Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon valóban elenyés...

Magyarországon valóban elenyésző a születések száma? Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés

2017. aug. 11. 21:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Nemcsak Magyarországon, hanem az összes fejlett országban jellemző. Ott is, ahol a miénknél jóval magasabb az átlag életszínvonal. Az okok elég összetettek, itt van egy elég jó összefoglaló:


[link]

2017. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nyolcas egyet értek ebben amit leírtál mert részben magamra ismertem. Középiskolás koromban hajnali órákban faluról 6 előtt már fel kellett költeni engem,hogy felrakjanak a buszra ,hogy ilyen korán okosodjam miközben a buszon szinte mindenki aludt dolgozni járók és iskolába járó emberek. Télen hidegbe kegyetlen volt néha a sírás kerülgetett,hogy mennyire nincsen kedvem ehhez az egészhez . Főleg úgy,hogy egy megyeszékhelyre mentem fel ahol alig takarították télen a járdákat estem is el párszor azért :D Utáltam ezt az egészet főleg,hogy 7.30 kor mindig reggeli tesi volt első óra és futni kellett. Hányinger volt az egész. Gyűlöltem ezt az életet rendesen. Nem tudom,hogy most levitték e a tankötelezettséget nekem annak idején 18 év volt szóval kötelező volt suliba járni meg is bántam . Okosabb semmivel nem lettem. Haladjunk vége lett a sulinak az órákon csak lestem ki a fejemből nem is érdekelt mi folyik ott. Hazabuszoztam 14.00 kor hazaértem ettem aludtam tanultam este lefeküdtem anyám apám nagyon soká ért haza mindig este 8-9 fele. Velük nem sokat beszéltem. Megkérdezték,hogy mizu van a suliban mit feleltem volna semmi sem volt :D Ennyi. Mondtam néha nekik,hogy holnap szülői általában nem mentek el mert munka volt . Este lefeküdtünk holnap kezdődik újra a nap.
2017. aug. 11. 22:19
 13/29 anonim ***** válasza:
Hány tesód van, kérdező?
2017. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Nekem egy sem ! Nincs tesóm ! A japános cikkre annyit reagálok,hogy nehéz elhinni ezt,hogy Japán kihalhat !
2017. aug. 11. 22:54
 15/29 anonim ***** válasza:
Minden nagy népesség növekedés után van egy vissza esés.
2017. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Sovány vigasz, de ez nem csak Magyarországon probléma, hanem gyakorlatilag, egész Európában.
2017. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nehéz elhinni, de a matematikával kár vitatkozni.

Egyébként nem Japán miatt linkeltem be a cikket, hanem ezért:

"A születések csökkenő száma világszerte hasonló okokra vezethető vissza, melyek napjainkban meghaladják a demográfiai átmenet modelljének alapvetően gazdasági jellegű magyarázatait. Ezen modell szerint a termékenységi rátának a népesség újratermelődéséhez szükséges 2,1-es szint körüli stabilizálódását jelezte előre, azonban a fejlett országok döntő többségében az 1960-as–1970-es évektől kezdve a születésszámok folyamatosan ezen szint alatt maradtak.

A második demográfiai átmenet modellje a jelenlegi tendenciákat a társadalmon belüli értékrendváltozással, és az ennek következtében átalakult családmodellekkel magyarázza. Ezen teória szerint az 1960-as–1970-es évek normaváltozásai

következtében a fiatalok levetették magukról a korábbi korok

tradicionális szokásait: az egyéni szabadság és az önmegvalósítás vált

fő életcéljukká, mellyel párhuzamosan többé-kevésbé lebomlottak a

hagyományos nemi szerepek is, s ezen életmódbeli változások

következtében a házasságkötés és a gyermekvállalás fontossága háttérbe

szorult. Az elmúlt évtizedekben egyre kevesebben és egyre magasabb életkorban döntenek a házasság és a gyermekvállalás mellett. A születésszámok jelentős csökkenéséhez emellett nagyban hozzájárult a világháborút követő évtizedek szexuális forradalma, illetve a fogamzásgátlási módszerek egyszerűsödése és széleskörű elterjedése, valamint az abortusz legalizálása is.

Az individualisztikus gondolkodásmód mellett sokan a gyermekvállalás gazdasági hátterében látják a születésszámok csökkenésének okát: a családalapítás gazdaságtanával foglalkozó teóriák szerint a gyermekvállalás költség-haszon egyenlege a huszadik században végbement társadalmi–szociális folyamatok következtében negatívvá vált. Ezen nézetek alapvetése, hogy a gyermekek „értéke” nagyban csökkent, hiszen a szociális ellátórendszerek, főként az egészségügyi- és nyugdíjbiztosítás kiépülésével az időskorúak eltartását és gondozását az utódok helyett döntően az állam és egyéb erre szakosodott intézmények és vállalkozások látják el. Ugyanakkor a gyermeknevelés direkt és indirekt költségei jelentősen növekedtek. Míg a közvetlen kiadások terén elsősorban az oktatás finanszírozása követel komoly pénzügyi áldozatot, addig a közvetlen költségek tekintetében a gyermeknevelésre fordított idő által bevételkiesés kíván nélkülözést a szülők részéről.

Érdekes aspektusa továbbá a szülési hajlandóság visszaesésének a fogyasztói társadalmakra jellemző azon tendencia is, mely során a gyermekeknek a családban és „a lélekben” betöltött szerepét „helyettesítő-termékek” veszik át, legyen szó akár háziállatokról, használati tárgyakról vagy robotokról. Sokan halogatják a gyermekvállalást szabadidős aktivitásaik és hobbijaik miatt is."


Ha egy kicsit körülnézel nyitott szemmel, tapasztalni fogod, hogy valóban ezek a legfőbb okok.

2017. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
56%
A 8-as tökéletesen, precízen leírta a lényeget. Ki akarna gyereket szülni rabszolgának ebbe az országba? itthon nincs jövő, nincs karrier, nincs pénz, nincs összetartás, nincs semmi. Tegyük fel szülsz egy gyereket. Magadat sem tudod eltartani, mert alig van fizetésed, 10-12 órát robotolsz azért hogy kifizethesd a rezsit, a hitelt, a kaját, alig vagy otthon. Ha a gyerek megszületik azzal otthon kell lenni, akkor kitesznek a munkahelyről, oda a fizu is. Segélyen nem lehet élni... Új melót nem találsz, ha mégis kizsigerelnek, a gyereked nem tudod nevelni. Elmegy az iskolába, semmi hasznosat nem tanul (ez sajnos szomorú tény), de az életkedve is elmegy, meg ugye oda is fizetni kell százféle dolgot (könyv, tanszer, sulipénztár stb.), a többi gyerek köcsög lesz, bántják mert nem pénzes, vagy nem sármos/csinos. Egy lelki és anyagi selejt lesz belőle, aki semmit nem fog élvezni az életből, szenvedni fog, nélkülözni, és egy unalmas, lehangoló, fárasztó és kilátástalan mókuskerék lesz az élete. Semmi öröm, különlegesség nem várja. manapság mindenhez pénz kell, ami ugye már nem egyenletesen oszlik el, sokaknak végtelen van, még többeknek meg szinte semmi. És akinek semmi nincs, nem akarja hogy a gyerekének sem legyen semmije.
2017. aug. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a jó hír az, hogy az oktatást fölöslegesnek tekintő, szegény, képzetlen réteg nem termelődik újra.
2017. aug. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
18-as sajnos keményen leírta az igazságot. Ez kicsiny hazánkban nem élet, csak modern kori rabszolgatartás...
2017. aug. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!