Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érdekli az embereket...

Miért nem érdekli az embereket a politika?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom azt, hogy amikor a politikáról, az ország helyzetéről, irányításáról, lehetőségeiről akarnék beszélni (engem érdekel ez a téma), az emberek többsége csak legyint, hogy hagyjuk ezt a témát.


Én ezt nem értem. Nem arról van szó, hogy egyet kell értenie velem, én nagyon szívesen vitatkozom bárkivel politikai témákról, de az szerintem nagyon ijesztő, hogy az embereket egyáltalán nem érdekli az, ami olyan nagy hatással van az életükre, illetve elintézik azzal, hogy "a politikusok mind ostobák." Szerintem igenis foglalkozni kellene a politikával, beszélni róla, megismerni a különböző pártok álláspontját stb., mert tehetünk a saját jövőnkért. Mások ennyire nem látják ezt be? Csak elmennek, és arra szavaznak, aki épp szimpi, vagy nem is szavaznak? Szerintem ez szörnyű!



2017. aug. 22. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a tökük tele van vele. A programok? Mindegyik pártnak az a "programja", hogy mindegyik másik párt lop, csal, hazudik, ők viszont önzetlenül azon fáradoznak, hogy mindenkinek jó legyen. Ha téged ez érdekel, foglalkozz vele!
2017. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Mert meg kell beszélni az Éjjel-nappal Budapest esti részét, aztán a tegnapi gokartozást és az utána következő mekdonáclátogatást.

Ja, meg hogy megnéztétek moziban a Halálos iramban 14-et. A másiknak meg 3D-s műkörmei vannak és most azokkal van el egy hétig, hogy ő mennyire király velük. Ja, meg Majka-Körtisz koncert is volt, ami fú de király volt, gyerek! De kár, hogy nem voltál ooott! Gecooo!


Na, ez csak egy kis ízelítő az én kollégáimtól, hogy mivel vannak inkább elfoglalva a politika helyett.

2017. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sulek Péter ***** válasza:
Az emberek már belefársultak a politikába.
2017. aug. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért miért kéne mindenkinek a politikával foglalkozna?
2017. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Őket is érdekli, csak nem annyira. Nehéz a politikába mély filozofikus gondolatokat keverni, bár nem lehetetlen.
2017. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Talán mert rájöttek, hogy sokkal nyugodtabb az életük, ha leszarják a politikát.
2017. aug. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet like-olni a kérdést?
2017. aug. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért foglalkozzon az ember politikával, hogy rágódjon,idegeskedjen? Mert mást nem nagyon ér el vele, az összes politizáló ember akit ismerek egy antihedonista feszélyezett idegzsák. Én heti szinten követem mi történik a világban de néha már az is sok. Ezt a sok SZÄRT nem lehet elviselni, csak ha mellette rohadtul kényelmes életed van.
2017. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Mert akármiről is van szó benne, mindig a gazdagoknak, hatalmasoknak lesz igaza. Akinek se pénze, se hatalma, az maximum fegyverrel tudna változtatni a kialakult helyzeten. Ahogy elnézem, hamarosan eljő annak is az ideje...
2017. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!