Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fizetnek a második...

Meddig fizetnek a második világháborús károsultaknak?

Figyelt kérdés

Csak azok kapnak kárpótlást, akik közvetlen érintettek voltak a nácik és a hungaristák által elkövetett bűnöknek vagy a leszármazottaik is?

Ha a leszármazottak is, ők miért? Teljesen megértem hogy az érintettek miért kapnak, de ők ha nagyon kicsik voltak, akkor is 80 körüliek, felettiek mára. De ha kapnak a leszármazottaik is, ők miért?


2017. aug. 14. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne zsidózzál, kérdező!
2017. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem zsidóztam, komoly kérdést tettem fel minden rasszizmust mellőzve. Próbáltam úgy fogalmazni hogy senki ne köthessen bele ( neked sikerült 1# ), még a zsidó szót se ejtettem ki, nehogy rasszistának találják a kérdést.
2017. aug. 14. 20:51
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Mert elvesztették anyjukat-apjukat.
2017. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

"Mert elvesztették anyjukat-apjukat."


És?Akkor most 3000 évig kárpótlást fogunk fizetni?

A mostani generációnak már nem sok köze van ehhez, verjék el a port azon, aki ott volt.

Az én adóm ne szórják el másnak a problémáira.

2017. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

"És?Akkor most 3000 évig kárpótlást fogunk fizetni? '


Hát ha 3000 évig él az a gyerek, akkor igen. De nyugodtan befejezheted a pánikolást, lassan meghalnak az áldozatok gyerekei is.

2017. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Mert elvesztették anyjukat-apjukat."

Ők érintettek, igen, megértem miért kapnak, nem is mondtam hogy ne. De az utolsó érintett ha a háború utolsó évében született és vesztette el szüleit, most 72 éves. A kérdés arra vonatkozott hogy neki a gyerekei, unokái kapnak-e kárpótlást.

2017. aug. 14. 21:02
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
94%
Nem. Az ő gyerekei nem. Az eddigi kárpótlásokból csak olyan személyek részesültek, akik a II. világháború alatt már éltek, és vagy őket is elhurcolták, vagy elvesztették egy vagy több hozzátartozójukat.
2017. aug. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, erre voltam kíváncsi.
2017. aug. 14. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék, ugyan az elsőt miért nem törlik, hiszen rasszita!
2017. aug. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első válasz rasszista lenne? Szerinted nem egyértelmű, hogy kik ellen irányul a kérdés??? Szerinted azt kell lerasszistázni, aki felhívja rá a figyelmet, a nyíltan zsidóság ellen uszító kérdéssel persze semmi baj ugye???
2017. aug. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!