Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szegregált oktatással mi a...

A szegregált oktatással mi a probléma?

Figyelt kérdés

Ez a leginkább az általános iskoláknál probléma.Ugyanis a szóban forgó csoport nem szokott feljebb jutni.


Ahol én voltam általános iskolás, kemény igazgatónk volt.Sokan nem is szerették emiatt, viszont az összes kisebbségit kirugdosta az iskolából, egyszerűen eltanácsolta őket és speciális intézménybe kerültek.Maximum egy évet jártak a mi intézményünkbe.


Aztán később, valószínűleg politikai okok miatt vagy emiatt az ügye miatt leváltották, pedig baromi értelmes ember volt, mindig a diákok és a szülők érdekét helyezte előtérbe.

Ezt így felnőtt fejjel vallom be, diákként féltem tőle, nem volt agresszív vagy hasonló, csak egyszerűen nagy volt a tekintélye.


Manapság, ugyanebbe az intézménybe járt az én gyerekem is,ameddig át nem írattam másikba.A mostani igazgató egy olyan nő, aki semmit sem tud elintézni, teljesen bizonytalan.És az iskola vagy 30 százaléka kisebbség.Ez elég baj, rengeteg konfliktus van miattuk.

Pedig a szülőkkel is összefogtunk,hogy távolítsák el őket az intézményből.


Szerintem, ez azóta van, mióta "központosították" az oktatást, a szülői munkaközösségnek nagyjából semmiféle érdekérvényesítő képessége sincs.



Én maximálisan a szegregáció mellett vagyok, általában csak azok ellenzik,akik ezektől mentes környéken nőttek fel, akik soha nem tapasztaltak olyasmiket, mint mondjuk én.


Még lakhatás területén is el kellene őket különíteni, ezt törvényekkel szabályozni.



2017. aug. 20. 14:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10

Eleve nem kéne a gyerekek után semmilyen támogatást fizetni, mert az a párezer csak az ingyenélőket ösztönzi a gyerekvállalásra.

2017. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem kellene folytatni ezt a családi prpagandát,meg millimos nagycsaládosokat mutogatni a tv-ben,hogy az átlag ember is azt higgye "ez normális".


Már 1-2 gyerek felnevelése is megterhelő anyagilag,és az átlag ember a társadalomra szorul ebben,mert a saját jövdelméből nem győzné a gyerekek eltartását.


A romák pedig látják,hogy a sokadik gyerek után is jár a sokadik segély.


Én nem vagyok roma,nagymamámék 15-en voltak testvérek,16 évesen férhez adták,totálisan alkalmatlan volt az anyaságra,semmi törődést nem kapott,meg semmi végzettsége nem volt.

Szült 4 gyereket,abból már egy meghalt fiatalon.


Az kellene inkább propagálni,hogy az emberek gondolják meg hány gyereket vállalnak,mert mind anyagilag,mint mentálisan nagyon megterhelő 1 gyerek felnevelése is.

És nem a mennyiségre kellene menni,hanem a minőségre.

50 év múlva a mai fizikai munkák nagy része robotizálva lesz,semmi szükség betanított munkásokra,hanem tudás alapú társadalmat kellene megalapozni,aminek nem a szegregáció a megoldása,hanem a tudatos gyerekvállalás,és a korlátolt gyerekvállalás,hogy minden gyerek kapjon figyelmet,lehetőséget,hogy tanulni tudjon.


És nem jutalmazni,hanem büntetni a megélhetési gyerekvállalást,és megakadályozni lehetőleg.

2017. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
38%

"az összes kisebbségit kirugdosta az iskolából, egyszerűen eltanácsolta őket és speciális intézménybe kerültek"


Ezt így kell.

2017. aug. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

"Viszont felhívnám a kérdező figyelmét arra, hogy nem csak etnikai alapon lehet ám szegregálni,"


Senki sem állította hogy csak úgy lehet, viszont úgy kell!

2017. aug. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindig azon a generáción csattan az ostor, aki nem vonható igazából felelősségre a tetteiért. A kérdező példája szerint általanos iskolásokról beszélek most.


Lényegtelen, hogy magyar vagy cigány, egy 6-14 éves gyerek nem tehet arról, hogy miként van szocializálódva és milyen társadalmi normák szerint él, mit tart jónak és mit tart rossznak. A felelősség a szülőké!


Ha hosszú távban gondolkozunk (20+ év) akkor azokat a cigány és magyar gyerekeket (sztereotípia miatt jelentős többségben cigányok) ahol otthon nincs biztosítva a társadalmi normáknak megfelelő erkölcsi fejlődés (ez eléggé megfoghatatlan, de pl. a szűkebb/tágabb rokonságban a börtönviseltek számáról, folyamatban lévő nyomozásokból, bírósági tárgyalások számából, a lakhatás körülményeiből és a szüleik iskolázottságából, jövedelméből, korábbi munkáikból azért jó eséllyel kilehetne mutatni a káros hatásokat). Szóval ezeket a gyerekeket bentlakásos iskolában nevelni, együtt. Nagyobb ünnepekkor, szünidőben hazamehetnek. Természetesen a döntés a szülőé lenne, hogy megadja az esélyt a gyerekének egy jobb életre és viszonylag egyszerűbb utat biztosít a gyerekênek, vagy elutasítja és a nehezebb, inkább kilátástalan életet szánja a gyereknek. Utópikus kicsit a gondolat, de az ilyen gyerekeket az állam végig támogatná anyagilag a tanulmányai során és erkölcsileg is egy mentorral (akinek nem kell tanárnak lennie feltétlenül, csak olyan megbízható személy legyen, aki hiteles tud lenni a gyerek szemében, akár példaképpé us tud válni). Az ilyen körülmények között felnőtt gyerek a saját gyerekeit már úgy fogja nevelni, ami példaértékű lesz.


Mellesleg, integráció eurómilliókért (EU elismerte, hogy sikertelen volt...), de kérdezem én: több mint 600 éve Európában él egy bizonyos számú cigány népesség, annak jelentős része nagyjából kêptelen volt integrálódni. A tisztaság, a rendezett porta nem pénzkérdés! Mert lehet dűledező a ház, de a portát és környékét nem kerül semmibe rendben tartani. De sajnos nem ez a jellemző. Megjön a segély, habzsidőzsi van két napig vagy addig sem, aztán várják a következő segélyt. Értem, hogy utazási kedvezmény, de mikor mennek az Auchanba havi bevásárlást intézni... halál komolyan a buszjegyen kell spórolni? Viszik az összes gyereket, abban sem vagyok biztos, hogy mind saját, csak igénybevehessék a nagycsaládos kedvezményt... Buszon ordítoznak, babakocsi 60 kilóval megterhelve (10 kg liszt, 10 kg cukor, több zsugor kólaízű üdítő), gyerekek chipset zabálnak kólára. Aztán az egészet megkoronázva, valamelyik gyerek tuti zacskóba fog hányni, mert tengeri beteg lett egy szárazföldi járművön. Van az ilyen rosszullétre már gyógyszer! Ja, a közgyógyot nem arra költik... Borsodban élek, tudom miről írok.

2017. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!