Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért olyan...

Magyarországon miért olyan gagyi a munkatörvénykönyv, hogy egy fiatalnak 21 nap jár csak?

Figyelt kérdés

Német cégnél dolgozom, vannak kintről kollégák kiküldetésben, nekik 30x nap jár, pedig szinte egyidősek vagyunk.


21 nap az semmi.


A német kollégák 3 hetes szabikra szoktak elmenni és még év közben is vesznek ki 1-1 napot.



Ha én elmennék 3 hetes szabira,elfogyna majdnem az összes szabim, pedig rengeteg dolog közbejöhet, ami miatt szabadságot kell kivenni.



Meg, azt nem értem, hogy aki idősebb, miért jár neki több szabi?

Egy fiatalnak nem lehetnek elintézendő dolgai?Ne akarjon színházba menni vagy talán nyaralni?



Azt megértem, hogy annak több jár, akinek gyereke van, mivel bármi közbejöhet ott.

De, csak mert "öreg" valaki, miért kap többet?



2017. aug. 26. 17:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Tehát három hét szabira mennek plusz egy két napot ki tudnak venni. Tehát ez 17 nap neked 21 van. Akkor neked is van annyi
2017. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

1#


Nem annyi.

Ők mennek nyaralni télen meg nyáron is.


Nekem nincs annyi szabim.

2017. aug. 26. 18:04
 3/44 anonim ***** válasza:
49%

Svájcban 20 nap, és? Ez van, oszd be, és az idősek sem kapnak többet :)


Senki nem panaszkodik, mert miért tegye? Három hét bőven elég egy évben.

2017. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%

21 nap nem olyan nagyon kevés, nemzetközi összehasonlításban sem.


"az Amerikai Egyesült Államok a 21 fejlett ország közül az egyetlen, ahol nem garantált a fizetett szabadság a munkavállalóknak - írja a The Washington Post.

Az európai országokban átlagosan évi 20 nap fizetett szabadság jár, egyes országokban ez 25 vagy akár 30 nap is lehet. Ausztráliában és Új-Zélandon szintén állami előírás, hogy a dolgozó évi 20 napig fizetett szabadásgot vehessen ki, Japánban és Kanadában 10 nap jár.

Az amerikai és a világátlag közötti kontraszt különösen nagy, ha figyelembe vesszük, hogy az Egyesült Államokban nincs államilag garantált fizetett munkaszüneti nap sem, mely a világ feljett országaiban átlagosan 6 napot tesz ki.

A felmérés arra is rávilágított, hogy egy tipikus munkaévben az amerikaiak összesen 175 millió szabadnapot nem vesznek igénybe, melyre a munkaszerződésük alapján egyébként jogosultak lennének. Az amerikai dolgozók a munkahelyen eltöltött első évben átlagosan 8,1 nap szabadságot vesznek ki, 25 év után ez az arány évi 15,7 napra emelkedik."

2017. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
84%
Mi akadalyoz meg abban, hogy Nemetorszagban dolgozz evi 30 szabival?
2017. aug. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
44%
Nem a munka törvénnyel vana gond hanem sok cégnél(főleg gyárakban) a heti kötelező ledolgozott óraszámmal 40+ óra egy héten nagyon sok főleg azoknak akik szalagnál dolgoznak lényegében csak aludni járnak haza
2017. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
62%
ha már ilyen alacsony bérekért dolgozik az ember (mert magasabb nem nagyon lesz) megcsinálhatnák hogy csökkentik a heti kötelező órát és növelnék az órabért, így több munkahely lenne a cégeket sem terhelné meg és az embereknek is jobb lenne mivel kipihenten és nem hullafáradtan undorral járnának munkába
2017. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
44%
elöző vagyok bocsi hogy három válaszban írok , azt még hozzá tenném ha kevesebb a heti munka óra így aki akar akár két állasban is dolgozhat így lényegében többet keresne (és úgy volna mint jelenleg)
2017. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
84%

Jaj balázska kérlek, ne!

A héten dolgoztál már Svájcban, voltál ügyvezető is, most meg német cégnél vagy? :D


"Hány napos a szabadság minimális időtartama?

Ennek hosszát a szabadságra vonatkozó törvény, a Bundesurlaubsgesetz szabályozza. A törvény 3. paragrafusának első bekezdése alapján a teljes munkaidőben dolgozóknak évente legalább 24 munkanap adható ki szabadságként."


Tessék, ennyire gagyi a német is, szaros 24 nap.

2017. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
12%

"Azt megértem, hogy annak több jár, akinek gyereke van, mivel bármi közbejöhet ott. "


Én nem értem meg,nem kötelező gyereket vállalni!

Nem értem miért a gyerekkel nem rendelkezőknek kell azért többet dolgozni,mert mások gyereket vállaltak!

Vállalja azért a felelősséget,amit tett,ne más f-szával verje a csalánt!

2017. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!