Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország mikor lesz...

Magyarország mikor lesz élhetőbb hely? Az emberek mikor fognak változni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban elegem van abból ami idehaza folyik, sok begyepesedett ember. De már tényleg röhej hogy külföldi gondolkodásmódhoz hogy el vagyunk maradva.

Szóval felhozták ezt a internetadó ötletet és rögtön az emberek az utcára mentek tüntetni ( Sok birkának ez volt a elsődleges) Persze az összes híroldal ezt hozta le a sok embert meg olvastam hogy háborgott hogy jajj az internet az egyetlen ami kell neki. Szerintem az élhetőség sokkal fontosabb volna, a benzin méreg drága a fele adó, az áfa az országba iszonyat magas. És nem csak pestből kell ki indulni hogy ott milyen lehetőség van, az alföldön 3 műszakért kapnak az emberek gyári munkáért netto 100-at. És ennyiért is elvállalják mert nincs jobb lehetőség a segély se jobb 22E forintért.


Mivel jártam németországban, hát ég és föld különbség.

Magyarba azt utálom ha valamit nem használnak nyilvános wc-lesz belőle. A kisváros közepén ahol felnőttem oda "Xart" valaki a faházba ami a suli előtt van. Odakint olyan tisztaság van jó az útráca kilépni, idehaza kimegyek 5 méterenként szét van dobálva a szemét, csokis papírok üdítők. Persze tisztelet a kivételnek de nekem nagy részt ez jött le. Idehaza omladozó házak, az emberek bunkók kétszínűek irigyek. Mindenki csak panaszkodik ez az milyen rossz de tenni nem akar senki se a változásért.

Magyaroszág gyárhatna például autókat, és végre volna egy magyar autómárka ha akarnák simán össze lehetne hozni.

Másik nagy hülyeség hogy a unio küld rengeteg támogatást erre-arra de a támogatások nagy részét is szét lopják az országba, idióta befektetésekre költik. Stadion építenek több milliárd forintért stb.


Magyarországon az emberek mikor fognak kiállni magukért?

Mikor telik be a pohár végre?



2017. szept. 6. 09:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
2017. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Az első hozzászóló lényegében szavak nélkül tökéletes választ adott...
2017. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
A kérdezőre, azaz balázskára ez hatványozottan igaz, amit az első linkelt.
2017. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%
Nem hiszem, hogy ez Balázska lenne.
2017. szept. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Én is jártam Németországban.
2017. szept. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Ez így egyre rosszabb, dolgozni azért mindennap mikor tudja az ember hogy úgy se lesz eredménye. Egyre többen hagyják el az országon, úgy látszik jövőre én is kimegyek hosszabb távon külföldre. Nem volna ez rossz ország, de ezek a fizetések hát valami nudlik. Németbe ha kimegyek és jól elkezdek spórolni ha jól számoltam azt a havi 350E-400E forintot tudok félrerakni. Ebbe már benne vannak a kiadások, ez a nem mindegy emberek. Magyarba egész életedbe dolgozhatsz nem lesz túl sok eredménye.
2017. szept. 6. 10:02
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Ez esetben nincs más hátra, mint kimenni és ott maradni. Jó utat!
2017. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%

A magyar társadalom elöregedő, mindemellett kő konzervatív. Aki pedig nem ilyen az menekül innen.

Mit várunk egyáltalán?

2017. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%

Kint elek nemetben, de elarulhatnad, hogy hogyan szeretnel ennyit felretenni, mert nekem nem sikerul...

esetleg ha kifogsz egy nagyon olcso lakast/csak szobat berelsz es kiemelkedo fizetesed van es meghuzod magad, akkor lehet.

2017. szept. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem örökre mennék, úgy az országot szerettem a hibáival. De ez ami itt megy, itt nem lehet az ember igazán sikeres. Hogy 10 millió magyarból 1 millió él jól, attól független 90% szegénynek számít. Ahogy olvastam a középréteg elfog tűnni világszerte és csak szegények lesznek na meg gazdagok. A német fizetésből se mondom meg lehet gazdagodni, de azért ha jól csinálja az ember egy ház árát simán össze tudja hozni.

Rengeteg embert ismerek akik 10-15 évre vettel fel hitelt hogy házat vegyenek, szóval egész életében azért dolgozik hogy házat vegyen. Ennek így nincs értelme, és ha valami közbe ön elveszti a házát. "Munkahely elvesztése stb"

2017. szept. 6. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!