Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » KDNP-sek: a pápa szerintetek...

KDNP-sek: a pápa szerintetek is "hülye", illetve "marha"?

Figyelt kérdés

A Fidesz "5. számú párttagkönyv tulajdonosa", Orbán Viktor jóbarátja, a rezsim által lovagkereszttel is kitüntetett Bayer Zsolt szerint "Hülyének lenni a legkönnyebb, és ez a pápára is vonatkozik", illetve "derék, liberális, genderben hívő marha".


Tudom, mások is rákérdeztek erre a dologra, más vonatkozásban. Engem viszont most KIFEJEZETTEN A KDNP-szimpatizánsok véleménye érdekelne a leginkább, közülük is a katolikusoké, ha vannak itt a GYIK-en ilyenek.

De írjanak a kereszténydemokrata elkötelezettségű, vallásos Fideszesek is, ha van véleményük a dologról.


Bevallom, én a KDNP-t sem tartottam soha keresztény pártnak (inkább álkeresztényeknek, a Jézus által emlegetett hamis prófétáknak, akik az Ő nevében jönnek bárányok öltözetében, belül pedig ragadozó farkasok), ahogy a Fideszt sem, így meg sem lepődöm ezen a jelenségen, és fel sem tud már kavarni, hogy ma már ott tartanak, hogy az Evangélium igaz hirdetőit, keresztényeket zaklatnak és szidalmaznak az aljas politikai szándékaiktól és érdekeiktől vezérelve.


Érdekelne viszont, hogy mit éreznek ilyenkor azok a keresztények, akik esetleg bevették eddig a KDNP és sokszor a Fidesz által is hangoztatott álkeresztény ámítást?


Ilyen egy keresztény párt 5. számú párttagkönyvének büszke tulajdonosa? Ilyen egy keresztény magyar véleményformáló értelmiségi? Szerintetek ez rendben van? Titeket nem kavar fel, amikor ilyen stílusban és hangnemben illetnek egy keresztényt azért, mert az Evangélium szeretet-teológiáját hirdeti?


És főleg a katolikusoktól kérdezem: Szent Péter örököség, a Szentatyát szerintetek lehet így hülyézni-marházni, az Evangélium szellemének hirdetése miatt?

Róma püspöke, az egyház feje, Jézus Krisztus földi helytartója a vallásos meggyőződésetek szerint illethető ilyen szavakkal egy magát kereszténynek mondó párt közszereplő értelmiségije által?


És bónusz kérdésként teszem fel annak, aki esetleg erre is válaszolna:


"Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város."


Krisztus fenti szavai szerintetek a politikai agymosottak által zaklatott igaz keresztényekre is érvényesek-e ma? Kötelessége egy pápának vagy bármely igaz kereszténynek az Evangélium irgalmasság- és szeretet-teológiáját hirdetni akkor is, ha népszerűtlen és kényelmetlen, vagy el kell hallgatni Isten ígéjét és az elesettek gyámolítására vonatkozó parancsolatokat és tanításokat, ha az az aktuálpolitikának pillanatnyi érdeke? Kell-e egy kereszténynek az Evangélium szerint tanítani és prédikálni a mennyei jutalomban bízva, vagy inkább futamodjon meg a háborgatók és szidalmazók elől, amikor azok mocskolódás és megbélyegzés árán is be akarják fogni a száját?


KDNP-sek és keresztény Fideszesek: ti hogy vélekedtek erről?



#FIDESZ #evangélium #Bayer Zsolt #KDNP #hegyi beszéd #hamis próféta #lovagkereszt #Ferenc pápa #5. számú párttagkönyv #báránybőrbe bújt farkasok
2017. aug. 17. 21:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%
ez hányadik ilyen jellegű kérdésed lesz a mai nap?
2017. aug. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Biztos vagyok benne, hogy aki ilyet mond a pápára, az nem keresztény!


Az idézett szöveg nagyon nagyon régies! A Károliból van gondolom.

2017. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
Idézd már be azt is, hogy MIÉRT mondta ezt Bayer. Utána mindjárt belinkelheted a mai napra eső terrorista cselekményt is.
2017. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Amikor odáig jutottál, hogy Bayer Zsolt, meg kellett volna állnod. Mert tudnod kéne, hogy tőle bármilyen szöveg kitelik, ő nem arra figyel, hogy legyen igazságtartalma, hanem arra, minél ocsmányabb és sértőbb legyen.

A kérdés tehát irreleváns.

2017. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nincs is KDNP-s az országban,de itt biztosan:D
2017. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Melyik ez a Bayer? A Népszabadság és a 168 óra korábbi újságírója?
2017. aug. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
KDNP- sek? Egyáltalán léteznek ilyenek, vagy csak a fantázia szüleményei?
2017. aug. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Én ateista vagyok de ez a mostani egy gumigerincű médiapápa aki csak Coelho polkorrekt közhelyeket tud mondani.
2017. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%
*Coelho szintű
2017. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

#8


Ez a kereszténység, pubi. Ha nem tetszik, akkor nem kell annak lenni.

Ha menekülteket akarsz ölni, akkor neked inkább a hitlerizmus való, nem a kereszténység.

2017. aug. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!