Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létrejöhet a jövőben egy...

Létrejöhet a jövőben egy afféle alulról szerveződő "ellenkultúra" vagy "ellencivilizáció" ami minden addigi ideológia, kultúra és társadalmi szerveződés ellen van, hogy új alapokra helyezze azt, hogy mit jelent embernek lenni?

Figyelt kérdés

Tegnap este volt egy nagyon részletes és furcsa álmom miután berúgva aludtam el, nemrég láttam a moziban az új Majmok Bolygója filmet, az is inspirálhatott engem.


Azt álmodtam, hogy egy csomó embernek, akik Budapest külső kerületeiben élnek panelházakban elege lett mindenből.


Kollektíven felpakoltak egy csomó cuccot és bevonultak a Csepel művek területére, ahol beköltöztek régi gyárépületekbe, a raktárakból istállókat csináltak, csákányokkal több helyen feltörték az aszfaltot meg a betont és növényeket vetettek oda.


Ipari hulladékból meg fából elbarikádozták a területet, volt ott szögesdrót meg őrtornyok stb.


Este bulit tartottak, ahol mindenki bedobálta a lángoló benzineshordóba az anyakönyvi kivonatát, a személyijét, a lakcímkártyáját stb.


Az emberek rendezkedtek be a gyárakba, a raktárakban marhák és lovak voltak, a zöld területeken tyúkok kapirgáltak.


Egy őszi este betört a területre egy csoport rendőr, és megafonból üvöltötte az egyik rendőr, hogy "HAGYJÁK ABBA EZT A BAROMSÁGOT ÉS MENJENEK HAZA!"


A rendőrök elé gyűltek az emberek és követelték tőlük, hogy menjenek el. Nem mentek, sőt könnygázt meg gumilövedékeket lőttek ki az emberekre, erre válaszul az emberek utcakövek és molotov-koktélok záporát zúdították a rendőrökre.


Erre elmenekültek a rendőrök, és a telep vezetője, aki hasonlított Koppányra az István a Királyból a többi ember felé fordult, felemelte a feje felé a két karját keresztbe téve és azt mondta:


"Emberek együtt erősek!"


A többiek is felemelték a karjukat keresztbe téve a fejük felett, lágyan esni kezdett az eső és elkezdett szólni halkan ez a zene:


https://www.youtube.com/watch?v=mvQ_wizFBDs



Mit gondoltok erről a jövőképről? Megtörténhet ilyesmi vagy nem? Tetszene nektek vagy nem?



2017. aug. 19. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem te inkább Mad Max-et néztél, nem Majmok bolygóját.
2017. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
És lágyan brummogtak a Wartburg-motorok, miközben szerelték őket pályinkázva az üvöltő heavy metál zene közben.
2017. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj! A kérdésből valami sokkal értelmesebb dologra számítottam....
2017. aug. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Meg szétvernénk azokat a rohadt számítógépeket meg a zinternetet is lekapcsolnánk, mer nem kell!!!


Ugye, kérdező?

Te is úgy gondolod, hogy rossz a zinternet?

2017. aug. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem is pontosan így, de már rég megtörténtek hasonlók. Vagyis a városokból ökofalvakba költöztek az emberek. És lehetőleg közmű számlák nélkül élnek, valamint maguk termelik az élelmet. De falvakba és tanyákra is elkezdtek kiköltözni néhányan, még olyan fővárosiak is akik egész életükben városiak voltak. És azt mondom jól tették. Városon csak munkából és csekkfizetésből állt volna az életük. Míg a tanyán ahova költöztek, szabadok, maguknak dolgoznak, adóalanynak sem nézik őket és boldogok, plusz még a szmogot sem szívják, nem rohannak.

Ilyen ökoéletet nem a város közepében kell megvalósítani, bár érdekes ötlet lehet. De az nem igazi tanyasi élet amikor 100 méterre autók rohangálnak, mentő szirénázik mert a rohanástól összeesett valaki, stb.

És tanyára költözni nem törvényellenes, nem fognak TEK-esek rád támadni. A Rákosi korszak szerencsére elmúlt.

2017. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem, nem fognak rendőröket küldeni. A diplomás hivatalnokok először megfélemlített közmunkásokat fogják rájuk uszítani, ha pedig az kevés, akkor a Betyársereget. Ez nem álom, hanem a közeljövő. Az olyan fejlett demokráciákban, mint pl. Dél-Korea, pedig már a jelen: https://www.youtube.com/watch?v=lf4Ws25GnDQ


Az "emberek együtt" nem erősek. Egész egyszerűen ki lehet játszani egymás ellen őket és minél többen vannak, annál inkább. Divide et impera - ugyebár?

2017. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Minél többen vannak, annál inkább a tömeg saját magát frusztrálja fel!
2017. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

"Emberek együtt erősek!"

Nem, az öko életmód nagy tömegben összetömörítve, tehát téeszcsé formájában nem működött.

A tömeg uralmának kora

https://www.youtube.com/watch?v=5cbjsgnA8YA

De családi közösségekben, tehát háztáji gazdaságokban igen, nem is akárhogy, a 70-es évek volt az ország egyik virágkora.

2017. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Az a helyzet kérdező, hogy szerintem ezt te nem álmodtad... egy baromság egyébként az egész.
2017. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A mese szép. De mese.

Mindenféle létrejöhet alulról felülről oldalról. De az ember belső szerkezete, céljai, fő tulajdonságai, agya, igényei, stb. nem változik. Majd esetleg egy új evolúció. Ezért nincsenek "új alapok". Van viszont a régi, jónak hitt alapok ténylegesen jóvá változtatása. Az olyan idealisztikus helyzetre még pár száz évet (ha optimista vagyok), vagy pár ezret (ha realista vagyok) várni kell. Egy fecske nyarat nem csinál, egy ember új berendezkedést nem csinál. Nyár akkor van, ha a fecskék ide jöttek, új társadalmi berendezkedés pedig akkor, ha a társadalmak többsége megérti mi az, és egyet is ért vele, majd ezután pedig megcsinálja. Ma inkább egymást írtja, ezzel gondolja az eszmék számát is csökkenteni.

2017. aug. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!