Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehetséges, hogy egy...

Az hogy lehetséges, hogy egy állami cég vezetője jobban keres, mint sok multinál a felső vezetők?

Figyelt kérdés

Mávra, Postára gondolok.

5-6 milliókat keresnek.


Én egy nemzetközi multicég magyarországi leányvállalatánál dolgozom, a cég nagyon globális, szinte mindenütt ott van.A nagyfőnök keres 3 milliót havonta, de ehhez járnak még juttatások, céges kocsi...stb


Ami még érdekes, hogy a MÁV illetve a Posta vezetősége mindig kap prémiumot, ez is növeli a fizetésüket.Azt nem értem, hogy miért kapnak.A Mávot szerintem senkinek sem kell bemutatni, állandóan késő vonatok, rossz légkondi, piszok...stb

Aki nem vonatozik gyakran, az is látja, hogy bizony az a cég rosszul működik.Én is ritkán ülök vonatra, de amikor igen, mindig találok kifogásolni valót az utastérben.



Ha mondjuk minden IC vonat, Railjet szintű lenne, azt mondanám, oké megérdemli a vezérigazgató a prémiumot.De így?



Szerintem, pont az állami cégeknél kellene a legnagyobb hatékonyságra, leghatékonyabb humán erőforrás stratégiára törekedni, azért mert állami pénzből van fenntartva és nem értékteremtésből.

Van vasutas a családban, tőle tudom,hogy a MÁV fele ennyi emberállománnyal is működne, ugyanis teljesen automatizálni lehetne a sorompókat, váltókat egyéb berendezéseket.



2017. aug. 21. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert ők Igaz Magyarok és megérdemlik.

Mégsem kereshetnek annyit, mintha valami szakadt jobbágyok lennének.

2017. aug. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert ha nem fizetnék nagyon meg őket akkor a rivális cégek elhappolnák a munkájukat. Képzeld el, hogy micsoda szégyen lenne, ha a leveleidet az Albán Pósta kézbesítené. Vagy a Montenegrói Állami Vasút közlekedne a falvaink és városaink között.
2017. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valahogy kompenzálni kell azt a hátrányt, hogy nem részesülnek borravalóban, mint a nyugdíjamat kézbesítő póstás.
2017. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez veszélyeztetési pótlék miatt van. Elvégre egy multi nem, csak a posta és más magyar állami monopolcég vezérigazgatója félhet attól, hogy a dolgozók a gyér fizetés és a folytonos 12 órás munka miatt egyszer majd agyonverik.
2017. aug. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az allamnak hatalmas bevetele van

ezt nem hozzak nyilvanossagra hiszen ugy konnyebb kizsakmanyolni a nepet ha azt nyilatkozzak nincs penz...


termeszetes hogy az allami elemek vezetoi a legmagasabb bert kapjak

kinek adnak a penzt ha nem szetosztjak maguk kozott

2017. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5#, az állam költségvetése nyilvános.
2017. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 és ha te abban megállapítod, hol loptak, mert ugye az eredmény nem kétséges, akkor te vagy a legjobb közgazdász, politikus, matematikus és dokumentumfejtő az egész világon.
2017. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arra nem gondoltál kérdező, hogy a bérnél a lopás összehasonlíthatatlanul hatékonyabb?


A multitól lopni egyenértékű az azonnali kirúgással. Az államtól (társadalomtól, tőled) lopni egyenértékű a megdicsőüléssel.

2017. aug. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!