaltam, megláttam, hogy az egészségügy olyan mint a kommunizmus csak kicsiben. Mindenki csak ki akar venni a közösből, belerakni meg senki nem akar. Az állami kórházakat manapság kik veszik 90%-ban igénybe? Nyugdíjasok, romák, közmunkások, lumpen prolik akiknek látszik a fején is hogy nem sok (vagy leginkább semmi) hasznot nem termel az államnak. Nagyon ritka volt az olyan ember a kórházban aki ér valamit, hasznos tagja a társadalomnak, azok akik igyekvő emberek és van pénzük simán nem állami kórházba mennek ha valami bajuk van, hanem megfizetnek egy magán orvosi szolgáltatást.

A lényeg az, hogy, jó tudom hogy ha nekem is valami bajom lenne, akkor engem is a mentők vinnének el meg minden, de az arányok az ami nem mindegy. Egy cigánygyerek 10-szer olyan gyakran töri el a kezét például, mert a szülei felelőtlenek és leszarják. Egy nyugdíjasnak szinte már napi programja az egészségügyet terhelni, olyan szinten napi programja mint a TV-ben a sorozat nézés.

Szóval értitek, az egészségügyet 90%-ban olyan emberek használják, akik semmit nem tesznek bele a közösbe, hanem csak minél többet akarnak kivenni saját magának. Miért is várja valaki így, hogy működőképes legyen?


2017. aug. 11. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Értem, szóval az általad haszontalannak tartott embereket mondjuk el kellene valahová takarítani. Aztán te magad lennél egyszemélyben útburkoló, vízvezeték szerelő, pék, villanyszerelő, kőműves, festő, stb. Te és a hasznos emberek...
2017. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Apám nyugdíjas. Sokszor igénybe kellett vennie a kórházat. Viszont nem mondanám, hogy semmit nem tett bele, mert amíg dolgozott, sok pénzt levontak TB járulék formájában. Jó magam is dolgozom, adót, egyéb járulékokat fizetem, de nem engedhetem meg magamnak a magánkórházakat, így én is rászorultam az állami kórházra párszor. Akkor most én is csak kiveszek belőle, de nem teszek érte semmit? Hiszen fizetek adót, akkor igenis teszek bele, és nem az én vagy hozzám hasonlóak hibája, és nem a nyugdíjasok hibája, hogy az egészségügy pocsék.
2017. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%

A nyugdíjas pont rossz példa mert 40-50 éven át tette bele a pénzt a közösbe és nem tehet róla hogy ahogy öregszik egyre több baja van. Korral jár.

Mellesleg kórházat általában azok veszik igénybe akiknek bajuk van. Legutoljára én is 5 éve jártam ott, mert azóta nem volt olyan komoly bajom hogy ne kelljen mennem. Testvérem ennél is szerencsésebb, 10 éve kórháznak a közelében se járt. Egyszer beküldték ügyeletre mert szombaton lett valami baja, de annyi. 10 év alatt egy nap.

Most hogy kinek mikor, milyen gyakran lesz baja... Igen, a kórház olyan amiből csak kivesznek az emberek. Én se megyek kórházba mert unatkozok. Nem véletlenül mondják hogy az egészségügy "feneketlen kút", amibe öntik a pénzt és soha nem térül meg ( pénzben. Persze tegyük hozzá hogy mennyit ér egy ember egészsége, mennyit ér egy emberi élet? Kimutatható pénzben? Tehát mégiscsak megéri fenntartani az egészségügyet ).

2017. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%
Ki hagytad a semmirekellő ingyenélőket, akik régóta nem fizetnek TB, többször használják ingyen egészségügyet. Hány ilyet ismerek.
2017. aug. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, hogy te hol voltál szakmai gyakorlaton, de elárulok egy titkot: sokan vannak ebben az országban, akik tisztességesen dolgoznak, mégsem fér bele a "családi büdzsébe", hogy magánorvoshoz, magánkórházba menjenek, ha beüt a baj. Egyáltalán nem csak nyugdíjasok és cigányok.
2017. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Emberek többsége 40 évig fizet Tb, ne beszélj már hülyeséget.
2017. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

"Aztán te magad lennél egyszemélyben útburkoló, vízvezeték szerelő, pék, villanyszerelő, kőműves, festő, stb. Te és a hasznos emberek..."


Jót röhögtem a hozzászólásodon, látszik hogy szakmabeli vagy :D

Nekem párom egészségügyis, ugyan ezt vallja.

10 emberből 9 cigány, alkoholista, semmirekellő.

Persze nekik a legnagyobb a szájuk, hogy mi, miért olyan?

Közben meg a legtöbb a putriból jött :D

Én épp ezért leszarom, párom azóta már magánkórházban van, egyébként meg van ismerős, szal soron kívül.

A cigány meg csak pattogjon ;)

2017. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
#7: "Tíz emberből kilenc cigány, alkoholista, semmirekellő..." Kérlek, mesélj még!
2017. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2 hete jöttem ki a kórházból ahol 2 hétig voltam. Én ezalatt a 2 hét alatt egy cigányt sem láttam nem hogy betegnek, de látogatónak sem. Szent István kórházban voltam ha ez számít.
2017. aug. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

Gondoltam, hogy meg fogják magyarázni a hozzáértők :)

Mert ő két hétig ott volt :)

Egyébként nem mesélek, jöhetsz, aztán együtt bemegyünk akár holnap;)

2017. aug. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!