Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértetek, hogy Magyarorszá...

Egyetértetek, hogy Magyarországon nem a munkanélküliség, hanem a munkalehetőségek "milyensége" a probléma?

Figyelt kérdés

Ha kinyitok egy újságot és ránézek az állás rovatra, (A4-es méretű helyi újság, 3 lap szól az álláslehetőségekről), csak összeszerelő,dobozoló,operátor, sori minőségellenőr állásokat látok.Olyan munkalehetőséget, ami komolyabb, igényel valamiféle szaktudást, nem nagyon kínálnak.



A helyzet az,hogy a lakosságnak egyre kevésbé van igénye ilyen rossz munkakörökben dolgozni.

A legtöbb felmérés szerint az Y generációnak és a tőlük fiatalabbaknak nagyon fontos a rugalmas/kötetlen munkaidő,vállalati kultúra, változatos munkakör.


A normálisabb állásokból, mint mondjuk kontroller,beszerző,humán erőforrás koordinátor,termeléstervező....stb kevesebb van.


2017. aug. 25. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

A kínálatot az üresedés határozza meg, egy operátor nyári szünet alatt ott dolgozik utána szeptembertől iskola, egy mérnök nem fog pár hónap után lelépni mert egyrészt szakirányú amit csinál, másrészt pénzben is jobb.


De egyébként itthon mindennel probléma van, az emberek fejével, a bérrendszerrel, a kórházakkal, oktatással, miért maradna ki ebből a munkahely?


Másrészt reálisan kell látnia az embernek hogy mik a képességei, hiába szeretne mindenki öltönyös, kosztümös munkát csinálni ha nincs agya hozzá, alternatívaként ott a rátermettség, egy nyelvet mindenki megtanul kimegy külföldre műkörmözik, fodrászkodik, stb aztán itthon vállalkozást nyit.

Emberséges árakkal, ügyes kézzel milliomos lehet akinek van kitartása.

Alkalmazottként súlyos évtizedeket kell elb****i az életből ahhoz hogy keress nettó 1 milliót.


Sok munkát nem is hirdetnek mert már ismerősnek családtagnak van betervezve a hely.

2017. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megállapítottad hogy főbökből kevesebb kell mint fizikai munkásból. Hihetetlen felismerés
2017. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy én nekem van tapasztalatom a mostani munkanélküliekkel. Sajnálatos módon nem dolgozni szeretnének, hanem a segélyeket. Dolgoznak egy keveset elmennek táppénzre és többet nem látod őket. Közmunkára sem lenne szükség, csak akkor nem lehetne mire felvenni az eutól több pénzt.
2017. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a probléma, hogy igények vannak a munkavállalóknál, de cserébe nem adnak semmit.

Tudod a munkaadó pont leszarja, hogy te milyen generációs vagy, ha egyszer semmihez nem értesz.

2017. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Megállapítottad hogy főbökből kevesebb kell mint fizikai munkásból. Hihetetlen felismerés"


A felsorolt állások közül egyik sem főnöki vagy vezetői.


Egy kontroller vagy egy termeléstervező pusztán jól képzett szakember, de nem főnök.

2017. aug. 25. 21:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért nem találsz ilyeneket az újságban, mert van ilyen szakembertől elég. Humán erőforrás stb, rengeteg humán szakos hallgató van az egyetemeken, nincs annyi munka. Bár a munkalehetőségek milyensége nem tökéletes, de rengetek diplomás munkaerőt is keresnek. Menj fel a profession.hu-ra és írd be hogy programozó, eszméletlen sokat fogsz találni. Amúgy én pont tegnap láttam az újságban, hogy a betanított és szakmunkak között villamosmérnöki és gépészmérnöki állások is elvoltak rejtve. Van elég minosegi munka, csak minden területén, de külföldön is ugyan ez a helyzet. Ott sem könnyű mindennél elhelyezkedni míg másokkal kifejezetten könnyű.


A probléma inkább az hogy a legtöbb cég Magyarországra csak a gyártás-termelest helyezi ki, a kutatas-fejlesztessel foglalkozó munkaköröket a nyugati országokban végzik. De hát mit is várnal, mikor egy magyar egyetem sem került be a világ legjobb 500 egyetemebe.

2017. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Az újságokban nem fogsz ilyen állásokat találni, mert aki fejlesztési szakembert keres az feltételezi, hogy nem szuperinfót olvasnak az ilyen szakemberek.


Tény,hogy Magyarországon még a szellemi munkakörök nagy része is droidmunka, méga mérnöki pozíciókban is a legalja tervezéseket hozzák ide, amit derogál nyugaton elvégezni. Emiatt lépnek le a diplomás, nyelveket beszélők nyugatra. Aki karriert akar építeni, elismert szakemberré válni, annak itt nincs esélye.


Az alacsonyabban képzettek meg azért nem dolgoznak, mert

1. Kevés a fizetés. Keressen többet a főnök, de amikor világ körüli utakra jár, új autókat vesz és a gyerekének is házat épít, neked meg kiszúrná a szemedet a minimálbérrel...nos, akkor jön az Y generáció, aki végignézte, hogy a szülei ilyeneknek dolgoztak és eldöntötték, hogy tőlük az ilyenek inkább zárjanak be, kit érdekel, mennek külföldre.

2. A főnök valami császárnak érzi magát, aki az egész életed felett rendelkezhet, ordíthat veled és kénye-kedve szerint túlóráztathat. Csak ez a világ elmúlt...


Mindezt a két dolgot együtt kínálják a munkaadók...persze, hogy nem fog senki ezeknek dolgozni.


S akkor jön a balkáni bunkó, hogy "ameddig nem tesz le a munkavállaló semmit az asztalra, addig lóf***t sem kap". Mert a tapló annyit nem ért meg, hogy az egy másik ember és a másik emberrel nem azért bánunk rendesen, mert dolgozik...hanem azért, mert ő egy másik ember.


A hanyatló Nyugaton még a legalja takarító, WC pucolót is emberszámba veszik (anyagilag és morális értelemben is), míg nálunk az a hozzáállás,


"hogyha nem dolgozol, mint egy szolga vagy nem tanultál mérnöknek, akkor ennyit érdemelsz".


Na ebből lett elege a most dolgozni kezdő generációnak. Tőlem az egész ország lepusztulhat, tönkremehetnek a vállalkozók, én csak olyannal dolgozom, akinek nyugati mentalitása van... és jó szakember vagyok. Tegyük hozzá.

27/F

2017. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok...

Tavaly voltam egy állásinterjún. Minden jól ment, ameddig a főnök azt nem mondta, hogy "a túlóra gyakori, de hát ez a magyar munkamorálhoz hozzátartozik."


Ahan, meg a f***omat...akkor inkább ne legyek magyar. Megköszöntem a lehetőséget és felálltam az asztaltól, a fickónak majdnem leesett az álla.


Túlórázom...néha.

2017. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Jól van balázska, köszönjük szépen a beszédet.

Elárulnád végre, hogy mi értelme van annak, hogy a saját kérdésedre válaszolsz?

2017. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 éves vagyok és most épp egyetemre járok és azt kell mondanom, hogy nyolcassal egyetértek. Egyszerűen elég abból, ahogy kihasználják az embereket Magyarországon. Apukám 10 éve dolgozik hajósként egy svájci cégnek. 2500 Eurót kap (mely kevesebb, mint a nyugati kapitányoknak a bére DE), be van jelentve, van TB. Anyukám most adta fel a tanári állást 19 év után, mert elege lett abból, hogy kihasználják miközben az állam úgy tetet, mintha a tanárok minden hónapban egy vagyont kapnának, miközben épp hogy egy tizessel nőtt csak a bére. A svájci cég most utánna is fizeti a TB-t, mert hát valamennire becsülik az embereit és családjait + havi 93500 forint családi pótlék/gyerek, mely 25 éves korig jár a szülőknek. Nem beszélve, hogy 5 év után jár a svájci átlag nyugdíj is. Anyukám azért is hagyta ott az állást mert ledöbennt azon, hogy a tesóm full kezdőként Berlinben 1600 eurót kap havonta + hozzájön még, hogy a cég fizeti az étkezést is. Ami engem illet, 14 éves korom óta tudom, hogy nem Mo-n képzelem el a jövőmet. Beszélek németül, angolul, és nemsokára fogom megcsinálni a svéd felsőfokot. Már rég feladtam magyarországot hozzáteszem nem csak a magyar munkáltatók totál retardáltak, hanem a munkavállalók is. Magyarországon megszokott a silány munka, mely a 22-es csapdájába vezette a gazdaságot.

Végső soron nem is érzem azt, hogy bunkó lennék "állam bácsival" szemben aki kifizette a tanulmányaimat, hiszen alá kellett írnom a röghöz kötést vagyis, ha elhagyom az országot akkor vissza kell fizetnem a pénzt, amit a tanulmányaimba fektett bele az állam.

2017. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!