Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az oka, hogy átnevezté...

Mi volt az oka, hogy átnevezték Veszprémben a Budapest utat? És miért pont most?

Figyelt kérdés
Volt valami különleges évforduló? Mi volt a baj a Budapest névvel?

2017. szept. 8. 21:21
 1/7 anonim válasza:
20%

Az volt az oka hogy régi volt a neve!

Am meg nem tökmindegy neked?

2017. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem mindegy.


Mit mondtak, amikor javasolták, és akik megszavazták? És miért pont most, mert véletlenek nincsenek.


Mindent, ami régi, azt át kell nevezni, meg kell változtatni? Mióta?


A Budapest kifejezte pontosan, hogy hova vezet az út, nem? Esetleg le lehetett volna rövidíteni, úgyis úgy van mondva, hogy "pesti" út.

2017. szept. 19. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindszenthyről már régóta szerettek volna elnevezni utcát itt, most meglépték. pár évig még biztosan Budapest útként mondjuk, aztán megszokjuk. Nyugi. Néha van ilyen. :)
2017. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De még mindig nincs megmagyarázva a miért pont azt, és pont most. Oka kell, hogy legyen.

A rabbiról jogos volt, ott volt a régi zsinagóga, a Széntröszt épülete helyén. De ott is ott a kérdés az időzítésról.


És Mindszentyről pedig nem utat, hanem stabil-álló-állandó valamit kellett volna elnevezni, nem poros utat, akárhova vezet is. Egyáltalán, hozzájárult az egyház? Csodálkoznék.


Szerintem ez egy ugyanúgy elkapkodott, indokolatlan dolog, mint Pesten a rakpartok.

2017. szept. 20. 15:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem egy szutyka kis külvárosi utcát választottak, hanem a nagyágyút. Én azt hittem, majd a belső körgyűrű lesz végig Mindszenthy-körút... :)
2017. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
átnevezték? ez nekem új (külföldön élek, anyukám nem említette)
2017. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Át. Itt élek de én is a Google Mapsen vettem észre utólag. Nem verték nagy dobra.
2017. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!