Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szegregált oktatással mi a...

A szegregált oktatással mi a probléma?

Figyelt kérdés

Ez a leginkább az általános iskoláknál probléma.Ugyanis a szóban forgó csoport nem szokott feljebb jutni.


Ahol én voltam általános iskolás, kemény igazgatónk volt.Sokan nem is szerették emiatt, viszont az összes kisebbségit kirugdosta az iskolából, egyszerűen eltanácsolta őket és speciális intézménybe kerültek.Maximum egy évet jártak a mi intézményünkbe.


Aztán később, valószínűleg politikai okok miatt vagy emiatt az ügye miatt leváltották, pedig baromi értelmes ember volt, mindig a diákok és a szülők érdekét helyezte előtérbe.

Ezt így felnőtt fejjel vallom be, diákként féltem tőle, nem volt agresszív vagy hasonló, csak egyszerűen nagy volt a tekintélye.


Manapság, ugyanebbe az intézménybe járt az én gyerekem is,ameddig át nem írattam másikba.A mostani igazgató egy olyan nő, aki semmit sem tud elintézni, teljesen bizonytalan.És az iskola vagy 30 százaléka kisebbség.Ez elég baj, rengeteg konfliktus van miattuk.

Pedig a szülőkkel is összefogtunk,hogy távolítsák el őket az intézményből.


Szerintem, ez azóta van, mióta "központosították" az oktatást, a szülői munkaközösségnek nagyjából semmiféle érdekérvényesítő képessége sincs.



Én maximálisan a szegregáció mellett vagyok, általában csak azok ellenzik,akik ezektől mentes környéken nőttek fel, akik soha nem tapasztaltak olyasmiket, mint mondjuk én.


Még lakhatás területén is el kellene őket különíteni, ezt törvényekkel szabályozni.



2017. aug. 20. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

a szegregált oktatással a többségi társadalom rövidtávú érdekeit nézve nincs probléma.


Mert a te gyereked is akkor tud a legjobban fejlődni ha nincsenek olyan elemek az osztályban akik visszahúzzák CSAK a baj ott van, hogy mi lesz azokkal a diákokkal akiket szegregálnak? Mert a társadalomnak nem biztos, hogy az az érdeke, hogy legyen Kovács Janika kiemelkedő a szomszéd Kolompár Józsika meg írástudatlan megélhetési bűnöző.

2017. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1#

Többféle módon meglehetne oldani.


Például Magyarország fizet jó sokat egy másik országnak,mi átveszi ezt a kisebbséget.Nem tokostól vonóstól,ugyanis van köztük néhány értelmesebb is,de a többségüket nyugodtan.


Ilyen 3. világba való mentalitással rendelkező csoporttal nem lehet semmit sem kezdeni.

Tudom miről beszélek, sok esetben az utcán a járdán végzik a dolgukat.Felfordul az ember gyomra.

2017. aug. 20. 14:37
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
De most ezt hogy képzeled el? Mert ha egy épületben vannak akkor ugyanúgy lehetnek problémák, sőt fokozódhatnak az ellentétek. Külön épületben meg nem megoldható mert a legtöbb település egy iskolát sem tud rendesen fenntartani nemhogy kettőt. És jellemzően nem a gazdag településeken van jelentős kisebbség. Az meg a másik rész hogy csak a cigányokat nem szegregálhatod, mert nem a 30-as években vagyunk már. Akkor meg minden svábnak, zsidónak meg egyéb kisebbségnek fenntartani külön iskolát megint csak kivitelezhetetlen. Arról nem is beszélve hogy ez nem old meg semmit sőt növeli a leszakadást több lesz a roma megélhetési bűnöző és hát pont ez az amit el kéne kerülni.
2017. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
#2 ha szegregálod őket, hogy várod el hogy beilleszkedjenek, hogy lejusson az agyukig mik azok az európai (magyar) normák amiknek meg kéne feleljenek?
2017. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shai-Hulud ***** válasza:

"Magyarország fizet jó sokat egy másik országnak,mi átveszi ezt a kisebbséget."


Nem tud annyit fizetni Magyarország (attól eltekintve, hogy a hasonló tranzakciók szerintem jogellenesek).


Te vajon mennyiért vennél át másoktól ilyen kisebbséget?

2017. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Budapestről a Rózsadomb mellől könnyű teljes mellszélességgel kiállni az integráció mellett és lehúzni a szegregációt, csak azt nem látják, hogy a gyakorlatban sokszor a szegregáció magától beáll.

Egy barátom egy falusi iskolában tanít. A falu kb. fele-fele magyar és cigány. Korábban az iskolában is ez az arány volt: egy idő után azonban a magyar gyerekeket inkább a szomszéd falu iskolájába viszik, mert ott sokkal kevesebb a cigány. Így az amúgy 50-50%-os magyar-cigány falu iskolájában az arány most kb. 85% cigány és néhány magyar.

2017. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

Most belinkelhetnék ide tucatnyi tnaulmányt, amelyek mind arra jutottak, hogy a szegregált oktatás összeségében nem jó, de nyilván le lennék pintozva (le leszek így is :D)


Viszont felhívnám a kérdező figyelmét arra, hogy nem csak etnikai alapon lehet ám szegregálni, így ő is könnyen hátrányos helyzetbe kerülhet. Akkor pedig annyira már valószínűleg nem érezné igazságosnak a módszert.

2017. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7.


A nem szegregált oktatás hátrányairól nincs statisztika, nincs semmiféle felmérés.Mivel senki sem foglalkozott ezzel, csak a kisebbség szemszögéből lett vizsgálva a dolog.


De, ha lenne róla, valószínűleg olyan eredmények lennének, ami azt mutatja,hogy nem jó, mivel a kokerók nem hagyják tanulni a többi gyereket.

2017. aug. 20. 16:08
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
de te nem is szegregált oktatásról beszélsz hanem kitelepítésekről. Csak van egy rossz hírem. Pár évtized és ők lesznek többen és mi lesz majd ha téged akarnak kitelepíteni?
2017. aug. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A probléma ott kezdődik,hogy nem kellene 3 gyerek után több segélyt adni.


De pontosan azok akarják a szegregációt,akik nyomatják a nagycsaládos propagandát.

2017. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!