Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért olyan...

Magyarországon miért olyan gagyi a munkatörvénykönyv, hogy egy fiatalnak 21 nap jár csak?

Figyelt kérdés

Német cégnél dolgozom, vannak kintről kollégák kiküldetésben, nekik 30x nap jár, pedig szinte egyidősek vagyunk.


21 nap az semmi.


A német kollégák 3 hetes szabikra szoktak elmenni és még év közben is vesznek ki 1-1 napot.



Ha én elmennék 3 hetes szabira,elfogyna majdnem az összes szabim, pedig rengeteg dolog közbejöhet, ami miatt szabadságot kell kivenni.



Meg, azt nem értem, hogy aki idősebb, miért jár neki több szabi?

Egy fiatalnak nem lehetnek elintézendő dolgai?Ne akarjon színházba menni vagy talán nyaralni?



Azt megértem, hogy annak több jár, akinek gyereke van, mivel bármi közbejöhet ott.

De, csak mert "öreg" valaki, miért kap többet?



2017. aug. 26. 17:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
73%
ma 18:52 ,Szüleid is inkább dolgoztak volna szex helyett.
2017. aug. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%

Arról senki nem tehet,hogy megszületik.


Az viszont nem az én felelősségem,hogy mások gyereket csinálnak és nekik több szabadidőre van szükségük!

Mi közöm hozzá?

Nekem nem ad senki egy árva fillért sem,se szabadidőt!


Miért elfogadott,hogy azért,mert valakinek nincs gyereke,neki több kell dolgoznia,vagy ha valakinek túlórázni kell,akkor azért a családos ne,mert neki családja van.

És?

Kit érdekel,nekem meg más hobbim van.

Aki gyereket vállal,az vállalja a vele járó nehézségeket is!Fogadjon gyerekfelvogyázót,vagy amit akar!

Vagy ha gyereket akart,akkor ne vállaljon munkát!

2017. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%

Adókedvezményt is kapnak,több pénzt kapnak ugyanazért a munkáért.


Akkor még szabad napot is többet kapjanak,azért,mert van gyerekük?


Jó lenne már,ha a felelősségteljes gyerekvállalás nem csak maszlag lenne,hanem valós tartalma is lenne.

Úgy könnyű gyereket vállalni,hogy mások dolgoznak helyetted!


Aki fiatal az meg élvezni akarja az életet,nem jobban,mint mások,csak ugyanannyira.

Miért jár egy idősebbnek több szabadság?

Hol itt az egyenlőség?Milyen demokrácia ez?

2017. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

"Akkor még szabad napot is többet kapjanak,azért,mert van gyerekük? "


És azt a gyereket ki nevelje? Szerinted a gyereknevelés nem munka? Ha a szüleid látnák miket írsz elsírnák magukat szerintem

2017. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
45%
Képzelheted milyen szülei lehettek az ilyennek . Az ilyen családgyűlölőnek
2017. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
41%

61%


Ha ennyire nem tetszik a rendszer miért nem húzol el oda, ahol jobb lesz neked, mert az ilyenekből, mint te a kutya se kér. Szánalmas egy hisztériás pic*sa vagy, semmi több.

2017. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

nem a szabadság mennyiségével van a fő probléma


21 nap ebből 7 et te döntesz el mikor veszel ki 14 et meg a munkáltató


dolgoztam olyan helyen hogy 3 hétig úgy adták ki a szabit hogy hétfő-szerda-péntek dolgoztam kedd-csütörtök meg szabadság tehát 6 napom előtte a munkáltató úgy hogy semmit nem értem vele hisz se pihenni nem lehet így normálisan se elutazni se semmi

2017. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Én nem gyűlölök senkit.

De ha nekem nem ad senki ingyen semmit,akkor engem miért használhatnak ki mások?


Kapitalizmus van haver,nem szocializmus..

2017. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
51%

Pl miért hurrogjátok le a kérdezőt?


Az a baj,hogy természetesnek veszitek,hogy valakiknek minden jár pluszban,másoknak meg semmi.

Miért is?Mert egyszer valaki azt kitalálta.

Már pedig nincs semmi kőbe vésve.Ha valakinek nem tetszik a rendszer,akkor felszólalhat ellene.

Mi az,hogy menj el?

Miért,mert te és az érdekköröd túszul ejthet mindenkit,mert jogod van hozzá?Miért is?

Demokrácia van,szólásszabadság,és ha valakit kihasználnak mások miért ne tehetné szóvá?

2017. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"És azt a gyereket ki nevelje? Szerinted a gyereknevelés nem munka? Ha a szüleid látnák miket írsz elsírnák magukat szerintem"


Itt nem arról van szó,hogy munka e vagy sem,hanem arról,hogy ki mit vállal az életben.

Ha valaki gyereket vállalt,akkor nem másokra mutogasson,mert neki nincs elég szabadideje,meg pénze.


Igen,képzeld vannak akik választanak a karrier és a család között.

Másoknak meg karrier is kellene,meg még mellé gyerek is,de lehetőleg a gyerekkel járó nehézségeket másokra hárítanák.

Ezért van ennyi felelőtlenül gyereket vállaló,mert majd az állam úgy is ad,meg majd más bemegy túlórázni helyettem,mert annak úgy sincs gyereke.

Ez az érv...


Szörnyű,természetesnek veszi,hogy azért,mert neki gyereke van,akkor mások életével s rendelkezhet.

2017. aug. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!