Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek létező probléma a...

Szerintetek létező probléma a mai Magyarországon a nemek közötti fizetéskülönbség?

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nincs ilyen probléma valójában. Az ilyen statisztikák mindig átlagot számolnak és azt a különbséget,amit kitudnak vele mutatni nem valami láthatatlan elnyomás hozza létre,hanem az,hogy kevesebb nő akar bizonyos szakmában és pozícióban elhelyezkedni. Röviden,tömören ennyi.
2017. jún. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Létezik, saját magam is tapasztaltam. Ugyanazért az óraszámú munkáért kevesebbet ajánlottak nekem mint annak a férfinak aki velem együtt jelentkezett az állásra. A jelenség már egyre ritkább de még létezik.
2017. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem létezik.

Multinál elképzelhetetlen, közszférában bértábla szabja meg, ahol természetesen nincs megkülönböztetés.

Maradnak a kis, magyar maszekok. Ott elvileg lehetséges, de mi értelme lenne? A munkaerőnek ki kell termelnie az árát. Tehát csak a munkaerő értéke számíthat, a neme nem.

2017. jún. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint nem. A közszférában ugyebár a közalkalmazotti bértábla miatt lehetetlen, hogy kevesebbet keressenek. Magánvállalkozásoknál szakma függő. Én gépészmérnök vagyok, túlzó többségben férfi kollégákkal. Férfiak a főnökök, férfiak az alkalmazottak többsége. Kevés nő dolgozik ebben a szakmában ( szám szerint 1 ). Na most ha átlagot veszünk, összeadjuk a kollégáimmal a fizetésünk és elosztjuk 10-ünk között és összehasonlítjuk a női kollégák átlag fizetésével ( 1*x ezer forint / 1 ), a férfiak átlagban többet fognak keresni. Ugyanez van a tűzoltóknál is, az is tipikus férfi szakma ( ráadásul ott a bértábla ).

Persze előfordulhat ilyen, főleg a lehúzós kisvállalkozásoknál, de szerintem ez nem jellemző nálunk ország szinten.

2017. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is többször olvastam a sajtóban erről mostanában, de szerintem csak egy felfújt lufi az egész téma.

A saját munkahelyemről tudok nyilatkozni, multicégnél végzek irodai munkát.

Megkérdeztem két női kollégát is, akikkel jóban vagyok, kb. mindhárman ugyanakkor kerültünk a céghez, pár hónap eltéréssel.

Mindegyikük ugyanannyi bruttót keres, mint én, aki többet visz haza, csak a gyerekek miatt van (nekem még nincs).

2017. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Egy adott szakmában, adott tapasztalattal, adott munkakörben ki van zárva, hogy valaki csak azért kevesebbet keressen, mert sunája van.

Jut eszembe, miért is mehetnek el a nők 40 év után nyugdíjba? Ezen gondolkodj inkább, baßod.

2017. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem létezik ilyen.


A statisztika úgy jon ki, hogy a nők alulbecsulik magukat az interjún, kevesebb fizetést kérnek, és a tipikusan jól kereső szakmákat ( infos, mérnök ) kevesebb nő választja. Így ezek a szakmák a ferfiak javára felviszik az átlagot, mivel 90% férfi.

2017. jún. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!