Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy a pedagógus...

Mi az oka, hogy a pedagógus szabadság nem vált ki politikai tíltakozást?

Figyelt kérdés

A Kúria már olyan esetekben is a kedvezményezettek ellen dönt, amikor ugyanazon foglalkozásért eltérő fizetést kapnak eltérő régiókban. A pedagógusok ellen még sincsen tüntetés, hisz az összes többi foglalkozáshoz képest kimagaslóan sok szabadnapjuk van. Miért?


Ott van pl a nyári szünet, ami 2,5 hónap. Máshol összesen sincs közel sem ennyi szabadság. Aztán ott vannak az tavaszi, téli és már az őszi szünetek is, amin felül van egyéni tanári szabadság is. Ha végiszámolod rengetegfizetett szabadsága van egy pedagógusnak. Míg te gyakorlatilag egész életedben húzod az igát, csupán aludni mész haza hétköznap. Gyakorlatilag nincsen még életed sem, addig a tanár hihetetlen mennyiségű szabadsággal kalkulálhat. Mi az oka, hogy ez nem verte ki a biztosítékot az emberekben?



2017. aug. 27. 19:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem lettél tanár? Más munkájában kutakodsz, ahelyett, hogy a te életed tennéd jobbá.
2017. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
9%

Plusz nekik heti 32 órát kell bent lenni az iskolában, 8-at kifizetnek otthon végzett munka címszó alatt, de gyakorlatilag a semmire.

De nekem semmi gondom nem lenne ezzel ha a magyar oktatás az élen lenne Európában, de így hogy hátul kullogunk nem biztos hogy jó ennyire kitömni ezeket a semmirekellőket.

2017. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, már megint balázska.

Az előbb a nyugdíjasokat fikáztad, most a tanárokat.

Menj el dolgozni végre!

2017. aug. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%
Lemaradt hogy a kérdező meg az 50%-os is balázska.
2017. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
87%

Az oktatás minőségéért nem a tanárok a felelősek leginkább. Szerintem nem azért érdemes tüntetni, mert sokat kapnak, hanem azért mert az oktatási színvonal gyenge, azt kell erősíteni. Viszont az oktatáspolitikánkkal van a legnagyobb gond és az oktatás finanszírozásával.


Ha olyan jó dolguk lenne a tanároknak, akkor azt mondjátok meg nekem, hogy miért vannak olyan kevesen! Miért van szükség arra, hogy nyugdíjas tanárok tanítsák a gyerekeket? Ja, hogy rohadt keveset keresnek?


A te fenomenális ötleted mi lenne, kérdező? A nyári szünetben menjenek el a tanárok vizet gereblyézni közmunkában? Na akkor megnézném, hogy milyen lenne az oktatás színvonala!

2017. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem semmi baj nincs a tanárokkal.

Ha még tovább rontanád a helyzetüket, akkor senki nem menne tanárnak.

Apropó, te miért nem mentél tanárnak?

2017. aug. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

"Plusz nekik heti 32 órát kell bent lenni az iskolában, 8-at kifizetnek otthon végzett munka címszó alatt, de gyakorlatilag a semmire. "


Igen. Az is igaz, hogy nem is napi 8 órát kell tanítani. Habár ha sok lyukas órám van, azt sem szeretem. Ha fáradt vagyok, akkor jön a röpdoli vagy munkafüzet önálló feldolgozása. Nem kell ezt sem végig melózni.


"De nekem semmi gondom nem lenne ezzel ha a magyar oktatás az élen lenne Európában, de így hogy hátul kullogunk nem biztos hogy jó ennyire kitömni ezeket a semmirekellőket."


Magyarország az EU gyarmata, Nem termelünk semmit. Valós innovatív tevékenységet nem végzünk, csak összeszerelőműhelyek vannak. Nem kell analitikus gondolkodásra képezni a nebulókat. A szocialzmus után eladtunk mindent. A nyugati cégek bagóért megvették és bezárták. Most a saját moslék termékeiket terítik. Az okatatás színvonala is olyan amilyen az elvárás.



"Az oktatás minőségéért nem a tanárok a felelősek leginkább"


Nem mi vagyunk a felelősek, hisz azt tanítjuk ami az előírt tantervben van.


"Ha olyan jó dolguk lenne a tanároknak, akkor azt mondjátok meg nekem, hogy miért vannak olyan kevesen! Miért van szükség arra, hogy nyugdíjas tanárok tanítsák a gyerekeket? Ja, hogy rohadt keveset keresnek? "


Olyan a törvény, hogy csak szaktanár taníthat. A fizika szakos is tudná a matekot elvinni, hisz ért hozzá, de nem lehet. Ma már a művészet okatást sem lehet mat-fizessel leadatni. Azért van hiány tanárokból, mert több szaknak kevés az óravonzata és ezt csak szaktanárokkal lehet törvényileg pótolni. Annyi órát nem tesz ki, hogy teljes állása legyen egy kollegának, csak óraadó lehetne, az pedig kevesebbet keres a közmunkánál. Senki sem megy el így óraadónak pl. Így jön az ki, hogy óriási hiány van fizika tanárból, de nem lehet vele elhelyezkedni sem, csak kétszakossal pl.Ma már nem keresünk keveset egyáltalán, hála a jelenlegi korámány fizetésemeléseinek.


"A te fenomenális ötleted mi lenne, kérdező? A nyári szünetben menjenek el a tanárok vizet gereblyézni közmunkában? Na akkor megnézném, hogy milyen lenne az oktatás színvonala!"


Lehetne pl nyáron festeni, meszelni az iskolákat vagy egyéb társadalmi munkákban részt venni,pl karitatív ételosztáson stb. Akármi.


"Szerintem semmi baj nincs a tanárokkal.

Ha még tovább rontanád a helyzetüket, akkor senki nem menne tanárnak.

Apropó, te miért nem mentél tanárnak?"


Semmi baj sincsen a tanárokkal pusztán csodálkozok, hogy miért nem tíltakozik senki a szabadságok miatt. Én is pont azért mentem tanárnak, hogy egész nyáron fetrengjek.

2017. aug. 27. 19:37
 8/41 Dymo ***** válasza:
87%

Azt remélem vágod, hogy az a nagyon sok 2,5 hónap az gyakorlatilag csak a június, kb 20 munkanappal (júniusban még bent vannak, augusztus elején pedig már bent). A tanév közben meg nem akkor mennek szabadságra, amikor akarnak.


Az órákra meg csak fel kéne készülni, nem? Vagy az már nem számít semminek?

2017. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Dymo ***** válasza:
92%
pardon, július*
2017. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
81%

Az remélem mindenkinek nyilvánvaló, hogy a kérdező nem tanár.


Persze, 70 nap szabadság nyáron, éves szinten meg 100 aha. :-D

2017. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!