Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire támogatják az emberek a transzhumanizmust?

Figyelt kérdés
Azt, hogy jelenlegi emberi kondíciónkat javítsuk génsebészettel, kibernetikai beültetésekkel, a jövőben akár töltsük fel magunkat robottestbe vagy számítógépre, így szert téve az örök életre.

2017. aug. 31. 22:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
15%

10.


Jó, értem én, szeretem a sci - fit. De ilyen alapon már lehet, hogy itt és most transzhumán lények vagyunk, vagy csak szimuláció az egész világ.


De ha így van, akkor van valahol egy "igazi" világ, ahol a "programozó" él. De mi van akkor, ha az ő világa is szimulált, és van valahol egy "még igazibb" világ?


És így tovább a végtelenségig.


Én nem vagyok benne biztos, hogy szükség van az örök életre, hosszabbra igen, de örök életre? Az inkább lenne átok, mint áldás.

2017. okt. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nos teljesen örök nyilván sohasem lesz, mert a számítógépnek is kell valamilyen energiaforrás, és idővel ki fog hunyni az összes csillag, majd a fekete lyukak is.


Azonban a számítógépes lét sokkal magasabb életminőséget adna, sokkal kevesebb energiaforrással, mint a biológiai lét.


Pl. az Univerzum utolsó korában, több trillió-trillió-trillió év múlva már csak pár fekete lyuk lesz. A fekete lyuk nem sugároz ki sok energiát, azonban a termodinamika törvényei miatt egészen addig végezhető munka, amíg a fekete lyuk legalább 1 kelvin fokkal melegebb, mint a körülette lévő csillagoktól mentes kihűlt univerzum.


Lehet, hogy csak 0.5 Watt energiát fog kiadni, és csak 2 kelvin fokos hőt, míg a körülötte lévő univerzum 1 kelvin fokos, de ez már elég hozzá, hogy meghajtson egy köré épített számítógépet amin rengeteg ember elfut nagyon lassú adatfeldolgozási sebességgel. Pl. 1 másodperc a szimulációban az 1000 év a valóságban.

2017. okt. 10. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!