Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » KDNP-sek: a pápa szerintetek...

KDNP-sek: a pápa szerintetek is "hülye", illetve "marha"?

Figyelt kérdés

A Fidesz "5. számú párttagkönyv tulajdonosa", Orbán Viktor jóbarátja, a rezsim által lovagkereszttel is kitüntetett Bayer Zsolt szerint "Hülyének lenni a legkönnyebb, és ez a pápára is vonatkozik", illetve "derék, liberális, genderben hívő marha".


Tudom, mások is rákérdeztek erre a dologra, más vonatkozásban. Engem viszont most KIFEJEZETTEN A KDNP-szimpatizánsok véleménye érdekelne a leginkább, közülük is a katolikusoké, ha vannak itt a GYIK-en ilyenek.

De írjanak a kereszténydemokrata elkötelezettségű, vallásos Fideszesek is, ha van véleményük a dologról.


Bevallom, én a KDNP-t sem tartottam soha keresztény pártnak (inkább álkeresztényeknek, a Jézus által emlegetett hamis prófétáknak, akik az Ő nevében jönnek bárányok öltözetében, belül pedig ragadozó farkasok), ahogy a Fideszt sem, így meg sem lepődöm ezen a jelenségen, és fel sem tud már kavarni, hogy ma már ott tartanak, hogy az Evangélium igaz hirdetőit, keresztényeket zaklatnak és szidalmaznak az aljas politikai szándékaiktól és érdekeiktől vezérelve.


Érdekelne viszont, hogy mit éreznek ilyenkor azok a keresztények, akik esetleg bevették eddig a KDNP és sokszor a Fidesz által is hangoztatott álkeresztény ámítást?


Ilyen egy keresztény párt 5. számú párttagkönyvének büszke tulajdonosa? Ilyen egy keresztény magyar véleményformáló értelmiségi? Szerintetek ez rendben van? Titeket nem kavar fel, amikor ilyen stílusban és hangnemben illetnek egy keresztényt azért, mert az Evangélium szeretet-teológiáját hirdeti?


És főleg a katolikusoktól kérdezem: Szent Péter örököség, a Szentatyát szerintetek lehet így hülyézni-marházni, az Evangélium szellemének hirdetése miatt?

Róma püspöke, az egyház feje, Jézus Krisztus földi helytartója a vallásos meggyőződésetek szerint illethető ilyen szavakkal egy magát kereszténynek mondó párt közszereplő értelmiségije által?


És bónusz kérdésként teszem fel annak, aki esetleg erre is válaszolna:


"Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város."


Krisztus fenti szavai szerintetek a politikai agymosottak által zaklatott igaz keresztényekre is érvényesek-e ma? Kötelessége egy pápának vagy bármely igaz kereszténynek az Evangélium irgalmasság- és szeretet-teológiáját hirdetni akkor is, ha népszerűtlen és kényelmetlen, vagy el kell hallgatni Isten ígéjét és az elesettek gyámolítására vonatkozó parancsolatokat és tanításokat, ha az az aktuálpolitikának pillanatnyi érdeke? Kell-e egy kereszténynek az Evangélium szerint tanítani és prédikálni a mennyei jutalomban bízva, vagy inkább futamodjon meg a háborgatók és szidalmazók elől, amikor azok mocskolódás és megbélyegzés árán is be akarják fogni a száját?


KDNP-sek és keresztény Fideszesek: ti hogy vélekedtek erről?



#FIDESZ #evangélium #Bayer Zsolt #KDNP #hegyi beszéd #hamis próféta #lovagkereszt #Ferenc pápa #5. számú párttagkönyv #báránybőrbe bújt farkasok
2017. aug. 17. 21:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok KDNP-s, meg fideszes sem. Keresztény pártra szavaznék, ha lenne Magyarországon (de egyelőre nincs).

Római katolikus vagyok és bevallom mikor elsőre olvasok nyilatkozatokat a Szentatyától, akkor van, hogy nem igazán értek egyet vele, de lemarházni elég nagy tahóságra vall, akármilyen kontextusban is mondta Bayer. Pl. a dalai lámát sem marházom le, ha nem értek vele egyet.

2017. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
Én nem vagyok fideszes meg kdnp-s, de szerintem is egy retardált, ostoba ez a pópa.
2017. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
34%
Miért? Mert nem biztat öldöklésre?
2017. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
43%
Mert a nem kívánatosak beengedésére bíztat. Azt elhiszem, hogy ti nem vallásmániás, sokszor ateista turbólibrik most elélveztek a dumájától, de a mostani történések sem benneteket igazolnak. :P
2017. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

" ez hányadik ilyen jellegű kérdésed lesz a mai nap?"


Ezért fizetik a migrácslover bértollnokokat, mint ez a díszpéldány is lehet.

2017. aug. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
#10 és #13: Miért ilyen beszűkülten gondolkodtok, hogy lőjük le a migránsokat hidegvérrel vagy kontroll nélkül Európába hozzuk a Harmadik Világbelieket ?
2017. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel vele az biztos. Amikor azt láttam a tévében hogy muzulmánok lábait csókolta hófehérre voltam döbbenve. Katolikus emberként tisztelettel vagyok minden vallás iránt, értem én az ateistákat is de ez full kiábrándító.
2017. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mióta az itáliai bankár Mediciek megvették tokkal vonóval a Vatikánt, azóta a hit inkább személyes ügy, mint pénzhatalmi elit szája íze szerinti központilag irányított hogyishíjják...


Igaz, Magyarországon a pápáknak nem volt szava, mert az egyház feje a király volt.


Szóval hagyományosan a magyarok a pápa kijelentéseit udvriasan meghallgatva egyszerű véleménynem tekintik...


Bayernek is úgy gondolja, hogy a pápa véleménye migránsügyben nem annyira mérvadó...

Csak hát Bayer sarkosabban fogalmaz.

2017. nov. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!