Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van szükség a 2 évig...

Miért van szükség a 2 évig tartó diplomás gyedre?

Figyelt kérdés
Mért nem azt becsülik, aki elöbb dolgozik és utána vállal gyereket?
2017. aug. 28. 07:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Aki elöbb dolgozik, az általában sokkal kevésbé jó feltételeket biztosít a gyereknek, mert kevesebbet keres - a legtöbbször a semmire szül.


2. Aki diplomát szerez, az elmodn egy csomó anyagi elönyröl a képzése javára, hogy utána az államnak/országnak értékesebb munkát tudjon végezni, és ezért némi kárpótlásra joga van.


3. Akinek lesz egy diplomája, az ha még elöször éveket dolgozik, nem sok ideje marad gyerekeket szülni, és így éppen az értelmesebb rétegnek nem nagyon lenne utódja.

2017. aug. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem keresek(kerestem) kevesebbet, mint aki még sose dolgozott.Mért szültem volna a semmire?


Van diplomám, én is lemondtam dolgokról, utána dolgoztam, akkor ezek szerint nem vagyok elég értékes.


Lediplomáztam, éveket dolgoztam, mégis nagycsaládos vagyok.

2017. aug. 28. 07:42
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

T.Kérdező!

Ha jobban érzed magad, tőlem kapsz egy vállveregetést!

2017. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

Akkor miért fáj, ha másnak könnyebb lesz, mint neked volt?


Ez a tipikus "nem baj, ha megdöglik a tehenem, csak a szomszédé is dögöljön vele" felfogás, ami igencsak nagy szégyen rád nézve, hogy neked ez a fö dolog!

2017. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindenki akar 35-40 évesen szülni, épp akkor kiesni évekre a munkából, amikor már épp elindulna a karrierje. Szerintem jó dolog a diplomás gyed, én anno csak gyest kaptam...Téged meg senki nem hozott hátrányos helyzetbe, kérdező, a te döntésed volt, mikor vállalsz gyereket, nem vontak el semmit tőled azért, mert dolgoztál előtte. Úgyhogy nem igazán értem a problémádat.
2017. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

A probléma az az, hogy vannak olyan hölgyek, akik teleszülik a lakást és nem lesz pénzük a tanulásukra, munka mellett meg energiájuk nem lesz, főleg ha gyereket is kell nevelni. Ezért találták ki a diplomás gyedet. Természetesen ezt meg is lehetett volna oldani úgy is, hogy adókedvezményt adunk a kotonra, hogy csak a legidiótább példával éljek, de ez a mindenkori kormánystratégiától függ, hogy hogy oldják meg. Ezért nem kell lehurrogni a kérdezőt, mert a probléma valós.


A jelenkori pártstratégia a szavazatmaximalizálás. Magyarul a diplomás gyed több szavazatot hoz, mint amennyit visz, a költségvetésre pedig nincs nagy hatással, ezért szükség van rá. Pont.

2017. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Pont, hogy aki még életében nem dolgozott, az szül a nagy semmire vagy a szüleik ( nagyszülők) támogatására apellálva.

Aztán meg majd ott áll elavult diplomával tátott szájjal, mert csak a gyakorlati idejét dolgozta le és fogalma nincs a munka valós világáról.

De, igen, hátrányba hozták a munkával kezdőeket, mert nem emelik a gyedet, holott sokkal gyengébben teljesítőbb országokban is sokkal magasabbak a gyerekek után járó juttatások ( 2 évig is, mint itthon a gyed) annak, aki dolgozott már életében.

2017. aug. 28. 12:49
 8/25 anonim ***** válasza:
Elég ritka, hogy 22-23 éves korban mindenféle szülői segítség és öröklés nélkül van megfelelő méretű saját lakás, félretett pénz stb.:-) Viszont, ismétlem, nem mindenki óhajt közel nagyikorban gyereket szülni, normális családokban pedig valamilyen módon igyekeznek a szülők támogatni az önálló életkezdést. Akinek van egy jó diplomája (ami nem évül el 2-3 év alatt, ez hülyeség), az gyedről visszatérve várhatóan kvalifikáltabb, értékesebb és jövedelmezőbb munkát fog végezni. Summa summarum: NEM a semmire szülnek, a végzettségük biztosíték arra, hogy bőven visszatermelik a befektetett költséget. A 444.hu szintű propagandát pedig kéretik a politika topikba okádni, ez itt nem a kampányolás helye.
2017. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"De, igen, hátrányba hozták a munkával kezdőeket, mert nem emelik a gyedet, holott sokkal gyengébben teljesítőbb országokban is sokkal magasabbak a gyerekek után járó juttatások ( 2 évig is, mint itthon a gyed) annak, aki dolgozott már életében."


WTF?


[link]


A gyedet a jövedelemből számolják. Írj már olyan országokat (linkkel), amik rosszabb helyzetben vannak, mint mi, de több a családtámogatás.:D

2017. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nézz körül és megtalálod.

Nem kell mindent elhinni, amit mondanak.

Az sem igaz, hogy csak itt lehet 2-3 évre elmenni a gyerek születése után, mindenhol máshol hetek vagy pár hónap.

2017. aug. 28. 13:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!