Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a Velencei Bizottság is elítélte a Fidesz-féle Lex CEU-t?

Figyelt kérdés

A bizottság szerint az is erősen kifogásolható, hogy a törvényt nagyon rövid idő alatt fogadták el, nem volt konzultáció sem az ügyben.


A Velencei Bizottság a többi között felszólította a kormányt, hogy:


- ne írjon elő nemzetközi megállapodást a származási országgal


- ne kelljen a székhelyen egyetemi oktatást nyújtani


-töröljék el a névhasználatra vonatkozó, indokolatlan szabályozást.


A jelentés nem nevesít egyetemet, de egyértelmű, hogy a szabályváltoztatás a CEU-t érinti a leginkább, konkrétan az egyetemre szabták.


Továbbá a Velencei Bizottság szerint "a módosítások törvényesen csak a Magyarország területén még nem aktív külföldi intézményekre alkalmazhatók."



Összegzésül a kérdésem: ti mit szóltok hozzá, hogy a Magyar Rektori Konferencia, a Magyar Tudományos Akadémia, 17 Nobel-díjas tudós, az Európai Bizottság és az EP számos felszólalója, a teljes magyar ellenzék, a nemzetközi közvélemény és a tudományos közösség legnagyobb tekintélyei után most a Velencei Bizottság is elítélte a Fidesz-állampárt ámokfutását?


Szerintetek milyen kormány az, amelyik az ország egyik legjobb egyetemét záratná be, politikai okokból (ahonnan a kormánytagok jelentős részének, köztük a miniszterelnököt vezető miniszternek is a diplomája származik)?


Szerintetek meghátrál a kormány, vagy tovább nyomatják a diktatúrát, lejáratva az egész országot?



#FIDESZ #kormány #Orbán Viktor #MTA #CEU #Közép-európai Egyetem #Velencei Bizottság #rektori konferencia #Nobel-díjasok
2017. aug. 14. 15:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
16%
A magam részéről kifejezetten örülök annak, hogy a magyar kormány végre nem a Velencei Bizottság-féle gittegyleteknek óhajt megfelelni.
2017. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%
Te letolvajozol olyat akinek még nem állapította meg bíróság a bűnösségét csak a rendőrség látókörébe került...értem
2017. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Shai-Hulud ***** válasza:
93%

@18:23

Ugyan tanulj már meg mondatot értelmezni.

Nem örülök túlzottan, hogy ki akarod forgatni a szavaimat.


De megismétlem lassan, hogy te is megértsd:

Én a TOLVAJT ítélem el a tettéért, függetlenül attól, hogy ki is az.

2017. aug. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
15%
Te azt mondtad elítélem a tolvajt amikor a rendőrség eljárást indít vele szemben. De akkor még nem tudhatod hogy tolvaj hacsak nem magad vagy. Ha meg általánosságban ítéled el a tolvajt(errefelé fáról az most zavarodban) akkor rossz a hasonlatod amivel bagatelizálod a kötelezettségszegési eljárás és a velenceiek időzítésének egymáshoz való viszonyát
2017. aug. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
23%

Ország legjobb egyeteme, bakker... Sírva röhögök. Kérdező, én elhiszem, hogy anyád ott a takarítónő, azt is elhiszem, hogy félti az állását, de minden hülyeséget ne vegyél készpénznek, amit otthon elmesél neked. :-) Ország legjobb egyeteme... Valamelyik hülye már írt be ide hasonló kérdést, de honnan veszitek ezt a baromságot? Vagy az is te voltál?

Ja, pubikám, ha már velencei bizottságozol, akkor azt se felejtsd ki, hogy az a szar megállapította azt is, hogy a törvény nem sérti az európai normákat. A többi csak a rizsa, kívánságlista, amit az óvodásgyerek szokott írni a Jézuskának.

2017. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
18%

Engem egyáltalán nem érdekel. 5 éve végeztem el a középiskolát és az összes nagy egyetemről hallottam kaptunk ajánlásokat is hova érdemes menni de a CEU-ról semmit.

A CEU-ról csak a törvény után hallottam és ahogy utána néztem nem is csoda mivel alig van két tucat magyar hallgató és ők is a felső tízezerből vannak ott nem a középosztályból.


Én annak hogy egy ilyen egyetem bezár csak örülök mert miféle rendszer az hogy egy képzésre csak az jelentkezhet aki 28 karátos wc be sz@rik.

2017. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
A CEU-n gyakorlatilag csak posztgraduális képzés van.😀 Többek között ezért is szánalmas erőlködés összehasonlítgatni a teljes spektrumot nyújtó egyetemekkel.
2017. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

# 7-es: "Hogy melyik az ország legjobb egyeteme, az erősen vitatható."


Nem, ez objektíve nem vitatható a tudományos közösségben. Politikailag persze minden vitatható a világon, ha az a pártérdek vagy az hoz több politikai hasznot a boszorkánykonyhára. De a tudományos közösségben ez az egy nem vitatható és nem relativizálható, ez bizony nagyon komoly standardok mentén adatolható TÉNY.


Nem véletlen, hogy kizárólag politikusok és hozzá nem értő kóklerek vitáznak ezen a tényen, míg a tudományos közösség, pártállástól abszolút FÜGGETLENÜL, a rektori konferenciától, az Akadémián keresztül 17 Nobel-díjas tudósig, egyöntetűen állt ki a CEU és annak minősége mellett (bizony-bizony, Fidesz-közeli tudósok is!).


A többiről locsoghatsz bármilyen pártpropagandát, lehet bármilyen véleményed részemről (a párt részéről persze csak ami elő van írva), de ez az egy nem vita tárgya. Ez így van!


A tudományos közösség nem demokratikus közösség, hanem meritokratikus közösség (ha érted a kifejezést), azaz ÉRDEMALAPÚ. Annyi vagy, amennyit letettél az asztalra, és a szavad is annyit ér, amennyire megalapozott az érvelésed.


Áldozatul ejthetitek a tudományt a politikának intézményi vagy adminisztratív szinten, de ettől NEM LESZ IGAZATOK, különösen nem, amikor egy vitathatatlan eredményeket elért intézmény érdemeit vitatjátok el.


Ez nem demokratikusan dől el, erről nem szavazhat minden hülye, már bocsánat a szóért! A tudományos közösségben, aki nem ért hozzá, annak hallgass a neve, a minősítése pedig csak annak ér bármit is, aki letett valamit az asztalra tudományos téren. Pont.


Tudományos szempontból Orbán Viktor és bandája véleménye egy nagy kalap kaki. Néhány alapképzésű diplomás, félművelt ex-jogász, esetleg pár mesteri fokozatot elért emberke (amkik közül némelyik nebuló épp a CEU padjait koptatta) véleménye NEM ÉR. Nulla a köbön, ahogy a tied is ebben a kérdésben.


Az egyetem minősége tehát nem vita tárgya, ezt a tudományos közösség egyöntetűen, pártállásra való tekintet nélkül, szigorúan szakmai alapon ELISMERI. Ezen ha vért izzadsz, akkor sem tudsz változtatni. Sokmindent elvehettek a CEU-tól, a működés jogát beleértve - de az eddig elért eredményeit NEM. Világos?

2017. aug. 15. 00:16
 19/31 A kérdező kommentje:

# 9-es, kérdésedre válaszolva, én kapásból két kormánytisztviselőt is tudok CEU-s diplomával:


1. a miniszterelnökséget vezető miniszter, Lázár Janó (őt szokták a miniszterelnököt vezető miniszternek becézni)


2. Berzétei Ákos államtitkár, akinek egyenesen a Külügyminisztérium fizeti a tandíját a CEU-ra.

2017. aug. 15. 00:23
 20/31 A kérdező kommentje:
Ja, és bónusz: Kovács Zoltán kormányszóvivő, aki a CEU-n doktorált.
2017. aug. 15. 00:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!